VIDEO | Imnul României pentru EURO 2024. Smiley, Andreea Esca și Andra, printre vedetele care-l cântă

Andreea Esca estea una dintre vedetele Pro TV care apar în clipul cu imnul României pentru EURO 2024 Galerie foto(25) Galerie foto (25 fotografii): VIDEO | Imnul României pentru EURO 2024. Smiley, Andreea Esca și Andra, printre vedetele care-l cântă
Andreea Esca estea una dintre vedetele Pro TV care apar în clipul cu imnul României pentru EURO 2024

Vlad Ionescu   |   Publicat: 16.04.2024 09:45   |  Actualizat: 16.04.2024 13:05

În urma calificării echipei naționale la EURO 2024, FRF și ProTV au lansat imnul echipei naționale dedicat turneului final din Germania.

”Visăm Împreună” este imnul oficial al echipei naționale pentru EURO 2024.

GALERIE FOTO | Andreea Esca, în ipostaze inedite

Foto 7/25

Noul imn, creat de Hahaha Production, reunește membrii echipei naționale, vedetele PRO TV - inclusiv Smiley, Andreea Esca, Andra, și alții, precum și suporterii echipei.

Piesa este acum disponibilă pe toate platformele de socializare.

”EURO 2024 este cel mai așteptat spectacol fotbalistic al acestui an!”

EURO 2024 este cel mai așteptat spectacol fotbalistic al acestui an! Toți ne dorim cu nerăbdare să trăim emoția revenirii naționalei la un turneu final, dar și să vedem cine va reuși să meargă până la capăt și să devină noua campioană europeană.

Și de această dată, toți pasionații de fotbal vor putea urmări fiecare meci la PRO TV, PRO ARENA și pe VOYO, de oriunde ar fi. Iar surprizele nu se opresc aici – alături de FRF, lansăm de astăzi o campanie specială de promovare a EURO 2024”, a declarat Antonii Mangov, Programming Director.

EURO 2024 începe pe 14 iunie, în Germania. Tricolorii vor debuta împotriva Ucrainei, una dintre favoritele la câștigarea grupei.

Grupa României la EURO 2024:

  • Belgia
  • România
  • Slovacia
  • Ucraina

Programul României la EURO 2024:

  • România - Ucraina - 17.06.2024 de la 16:00
  • Belgia - România - 22.06.2024 de la 16:00
  • Slovacia - România - 26.06.2024 de la 19:00

Victor Becali a numit singurul tricolor care n-are cum să lipseasă din lotul României la EURO 2024: ”Va fi sigur”

Bătălia se dă în special pentru locurile din atac, însă Victor Becali îi oferă o variantă lui Iordănescu Jr. Din punctul de vedere al impresarului român, Dennis Man nu poate rata lotul de EURO, în ciuda faptului că a înscris un singur gol în preliminarii, contra Andorrei.

"Man e singurul fotbalist al naționalei care va fi sigur la Euro. N-are cum să nu fie convocat Man la Euro după evoluțiile care le-a avut", a spus impresarul Victor Becali.

De serviciile lui Man s-au interesat granzi din Italia precum Inter sau Napoli, dar Victor Becali afirmă că fotbalistul nu vrea să plece cu orice preț de la Parma.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.