Dinamo a ratat atacantul care putea rezolva problemele la echipă. Negocierile au picat fix înaintea meciului cu Rapid

Foto 2/2 Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): Dinamo a ratat atacantul care putea rezolva problemele la echipă. Negocierile au picat fix înaintea meciului cu Rapid

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 30.01.2024 09:34   |  Actualizat: 30.01.2024 10:23

Dinamo a fost foarte aproape de un transfer important, însă mutarea a picat chiar înaintea dery-ului cu Rapid. Josip Drmic (31 de ani), atacantul lui Dinamo Zagreb, ar fi intrat în atenția ”câinilor”.

Dinamo este în căutare de soluții, după ce ”câinii” au început anul 2024 cu două înfrângeri, 0-1 cu Petrolul, și 1-2 cu Rapid.

Gruparea din Ștefan cel Mare a bifat șase transferuri în perioada de mercato din această iarnă, fundașul Darko Velkovski, mijlocașii Damagoj Pevicic, Eddy Gnahore și Georgi Milanov, portarul Dorian Răilean și extrema Petru Neagu. Echipa lui Zeiljo Kopic a fost foarte aproape să bifeze o lovitură importantă pe piața transferurilor.

Dinamo a fost aproape de un nou transfer

Josip Drmic, atacantul lui Dinamo Zagreb, ar fi intrat în antenția grupării ”roș-albe”, însă mutarea ar fi picat fix înaintea meciului cu Rapid, anunță ProSport.

Fotbalistul se află în ultimele șase luni de contract cu croații și s-ar fi putut despărți de actuala sa echipă doar în cazul în care ar fi renunțat la o sumă de bani pe care o are de încasat. Vârful ar fi cerut timp de gândire, iar mutarea ar fi picat între timp.

Foto 1/2

  • Nurnberg, Leverkusen, Hamburg, Borussia Monchengladbach, Norwich sunt formațiile pentru care a jucat Josip Drmic
1.50 milioane de euro
este cota lui Josip Drmic, potrivit Transfermarkt.

Kopic: ”Încă mai căutăm jucători care să îmbunătățească echipa”

După înfrângerea suferită pe Arena Națională, contra Rapidului, Kopic a anunțat că echipa pe care o pregătește este în căutare de soluții care să îi poată garanta salvarea de la retrogradare, iar ”câinii” vor face și alte transferuri în perioada imediat următoare.

”Toți jucătorii aduși au calitate, dar au nevoie de timp. Nu avem mult însă. Încă mai căutăm jucători care să îmbunătățească echipa, dar toată lumea știe situația cu străinii.

Jucătorii care au contract trebuie să înțeleagă situația din punct de vedere profesional și personal. Cred că meritam mai mult azi și trebuie să zic că îmi pare rău pentru fani, ne-au dat multă energie, au fost foarte pozitivi și e greu, dar trebuie să continuăm.

(n.r. despre accidentarea lui De Moura) Nu l-am văzut, cred că va veni acum, dar am auzit că nu e ceva ușor, trebuie să vedem situația, dar a jucat bine azi, a câștigat multe dueluri și o să vedem ce s-a întâmplat.

Sunt optimist, sunt satisfăcut. După meciul cu Petrolul... azi e altă poveste. Îmi place grupul ăsta de jucători, dar e greu de sărbătorit îmbunătățirile fără puncte. Trebuie să începem să câștigăm puncte.

Cred că echipele din liga României sunt puternice, mai ales pe teren propriu. Toate meciurile sunt grele, trebuie să fii la nivel maxim ca să câștigi. Niciun meci nu e ușor.

Înainte să vin, m-am uitat la meciuri și am înțeles campionatul, echipa. Am văzut energia echipelor, suporterilor, cred că acest campionat are valoare”, a declarat Zeljko Kopic, după înfrângerea cu Rapid.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”
Andrei Nicolescu a vorbit despre plecarea din conducerea lui Dinamo și a anunțat despărțirea de un jucător: ”Își dorește o nouă provocare”

Cele mai citite

Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Diverse  |  19 Mai 2024, 15:30
1.
Chipciu a apărut murdar de sânge la ușa casei, iar soția a sunat la 112: ”Cred că și consumase ceva...” / ”L-au bătut ăștia!” Ce pățise fotbalistul
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
SuperLiga  |  20 Mai 2024, 19:46
2.
Transferul de 2.000.000 € pe care Rapid i l-a pus lui Neil Lennon la capitolul ”realizări” la prezentarea oficială
Ce apare în declarația de avere a lui Gheorghe Falcă, anunțat noul acționar de la CFR Cluj. Care este singura mașină deținută de politican
Ce apare în declarația de avere a lui Gheorghe Falcă, anunțat noul acționar de la CFR Cluj. Care este singura mașină deținută de politican
Diverse  |  19 Mai 2024, 10:55
3.
Ce apare în declarația de avere a lui Gheorghe Falcă, anunțat noul acționar de la CFR Cluj. Care este singura mașină deținută de politican
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
RECALCULARE Cine sunt pensionarii care pierd la pensie cei mai mulți bani? Unii rămân fără 1.000 lei
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
6.400 lei pensie la recalculare deși are mai puțin de 40 de ani munciți. Câți bani ia în plus?
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
VIDEO Trebuie să cedeze România un sistem Patriot să salveze orașul Harkov? Zelenski, apel disperat
Știri de ultimă oră din sport
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 23:34
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 23:02
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
EURO 2024   |  21 Mai 2024, 22:38
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 22:04
OFICIAL | Mauricio Pochettino, OUT de la Chelsea! Cale liberă pentru fostul jucător de la CFR către Stamford Bridge
Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
foto Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
Diverse   |  21 Mai 2024, 21:19
Susținere puternică pentru liderul galeriei Rapidului! Unde a mers "Bocciu" în audiență
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 20:16
Adrian Mititelu nu a mai rezistat. Provocat de Gigi Becali, finanțatorul de la FCU Craiova a răbufnit: "Ferguson, stai liniștit!"
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 20:02
Andrei Nicolescu l-a ironizat pe Radu Naum în direct și a făcut anunțul mult așteptat în privința lui Dennis Politic: ”Doriți să îi negociați contractul?”
Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
video Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
SuperLiga   |  21 Mai 2024, 19:22
Ricardo Grigore, după Dinamo - Csikszereda 2-0: ”Nu ne va aștepta un retur ușor” / ”Fanii noștri sunt unici”
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că...
SuperLiga   |  08:00
Gigi Becali este fericit că Dan Șucu l-a pus pe Neil Lennon antrenor la Rapid: ”Mă rugam să nu-l pună pe Șumudică, pentru că aveam lupte grele cu el”
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
SuperLiga   |  23:34
Transferul lui Florinel Coman a intrat în impas! MM Stoica: ”Nu cred că pleacă!” Ce s-a întâmplat
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Echipa Națională   |  23:28
Gică Hagi, anunț despre viitorul lui Ianis: "Dacă aș antrena o echipă mare, primul l-aș semna pe el!"
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești:...
SuperLiga   |  23:02
Au venit primele oferte pentru Rapid din mandatul lui Neil Lennon! O echipă din Superligă vrea trei jucători din Giulești: ”Este adevărat”
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
EURO 2024   |  22:38
Jucătorul de origine română din Serie A, în lotul provizoriu al altei naționale pentru Euro 2024!
special Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se...
SuperLiga   |  22:21
Neil Lennon, direct în topul celor mai bine plătiți antrenori din istoria Ligii 1! Ce salariu are la Rapid și cum se raportează la cele ale rivalilor din campionat