foto Iubitele celebre din viața lui Adrian Mutu. "Briliantul" s-a iubit, printre altele, cu: Catrinel Menghia, Aida Yespica, Moran Atias, Blu Cantrell. Lista completă
![Foto 25/25](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F28%2F19470%2F17221646185f916fbd.jpg&w=960&h=640&c=1)
Redactia | Publicat: 28.07.2024 14:12 | Actualizat: 28.07.2024 16:36
Adrian Mutu (45 de ani) nu se laudă doar cu o carieră bogată, cu peste 100 de goluri în Serie A, dar și cu o viață tumultoasă, plină de aventuri și femei frumoase. Fostul mare atacant a ”înșirat” nu doar apărătorii adverși, dar și cuceriri care mai de care mai sexy.
”Briliantul” a avut mereu magnet pentru femei frumoase, dar și celebre așa că nu a surprins pe nimeni că fostul atacant de la Chelsea sau Juventus a fost o prezență constantă în paginile tabloidelor.
Adrian Mutu, ”crai” de mic
Chiar și până să devină un fotbalist celebru și bogat, Mutu avea succes la sexul frumos. În liceu, prima lui iubită a fost o handbalistă, Irina Neagu, campioană mondială de tineret. Următoarea relație serioasă a fost în compania unei vedete Playboy, Anca Nicolae.
Idila a durat aproape doi ani, apoi Adrian și-a căutat fericirea în brațele Alexandrei Dinu. Cei doi s-au și căsătorit și au și un fiu, pe Mario. Deși se părea că sportivul s-a maturizat și s-a liniștit, ”greul” de abia acum a început.
După ce mariajul cu frumoasa blondă s-a năruit, Adrian Mutu a străbătut o perioadă agitată și profesional, dar mai ales personal. Fie că vorbim de vedete autohtone, dar și de peste hotare, puține i-au scăpat golgheterului român.
Ioana Popescu, Laura Andreșan, Diana Codreanu, Catrinel Menghia, Diana Munteanu, Cristina Cepraga, Lavinia (ex Spicy) sunt numele care au trecut prin patul atacantului.
Acesta nu prea a avut parte de refuzuri, așa că a încercat și ”piața” externă, unde s-a bucurat și acolo de reușite. Cântăreața Blu Cantrell a fost și ea o cucerire a lui Mutu, dar și câteva supermodele ca Moran Atias, Martina Stella și Aida Yespica.
Cum a ajuns ”la casa lui”
Mereu în căutarea femeilor frumoase, Adrian Mutu a continuat să rupă inimi și presa a scris despre alte idile, cu Monica Dascălu, Cristina Tintila și Alina Ghidarcea. După care a cunoscut-o pe superba Consuelo Matos, frumusețea exotică din Republica Dominicană. Aceasta se părea că l-a ”îmblânzit” pe Adrian. Cei doi s-au căsătorit în 2005 și mariajul lor a durat până în 2013. Cei doi au și două fete, pe Maya și Adriana, care trăiesc, după divorț, cu mama lor.
Chiar dacă s-a despărțit și de a doua nevastă, de data aceasta Mutu nu a mai intrat într-o frenezie a cuceririlor, ca până în acel moment. Dimpotrivă, se pare că ”Briliantul” și-a cunoscut, în sfârșit, jumătatea. Este vorba de fosta Miss România 2012, Sandra Bachici.
Cei doi au ajuns în fața altarului în 2015, iar din acel moment Adrian Mutu, devenit între timp și antrenor, a devenit un familist convins. Mai ales că bruneta i-a dăruit un băiețel, pe Tiago, al 4-lea copil al fostului internațional.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![Ciprian Marica lămurește conflictele cu Adrian Mutu: ”S-au creat foarte multe situații de-a lungul timpului”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F28%2F19481%2F17221816364decb9dd.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Fostul apropiat al lui Gigi Becali recunoaște că s-a depărtat de patronul FCSB: ”Nu-ți garantează nimeni că stai cu cineva până la sfârșitul vieții”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F28%2F19488%2Fc150-1b2b1b8f-1722188146e90e2855.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Cum arată cea mai scumpă mașină din colecția lui Ion Țiriac. Este vorba despre un Mercedes Benz SLR Mclaren Stirling Moss în valoare de 3,5 milioane de euro](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F28%2F19469%2Fc150-7b4319cf-1722164481daef3287.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Pericolul uriaș care îi pândește pe fotbaliști. Ciprian Marica: ”A mai apărut o problemă”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19438%2F1722093573c5f1d6e6.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Anamaria Prodan, atac dezlănțuit la adresa lui Laurențiu Reghecampf: ”Trăiește din rezilieri!” / ”Când găsește o femeie nouă, nu contează dacă e ok, pleacă cu ea!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19450%2F1722109942769c3a54.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Popescu, dezvăluiri despre perioada petrecută după gratii: ”Eram cu MM, nu o să uit niciodată camera de 1,3 m lățime” / ”Îmi vine momentul ăla în cap”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19446%2F1722103249cf6ca9e5.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Bernadette Szocs, în lacrimi după înfrângerea de la Jocurile Olimpice: ”Îmi pare rău că i-am dezamăgit pe români”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F28%2F19483%2Fc150-8a61271c-172218287178a5419e.jpg&w=540&h=360&c=1)
![El e noul favorit să preia echipa națională după refuzul lui Gică Hagi! Varianta ”de avarie” a FRF](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F28%2F19496%2F172219467240b0d9f6.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Popescu, dezvăluiri despre perioada petrecută după gratii: ”Eram cu MM, nu o să uit niciodată camera de 1,3 m lățime” / ”Îmi vine momentul ăla în cap”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19446%2F1722103249cf6ca9e5.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Pensionarii primesc bani în plus înainte de marea RECALCULARE. În ce zi din august se fac plățile](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FhMbrEn--RXFGpliPCMRc4h3AKa1Te9RR8w8JJIkVDNU%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzFiYWFmOTcwMDc3MWE2MmMzNTYxZGM4ODU3ZjA5Y2I0LmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![VIDEO De ce nu sunt avioanele F-16 cheia rãzboiului din Ucraina. Ce ar mai trebui](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FH9nGkq7jo8BdlG87kLsHQKTE-ZCORSAcU92i6tXKP6s%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzNhM2I2ZDMyODVjZmU3M2M2NjM2YTljNTY1Nzc5NDczLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![„Cina cea de Taină” , pictura ce nu trebuia să mai existe. Lucrarea, subiect de scandal la Olimpiadă](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FlkMiXq6iImgoK7R_sbX4wSK2Un7ciWiRxzP9zdEnqo8%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzFlYzFjOTI5MDVmZjMzZmE4NjIzY2E1ODg5M2QzZjJhLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Huja, discurs emoționant: ”Doar în 2020 cred că am avut salariul la zi. Nu ne plângem, visul nostru să fim fotbaliști”. Cum l-a impresionat Topal](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F30%2F19569%2Fc150-8c6f78e5-172229112841b90aed.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ce a spus Hanca după conflictul cu Neil Lennon: ”L-a împins pe Eșanu!” + Jucătorii își cer primele de joc cu Rapid](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F30%2F19570%2F17222904680bb7b20f.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Neil Lennon a luat la țintă brigada de arbitri după eșecul din ”Primvs Derby”: ”S-au purtat grosolan” / ”Decizie ridicolă”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F30%2F19568%2F1722289788a139d8ca.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Săpunaru vorbește în premieră despre noul său statut de la Rapid, cel de rezervă: ”Stau pe bancă, nu e nicio problemă” / ”Mi-e și rușine să vorbesc de titlu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F30%2F19565%2F17222881535a75cf8c.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Săpunaru, prima apariție a sezonului! Ce a făcut Braun imediat ce a intrat căpitanul Rapidului pe gazon](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F29%2F19561%2F17222857509cb0d9eb.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ultrașii rapidiști și cei ploieșteni, sincron de lozinci vulgare la adresa forțelor de ordine pe Ilie Oană!](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F29%2F19557%2F17222822607ddfafa3.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Reacția fabuloasă a comentatorului TVR după ce David Popovici a obținut aurul olimpic: ”Nu știi cât de fericiți ne-ai făcut! Absolut incredibil!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F29%2F19558%2F1722282502f2007b58.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Fabulos! Cum strânge galeria Petrolului Ploiești donații pentru scenografii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F29%2F19550%2F172228239229369fff.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)