O nouă lovitură pentru Andrei Borza! Anunțul făcut de selecționer: ”Nu mai contează, nu mai e luat în calcul!”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): O nouă lovitură pentru Andrei Borza! Anunțul făcut de selecționer: ”Nu mai contează, nu mai e luat în calcul!”

Vlad Ionescu   |   Publicat: 27.03.2024 12:26   |  Actualizat: 27.03.2024 12:26

Daniel Pancu (46 de ani), selecționerul echipei naționale U21, nu l-a convocat pe fundașul stânga Andrei Borza (18 de ani) la ultima acțiune a ”tricolorilor mici”.

Daniel Pancu, antrenorul echipei naționale U21, a discutat despre succesul obținut de tricolori în Armenia, unde s-au impus cu 1-0. De asemenea, Pancu a vorbit despre absența lui Andrei Borza din lot, care nu a fost convocat din cauza unui scandal de la echipa sa de club, Rapid.

Daniel Pancu: ”De la Edi a venit linia asta”

"Şi una, şi alta (n.r. - episodul din club şi lipsa minutelor la Rapid). Nu pot spune... Probabil va învăţa din lucrurile astea, dar azi a jucat Ştefanovici, care a avut minute la echipa de club, dar la Borza a contat mai mult episodul ăla şi a fost o dorinţă plecată de la Edi, că de la Edi a venit linia asta, că nu mai contează, nu mai e luat în calcul, dacă a greşit.

Da, Edi, exact, a spus-o public. Dacă ar fi jucat un meci titular, eu îl convocam. Era contrar, dar ar fi fost decizia mea atunci", a spus Daniel Pancu pentru OrangeSport.

Ce a spus de victoria cu Armenia

Legat de partida din Armenia, câștigată la limită de ”tricolorii” mici, Pancu s-a declarat mulțumit de cele trei puncte obținute.

"Ştiam că ne aşteaptă un meci greu, aveam probleme de lot, cu jucători care nu joacă la echipele de club şi s-a simţit, normal. Armenii au energie, nu sunt jucători răi. Rămâne o victorie, sunt trei puncte de care aveam nevoie. Felicit jucătorii, că s-a făcut un grup frumos aici, care merită calificarea la turneul final.

Vulturar făcea parte din lotul cu care am plecat la drum, a avut evoluţii foarte bune la naţională, e jucătorul din mijlocul liniei de trei din 4-3-3. E foarte important să am jucători de picior invers pe stânga şi dreapta. Dacă nu schimbam sistemul, pentru Cristi Mihai era mai greu să intre probabil", a spus Daniel Pancu


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Mesajul emoționant transmis de Edi Iordănescu după accidentarea lui Olimpiu Moruțan: ”Totul va fi mai trist fără tine”
Mesajul emoționant transmis de Edi Iordănescu după accidentarea lui Olimpiu Moruțan: ”Totul va fi mai trist fără tine”
Mesajul emoționant transmis de Edi Iordănescu după accidentarea lui Olimpiu Moruțan: ”Totul va fi mai trist fără tine”
Răzvan Burleanu, informații noi despre negocierile cu Edi Iordănescu: ”Este foarte deschis la toate discuțiile”
Răzvan Burleanu, informații noi despre negocierile cu Edi Iordănescu: ”Este foarte deschis la toate discuțiile”
Răzvan Burleanu, informații noi despre negocierile cu Edi Iordănescu: ”Este foarte deschis la toate discuțiile”
Federația i-a dat ultimatum lui Edi Iordănescu: ”Acesta este obiectivul nostru”
Federația i-a dat ultimatum lui Edi Iordănescu: ”Acesta este obiectivul nostru”
Federația i-a dat ultimatum lui Edi Iordănescu: ”Acesta este obiectivul nostru”
Mircea Lucescu, pe banca echipei naționale? Răspunsul ferm al antrenorului român
Mircea Lucescu, pe banca echipei naționale? Răspunsul ferm al antrenorului român
Mircea Lucescu, pe banca echipei naționale? Răspunsul ferm al antrenorului român
VIDEO | Imnul României pentru EURO 2024. Smiley, Andreea Esca și Andra, printre vedetele care-l cântă
VIDEO | Imnul României pentru EURO 2024. Smiley, Andreea Esca și Andra, printre vedetele care-l cântă
VIDEO | Imnul României pentru EURO 2024. Smiley, Andreea Esca și Andra, printre vedetele care-l cântă
Victor Pițurcă, critici la adresa lui Florinel Coman: ”Este inexistent”
Victor Pițurcă, critici la adresa lui Florinel Coman: ”Este inexistent”
Victor Pițurcă, critici la adresa lui Florinel Coman: ”Este inexistent”

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:18
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  24 Aprilie 2024, 21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:56
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
SuperLiga   |  23:18
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
SuperLiga   |  21:46
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu...
SuperLiga   |  21:34
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat...
SuperLiga   |  21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
live score Sepsi – FCSB 1-2, ACUM, pe iAMsport.ro. Trei goluri în 33 de minute la Sfântu Gheorghe
SuperLiga   |  21:06
Sepsi – FCSB 1-2, ACUM, pe iAMsport.ro. Trei goluri în 33 de minute la Sfântu Gheorghe
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Rezultate / Clasamente