Moment special pentru Halep în Statele Unite. La ce eveniment a fost prezentă Simona, chiar după eliminarea de la Miami Open

Foto 4/4 Galerie foto(4) Galerie foto (4 fotografii): Moment special pentru Halep în Statele Unite. La ce eveniment a fost prezentă Simona, chiar după eliminarea de la Miami Open
Foto: Profimedia  |  

George Drafta   |   Publicat: 24.03.2024 22:17   |  Actualizat: 25.03.2024 10:27

Eliminată la Miami în chiar primul tur, Simona Halep (32 de ani) a trecut destul de repede peste dezamăgirea produsă de eșecul în fața Paulei Badosa. Românca a avut și motive de bucurie pentru că a putut participa la petrecerea aniversară dată în cinstea fratelui ei, dar și a tătălui ei, ambii sărbătoriți în aceste zile.

Simona Halep nu a părăsit America după primul meci disputat în circuitul profesionist. Dubla câștigătoare de grand slam a ales chiar să petreacă după ce a fost răpusă de Paula Badosa.

Motivul a fost unul special: 23 martie este o zi cu totul și cu totul deosebită pentru familia Simonei. Fratele, dar și tatăl sportivei au fost sărbătoriți de zilele lor de naștere.

Petrecere grandioasă pentru familia Simonei Halep în SUA

Stere și Nicolae Halep i-au strâns pe toți cei apropiați lor cu ocazia evenimentului care i-a prins peste ocean.

Dacă altădată atunci când era plecată la turnee, Simona prindea rar o astfel de ocazie, acum sportiva originară din Constanța a putut să onoreze petrecerea deloc restrânsă.

Halep a fost cu zâmbetul pe buze și a atras atenția asupra ei la evenimentul cu pricina. Ea a ales o ținută lejeră, în care și-a lăsat talia la vedere. Lucru remarcat de internauți din fotografiile urcate în mediul virtual.

Poză de grup cu cei care le-au fost alături lui Stere și Nicolae Halep într-un moment special din viața lor

În afara părinților și a familiei fratelui ei, de la party nu a lipsit nici Georgiana Herda, una dintre apropiatele fostului lider mondial. Simona a ciocnit un pahar de șampanie în cinstea tatălui ei, ajuns la 62 de ani, și a fratelui, care a marcat împlinirea a 35 de primăveri.

Urările Simonei de pe rețelele sociale

Masa festivă a fost organizată la un restaurant din Miami, iar toată lumea a fost veselă și destinsă. Simona a ținut să facă și publice urările transmise către cele două persoane speciale din viața sa.

"La mulți ani" a scris sportiva la o poză în care apare alături de Stere Halep și de fratele ei, Nicolae. Mama Simonei, Tania, și cumnata Luminița și-au făcut și ele loc în peisaj.

Foto 2/4

Imediat fanii româncei s-au grăbit să ofere aprecierile lor pentru fotografia pe care a adăugat-o Simona pe contul oficial de pe o rețea de socializare.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Ilie Năstase: ”Ea este cea mai frumoasă femeie din lume, vorbesc serios”. FOTO | Cum arată feblețea legendarului tenismen
Ilie Năstase: ”Ea este cea mai frumoasă femeie din lume, vorbesc serios”. FOTO | Cum arată feblețea legendarului tenismen
Ilie Năstase: ”Ea este cea mai frumoasă femeie din lume, vorbesc serios”. FOTO | Cum arată feblețea legendarului tenismen
Cât costă o ciorbă la restaurantul deschis de Rică Răducanu pe litoral? Fostul portar este patron-ospătar
Cât costă o ciorbă la restaurantul deschis de Rică Răducanu pe litoral? Fostul portar este patron-ospătar
Cât costă o ciorbă la restaurantul deschis de Rică Răducanu pe litoral? Fostul portar este patron-ospătar
Iubita lui Horațiu Moldovan a dezvăluit ce echipă susține: ”Le-am purtat noroc!”
Iubita lui Horațiu Moldovan a dezvăluit ce echipă susține: ”Le-am purtat noroc!”
Iubita lui Horațiu Moldovan a dezvăluit ce echipă susține: ”Le-am purtat noroc!”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Secretul pe care Marius Lăcătuș nu l-a putut păstra toată viața: "Dacă ea dorește să își găsească mama biologică, am putea încerca"
Secretul pe care Marius Lăcătuș nu l-a putut păstra toată viața: "Dacă ea dorește să își găsească mama biologică, am putea încerca"
Secretul pe care Marius Lăcătuș nu l-a putut păstra toată viața: "Dacă ea dorește să își găsească mama biologică, am putea încerca"
Schimbă meseria? Constantin Budescu, surprins într-o ipostază fabuloasă după ce a fost tras pe linie moartă de Hagi la Farul
Schimbă meseria? Constantin Budescu, surprins într-o ipostază fabuloasă după ce a fost tras pe linie moartă de Hagi la Farul
Schimbă meseria? Constantin Budescu, surprins într-o ipostază fabuloasă după ce a fost tras pe linie moartă de Hagi la Farul

Cele mai citite

Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
1.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
2.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Rapid pierde unul dintre  cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
Rapid pierde unul dintre cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
SuperLiga  |  11 Aprilie 2024, 08:00
3.
Rapid pierde unul dintre cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 23:58
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 23:42
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 22:59
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 22:54
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Tenis   |  12 Aprilie 2024, 22:18
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Stranieri   |  12 Aprilie 2024, 22:03
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 21:54
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 21:28
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
Ucraina - România 2-0, în barajul Billie Jean King Cup! ”Tricolorele”, la un meci de eșec
Tenis   |  00:37
Ucraina - România 2-0, în barajul Billie Jean King Cup! ”Tricolorele”, la un meci de eșec
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
SuperLiga   |  23:58
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Ce fac stranierii români. Cosmin Olăroiu a pierdut Supercupa! Victorie uriașă pentru Metz și Ladislau Boloni în Ligue 1
Stranieri   |  23:54
Ce fac stranierii români. Cosmin Olăroiu a pierdut Supercupa! Victorie uriașă pentru Metz și Ladislau Boloni în Ligue 1
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
SuperLiga   |  23:42
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut...
SuperLiga   |  23:41
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
SuperLiga   |  23:12
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații...
SuperLiga   |  23:10
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu...
SuperLiga   |  22:59
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Rezultate / Clasamente