Cristi Tănase și-a dat cu televizorul în cap, apoi și-a amenințat soția și fetița! Detalii incredibile despre seara în care nici măcar polițiștii nu l-au putut încătușa pe ”Dodel”

Nu mai este cale de împăcare între Cristi Tănase și fosta sa iubită Galerie foto(23) Galerie foto (23 fotografii): Cristi Tănase și-a dat cu televizorul în cap, apoi și-a amenințat soția și fetița! Detalii incredibile despre seara în care nici măcar polițiștii nu l-au putut încătușa pe ”Dodel”
Nu mai este cale de împăcare între Cristi Tănase și fosta sa iubită

George Drafta   |   Publicat: 18.05.2024 22:48   |  Actualizat: 19.05.2024 12:17

Cristian Tănase (37 de ani), fostul fotbalist al celor de la FCSB, s-a ales cu un ordin de restricție după ce în seara de Paște a făcut scandal în momentul în care a ajuns la locuința în care se aflau soția și fiica lui.

Decizia de a institui un ordin de protecție soției lui Cristi Tănase a fost luată de Judecătoria Pitești, iar acesta este valabil pentru un an de zile.

Foto 6/23

În acest interval de timp, Cristi Tănase nu are voie să se apropie la mai puțin de 100 de metri de femeia cu care se află în acest moment și în plin proces de divorț.

Paște agitat pentru Cristi Tănase

Detalii în privința felului în care s-a comportat fostul fotbalist în respectiva seară au ieșit abia cum la iveală. Acesta a fost acuzat că și-a amenințat soția și chiar ar fi pus în pericol viața fetiței sale, adusă pe lume în urmă cu doar 6 săptămâni.

Maria Tănase a fost nevoită să sune la 112, în momentul în care a văzut de ce este în stare fostul ei partener.

După ce a refuzat să îi deschidă, femeia s-a lovit de comportamentul agresiv al bărbatului care a început să urle și să lovească în ușă cu picioarele.

Foto 9/23

După ce mama femeii, conform rechizitoriului, a fost cea care a ales să îl primească înăuntru pe Tănase, fostul jucător al roș-albaștrilor a fost greu de stăpânit și, după un potop de înjurături la adresa mamei copilului său, acesta a fost autorul unui gest care le-a speriat pe cele două.

Tănase a luat televizorul și s-a lovit cu el în cap, provocându-și o rană care a necesitat îngrijiri medicale, conform celor de la Gândul.

Poliția nu a reușit să îl încătușeze

În ajutorul femeii amenințate a venit și fratele acesteia, care a izbutit să îl mai calmeze pe cel recalcitrant până la apariția unui echipaj de poliție.

Foto 22/23

Comicul situației a venit abia atunci, în contextul în care oamenii legii au încercat să îi pună cătușele, dar nu au izbutit!

Tănase se află în plin proces de divorț cu femeia care i-a dăruit un copil, iar în instanță el a depus o cerere prin care solicită ca Maria să piardă posibilitatea folosirii numelui fotbalistului, chiar după ce a fost instituit ordinul de restricție / protecție.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut legendarul fotbalist
Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut legendarul fotbalist
Roberto Baggio, sechestrat şi rănit în propria casă, în timpul meciului Italia - Spania. Momentele șocante prin care a trecut legendarul fotbalist
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”
Cu ce se ocupă copiii lui Leonard Doroftei: ”Ea nu a ieșit din casă cinci ani de zile!” / ”De cel mare s-a scris că e milionar...”
Cum s-a apucat Leonard Doroftei de box: ”M-am bătut cu un băiat pe stradă. Apoi m-a întrebat cineva asta”
Cum s-a apucat Leonard Doroftei de box: ”M-am bătut cu un băiat pe stradă. Apoi m-a întrebat cineva asta”
Cum s-a apucat Leonard Doroftei de box: ”M-am bătut cu un băiat pe stradă. Apoi m-a întrebat cineva asta”
Un fost coleg al lui Răzvan Raț s-a aruncat de la balcon, după ce a băut peste măsură. Ce s-a întâmplat apoi: ”Este adevărat”
Un fost coleg al lui Răzvan Raț s-a aruncat de la balcon, după ce a băut peste măsură. Ce s-a întâmplat apoi: ”Este adevărat”
Un fost coleg al lui Răzvan Raț s-a aruncat de la balcon, după ce a băut peste măsură. Ce s-a întâmplat apoi: ”Este adevărat”
Senatoarea-ultras, cerere specială adresată nemților după tratamentul primit de suporterii români: "Revoltată și profund indignată"
Senatoarea-ultras, cerere specială adresată nemților după tratamentul primit de suporterii români: "Revoltată și profund indignată"
Senatoarea-ultras, cerere specială adresată nemților după tratamentul primit de suporterii români: "Revoltată și profund indignată"

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  20 Iunie 2024, 22:03
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
EURO 2024  |  18 Iunie 2024, 21:07
2.
Românce versus ucrainence! Spectacolul oferit de fane pe arena din Munchen
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Echipa Națională  |  19 Iunie 2024, 17:25
3.
Gică Popescu, omul care a blocat convocarea lui Gică Craioveanu la națională? Victor Becali a răspuns fără ezitare
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
Ciolacu dă vestea așteptată de pensionari. Adeverințele cu pensia recalculată pregătite. Când ajung?
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
O nouă categorie de pensionari nu va mai plăti impozit pe pensie după recalculare. Anunț OFICIAL
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Recunoașteți personajul? Actorul care ne făcea să râdem și-a văzut fiica murind. Condamnat la moarte
Știri de ultimă oră din sport
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Diverse   |  21 Iunie 2024, 11:32
Familia lui Schumacher, șantajată. Doi suspecți au fost arestați
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 11:29
Virgil Boglea spune că regretă că a susținut-o pe FCSB în procesul pentru palmaresul Stelei: ”Nu pot să dau înapoi de la principii”
Cât a ajuns să coste un bilet la Belgia - România. Tichetele sunt mult mai scumpe decât au fost la Spania - Italia
Cât a ajuns să coste un bilet la Belgia - România. Tichetele sunt mult mai scumpe decât au fost la Spania - Italia
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 10:47
Cât a ajuns să coste un bilet la Belgia - România. Tichetele sunt mult mai scumpe decât au fost la Spania - Italia
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 10:28
Belgienii știu cum va juca România: ”Vor face un joc compact”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 09:27
Cum le-a descris Mircea Rednic belgienilor situația de la echipa națională: ”Sunt o formație de furnici muncitoare”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
EURO 2024   |  21 Iunie 2024, 08:53
Englezii laudă un tricolor pentru prestația la EURO 2024: ”Demonul din România!”
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
SuperLiga   |  21 Iunie 2024, 08:38
Noii investitori de la Petrolul Ploiești îi plătesc lui Marian Copilu o sumă uriașă de bani pentru a părăsi clubul
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”
L-a vrut antrenor în urmă cu trei ani, acum are chef de ironii la adresa sa. Gigi Becali i-a dat replica lui Marius Șumudică: ”Parcă mănânci caterincă”