Ce amendă a primit Miodrag Belodedici după ce a fost prins la volan sub influența alcoolului. Comunicatul Poliției Rutiere

Miodrag Belodedici a împlinit 60 de ani pe 20 mai Galerie foto (1 fotografii): Ce amendă a primit Miodrag Belodedici după ce a fost prins la volan sub influența alcoolului. Comunicatul Poliției Rutiere
Foto: Sport Pictures  |   Miodrag Belodedici a împlinit 60 de ani pe 20 mai

Cătălin Stroia   |   Publicat: 27.05.2024 13:02   |  Actualizat: 27.05.2024 14:14

Miodrag Belodedici (60 de ani) a rămas fără permisul de conducere, duminică 26 mai, după meciul Generației de Aur. Brigada Rutieră a emis un comunicat despre incident.

Fostul libero, câștigător al Ligii Campionilor cu Steaua București și Steaua Roșie Belgrad, a rămas fără permisul de conducere, după ce a fost depistat sub influența alcoolului la volan.

Brigada Rutieră București a emis un comunicat în care a explicat că jucătorul a avut o alcolemie de de 0,09 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Ce spune Brigada Rutieră București

”La data 26 mai a.c., în jurul orei 03.30, poliţiştii Brigăzii Rutiere, aflându-se în exercitarea atribuţiilor de serviciu, au oprit pentru control un autovehicul pe o strada din sectorul 1 din municipiul Bucureşti.

Poliţiştii rutieri au procedat la testarea conducătorului autovehiculului cu aparatul alcooltest care a indicat o valoare de 0,09 mg/l alcool pur în aerul expirat. Conducătorul autovehiculului a solicitat recoltarea de mostre biologice, fiind condus la sediul INML”, a fost comunicatul instituției.

Belodedici a fost sancţionat cu o amendă în valoare de 1.485 de lei și cu o suspendare a dreptului de a conduce pentru o perioadă de 90 de zile.

Miodrag Belodedici: ”M-au oprit la 100 de metri de la restaurant”

Miodrag Belodedici a explicat și cum a ajuns să fie tras pe dreapta de poliție.

”M-au oprit când am ieșit de la restaurant, de la petrecere. Am plecat pe la 3 și ceva. Au venit după mine și m-au oprit. Au stat acolo și au așteptat la pândă. M-au urmărit cu mașina Poliției, cu girofar, cam 100 de metri din spate”, a spus Belodedici pentru Libertatea.

Întrebat de motivul pentru care i-a fost luat permisul de conducere, Belodedici a explicat:

”Am băut două șprițuri cu băieții. După ce am fost oprit de Poliție, m-au pus să suflu și am ieșit cu alcoolemie 0,08. Îți dai seama ce beat eram eu? Sigur, e contravenție… Am fost dus la Poliție, m-au ținut două ore acolo, mi-au scos sânge… Le-am spus că nu sunt beat, că pot sta și într-un picior. Și mi-au luat carnetul pentru 90 de zile”, a mai spus fostul jucător al Stelei pentru sursa citată.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”Am asistat când și-a cumpărat. 'Ce e asta...?'” Dezvăluiri uluitoare ale omului care l-a urmărit pe Mutu 6 luni la Londra: ”Stai puțin, să o plătesc!”
”Am asistat când și-a cumpărat. 'Ce e asta...?'” Dezvăluiri uluitoare ale omului care l-a urmărit pe Mutu 6 luni la Londra: ”Stai puțin, să o plătesc!”
”Am asistat când și-a cumpărat. 'Ce e asta...?'” Dezvăluiri uluitoare ale omului care l-a urmărit pe Mutu 6 luni la Londra: ”Stai puțin, să o plătesc!”
Adriana Mutu, fiica lui Adi Mutu și a lui Consuelo, a împlinit 18 ani. Cum arată + o imagine memorabilă cu ”Briliantul” și cei 4 copii ai săi
Adriana Mutu, fiica lui Adi Mutu și a lui Consuelo, a împlinit 18 ani. Cum arată + o imagine memorabilă cu ”Briliantul” și cei 4 copii ai săi
Adriana Mutu, fiica lui Adi Mutu și a lui Consuelo, a împlinit 18 ani. Cum arată + o imagine memorabilă cu ”Briliantul” și cei 4 copii ai săi
Situație incredibilă la alegerile din Botoșani! Valeriu Iftime, la 25 de voturi distanță de contracandidatul său + Cum s-a descurcat centralul Iulian Călin
Situație incredibilă la alegerile din Botoșani! Valeriu Iftime, la 25 de voturi distanță de contracandidatul său + Cum s-a descurcat centralul Iulian Călin
Situație incredibilă la alegerile din Botoșani! Valeriu Iftime, la 25 de voturi distanță de contracandidatul său + Cum s-a descurcat centralul Iulian Călin
Fostul căpitan din Liga 1 a obținut al doilea mandat de primar! Acesta a câștigat alegerile cu 89% din voturi
Fostul căpitan din Liga 1 a obținut al doilea mandat de primar! Acesta a câștigat alegerile cu 89% din voturi
Fostul căpitan din Liga 1 a obținut al doilea mandat de primar! Acesta a câștigat alegerile cu 89% din voturi
Decizie radicală luată de Emma Răducanu. Sportiva a renunțat de tot la iubitul bogat. Cum a ajuns să ia această decizie
Decizie radicală luată de Emma Răducanu. Sportiva a renunțat de tot la iubitul bogat. Cum a ajuns să ia această decizie
Decizie radicală luată de Emma Răducanu. Sportiva a renunțat de tot la iubitul bogat. Cum a ajuns să ia această decizie
”Cadou” special primit de Andrei Ciobanu, fan FCSB, la Super Podcastul iAMsport.ro: ”Îl porți sau îl arunci?”
”Cadou” special primit de Andrei Ciobanu, fan FCSB, la Super Podcastul iAMsport.ro: ”Îl porți sau îl arunci?”
”Cadou” special primit de Andrei Ciobanu, fan FCSB, la Super Podcastul iAMsport.ro: ”Îl porți sau îl arunci?”

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"