exclusiv Jucătorul cerut la naționala României, după evoluțiile din Liga Campionilor: ”Băiatul e incredibil”
Galerie foto (1 fotografii): Jucătorul cerut la naționala României, după evoluțiile din Liga Campionilor: ”Băiatul e incredibil”
Andrei Mazurchievici | Publicat: 13.08.2025 16:47 | Actualizat: 13.08.2025 20:26
Florin Prunea (57 de ani), analistul iAMsport.ro, a fost observator la partida dintre campioanele Ciprului, Pafos, și Ucrainei, Dinamo Kiev, scor 2-0 în manșa retur a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
Fostul internațional s-a arătat impresionat de evoluția mijlocașului Vlad Dragomir (26 de ani), care a evoluat titular în ambele manșe ale dublei cu Dinamo Kiev și a povestit în cadrul emisiunii iAMsport LIVE cât de mult este apreciat jucătorul crescut de Arsenal și care a mai evoluat în carieră la Poli Timișoara, Perugia și Virtus Entella.
În play-off-ul Ligii Campionilor, Pafos va întâlni campioana Serbiei, Steaua Roșie Belgrad, care a trecut în turul trei de campioana Poloniei, Lech Poznan, scor 4-2 la general.
Florin Prunea: ”Dacă l-a luat pe Alibec...”
Costin Ștucan: Pe Dragomir l-ai vedea la echipa națională jucând titular?
Florin Prunea: Păi, băi, fraților, dacă l-a luat pe Alibec și nu îl ia pe Dragomir, înseamnă că ai o mare, mare problemă.
Costin Ștucan: Ok, interesant ce spui.
Florin Prunea: Băiatul e incredibil, vă spun. Băiatul e apreciat și cum se vorbește despre el, repet, toată lumea poate să zică Pafos, Cipru. Costin, crede-mă, sunt impresionat de ce am văzut la clubul ăsta.
Costin Ștucan: Ei joacă la Limassol, pentru că stadionul din Pafos nu e omologat sau cum?
Florin Prunea: Da, joacă la Limassol pe stadionul nou. Un stadion incredibil, construit acum doi-trei ani numai pentru fotbal. Stadion cochet, 20.000 de locuri, aseară au fost în jur de 15-16.000 de spectatori, că au fost și vreo 700 de ucraineni care sunt aici în vacanță sau la muncă. Scorul nu arată realitatea din teren. Trebuia să fie 5, 6-0 ușor.
Costin Ștucan: Altfel, ca experiență cum a fost?
Florin Prunea: Prea cald. Acum e 9.10 dimineața și sunt 37 de grade. Mă sacrific cu tricoul ăsta pe mine, cu uniforma emisiunii, nu am ce să fac.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.






Cele mai citite






