FCSB nu se vinde. Gigi Becali, apel la Divinitate după înfrângere: „Nu am binecuvântare să o vând”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): FCSB nu se vinde. Gigi Becali, apel la Divinitate după înfrângere: „Nu am binecuvântare să o vând”

Alexia Ciobanu   |   Publicat: 23.05.2023 12:11

Patronul FCSB-ului a ținut fanii pe marginile scaunelor în ultima vreme, dar nu doar cu emoția din teren, ci și cu o posibilă vânzare a clubului. După un du-te-vino intens în declarații, Gigi Becali revine cu o decizie dintr-o zonă chiar mai înaltă. Preotul a refuzat vânzarea.

Nu am binecuvântare. Am cerut binecuvântare să o vând și nu am binecuvântare de la duhovnic. Și atunci, dacă nu am binecuvântare, nu o fac. Deși nu știu dacă echipa e benefică pentru mine, îmi afectează sănătatea, nu mai e ce a fost. Gigi Becali

Fotbalul devine tot mai greu pentru Becali.

Finanțatorul FCSB-ului spune, totuși, că decizia nu este una ușoară pentru el, date fiind emoțiile puternice trăite alături de echipa sa. După o astfel de pierdere, „la mustață’, e clar că tensiunile sunt imense pentru patron.

Cu toate acestea, banii ar putea să-i aducă liniștea. O echipa mai bună, în care Gigi ar urma să investească sume colosale, ar putea readuce pacea în sufletul lui.

Nu mai am puterea tinereții că să pot să duc emoția. Și dacă nu am puterea tinereții să o duc, atunci sunt două soluții. Ori să elimini emoția și asta înseamnă să bag vreo 10 milioane. 5, 6 nu știu. Că să iau campionatul la pas. Dar după vine emoția în cupele europene. Gigi Becali

Deciziile viitoare referitoare la FCSB sunt așteptate, de asemenea, cu mare interes. Însă, așa cum ne-a obișnuit, Gigi Becali așteaptă, la rândul lui, indicații de „sus”.

Nu știu, Dumnezeu să mă lumineze, să mă îndrume ce să fac. M-am legat de chestia asta și mă ține așa că o mreajă, de idolatria asta, de fotbal. Mă ține în lacăt așa și nu mă lasă să renunț. Ar trebui să renunț, dar să vedem ce semne îmi mai dă Dumnezeu. Mai stăm un an Gigi Becali

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
SuperLiga   |  17 Iunie 2024, 20:44
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
Corespondență EURO Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina! A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Corespondență EURO Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
SuperLiga   |  20:44
Florinel Coman nu mai revine în România, după Euro. Gigi Becali a făcut anunțul
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
EURO 2024   |  20:39
Verdictul tranșant dat de maghiari după victoria superbă a României cu Ucraina
Moment amuzant în studioul PRO TV! Ciprian Marica, glume pe seama lui Raț după ce acesta a stat în ”box” cu Dan Șucu
EURO 2024   |  20:17
Moment amuzant în studioul PRO TV! Ciprian Marica, glume pe seama lui Raț după ce acesta a stat în ”box” cu Dan Șucu
Corespondență EURO Nicolae Stanciu a rămas idol în China. Surpriză mare pentru căpitanul României la finalul meciului cu Ucraina
EURO 2024   |  19:49
Nicolae Stanciu a rămas idol în China. Surpriză mare pentru căpitanul României la finalul meciului cu Ucraina
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
live score Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Două goluri anulate lui Lukaku
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Două goluri anulate lui Lukaku
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Corespondență EURO Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”