Iulian Miu, declarație ce le dă speranțe suporterilor Stelei: ”Poate schimba forma de organizare!”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Iulian Miu, declarație ce le dă speranțe suporterilor Stelei: ”Poate schimba forma de organizare!”

Vlad Ionescu   |   Publicat: 04.04.2024 13:48   |  Actualizat: 04.04.2024 13:48

Iulian Miu (48 de ani), oficialul CSA Steaua, speră că forma de organizare poate fi schimbată. Astfel, clubul ar putea primi drept de promovare în Liga 1.

Iulian Miu este încrezător că formația din Ghencea poate obține dreptul de promovare în Liga 1. Totuși, echipa nu a reușit însă se califice în play-off, după un sezon modest.

Oficialul ”militarilor” a abordat însă situația dreptului de promovare, despre care este încrezător. Iulian Miu susține că clubul lucrează pentru o modalitate prin care Steaua să obțină dreptul de promovare.

Timp mai e să schimbăm forma de organizare

Timp mai e să schimbăm forma de organizare. Am înţeles că şi Şelimbăr vrea să-şi depună actele pentru a schimba forma de organizare şi să poată promova în Superligă,” a declarat Iulian Miu pentru OrangeSport.

Steaua ar putea avea și o nouă sală polivalentă

Steaua se pregătește să înceapă lucrările la o sală polivalentă, care ar urma să fie poziționată în apropierea magazinului Dedeman din zonă.

Conducerea ”militarilor” și-ar dori ca arena să fie realizată printr-un parteneriat cu Compania Națională de Investiții, așa cum s-a întâmplat și cu stadionul Steaua.

Steaua a pregătit documentația pentru construcția arenei și studiul de prefezabilitate. De noua sală ar urma să se folosească echipele de volei, handbal și baschet, dar va putea fi utilizată și în cadrul altor evenimente. De asemenea, capacitatea sălii va fi de 5.000 de locuri și ar urma coste aproximativ 40.000.000 - 50.000.000 de euro.

Jurnaliștii englezi, rânduri acide despre CSA Steaua: ”Nu ai nicio istorie!”

Jurnaliștii de la Football365 au punctat că FCSB este în continuare recunoscută în Europa ca adevărata Steaua, în timp ce CSA nu activează pe prima scenă a fotbalului românesc. Acestea în contextul în care ”militarii” câștigă proces după proces în fața echipei patronate de Gigi Becali.

"Ca urmare a procesului cu MApN, clubul și-a schimbat numele în SC Fotbal Club FCSB SA (catchy, nu?), cunoscut în mod colocvial sub numele de FC FCSB și a continuat să câștige titluri și să joace în Europa, unde continuă să fie cunoscut drept Steaua București.

Trebuie să fie o lovitură pentru falsa Steaua București - pe lângă faptul că nu i se permite să joace în prima ligă după promovarea în Liga 2, când cauți un club cu numele Steaua, Google te va duce la FC FCSB, OG Steaua. Nu ai nicio istorie până la urmă!", au scris aceștia.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria
Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria
Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria
”L-am dat afară pentru că bănuim că a influențat anumiți jucători să nu-și apere corect șansele”. Acuzații extrem de grave la FCU Craiova! Cum se apără cel arătat cu degetul
”L-am dat afară pentru că bănuim că a influențat anumiți jucători să nu-și apere corect șansele”. Acuzații extrem de grave la FCU Craiova! Cum se apără cel arătat cu degetul
”L-am dat afară pentru că bănuim că a influențat anumiți jucători să nu-și apere corect șansele”. Acuzații extrem de grave la FCU Craiova! Cum se apără cel arătat cu degetul
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Fanii CSA Steaua, frustrați de răspunsul ANS: ”Cât mai durează până când cineva va îndrepta această situație absurdă?”
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României
Dani Coman și Nicolae Dică fac echipă tare la FC Argeș. Piteștenii au adus un fost campion al României

Cele mai citite

Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 17:43
1.
Senatoarea-ultras dă de pământ cu Mitică Dragomir: "Normal că nu a auzit de mine. Nu joc table și n-am făcut parte din structuri"
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
SuperLiga  |  12 Iunie 2024, 14:01
2.
Florin Tănase a luat decizia finală în privința propunerii făcute de FCSB: ”Nu mă duc!”
Dan Șucu l-a convins pe Raț! Cât e dispus să investească și planul pentru un Rapid de Champions League: "Degeaba iei titlul dacă nu exiști în Europa!"
Dan Șucu l-a convins pe Raț! Cât e dispus să investească și planul pentru un Rapid de Champions League: "Degeaba iei titlul dacă nu exiști în Europa!"
SuperLiga  |  13 Iunie 2024, 19:00
3.
Dan Șucu l-a convins pe Raț! Cât e dispus să investească și planul pentru un Rapid de Champions League: "Degeaba iei titlul dacă nu exiști în Europa!"
Câți ani trebuie să muncească un pensionar pentru 1.400 lei în plus la pensie la recalculare?
Câți ani trebuie să muncească un pensionar pentru 1.400 lei în plus la pensie la recalculare?
Câți ani trebuie să muncească un pensionar pentru 1.400 lei în plus la pensie la recalculare?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Cine sunt cei 2.000.000 pensionari care de mâine primesc 250 lei pe lângă pensie? Cum se dau banii?
Recunoașteți personajul? A murit în cutremurul din 4 martie 1977. Trupul nu i-a fost găsit niciodată
Recunoașteți personajul? A murit în cutremurul din 4 martie 1977. Trupul nu i-a fost găsit niciodată
Recunoașteți personajul? A murit în cutremurul din 4 martie 1977. Trupul nu i-a fost găsit niciodată
Știri de ultimă oră din sport
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 23:56
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 23:38
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
Corespondență EURO Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 23:21
Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 23:07
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
exclusiv Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
SuperLiga   |  14 Iunie 2024, 22:41
Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
EURO 2024   |  14 Iunie 2024, 22:09
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  14 Iunie 2024, 22:00
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fostul jucător de la Genoa, aproape de transferul la UTA
Fostul jucător de la Genoa, aproape de transferul la UTA
SuperLiga   |  14 Iunie 2024, 21:55
Fostul jucător de la Genoa, aproape de transferul la UTA
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Laurențiu Reghecampf, critici pentru Scoția după eșecul drastic cu Germania. Răducioiu și Marica s-au pus de acord: "E favorită"
EURO 2024   |  00:15
Laurențiu Reghecampf, critici pentru Scoția după eșecul drastic cu Germania. Răducioiu și Marica s-au pus de acord: "E favorită"
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
EURO 2024   |  23:56
Germania - Scoția 5-1. Prestație stelară pentru nemți, victorie fără drept de apel
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
EURO 2024   |  23:38
S-a scris istorie în Germania-Scoția! Recordurile doborâte la meciul de deschidere
Corespondență EURO Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
EURO 2024   |  23:21
Fanii Germaniei, în extaz după startul fulminant al gazdelor la EURO 2024! Englezii, ironii la adresa scoțienilor
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
EURO 2024   |  23:07
Prima controversă de la EURO 2024, în Germania - Scoția. Penalty și roșu după o intrare inconștientă
exclusiv Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
SuperLiga   |  22:41
Dinamo a "spart banca" pentru Cătălin Cîrjan. Ce salariu ar fi primit pentru a semna
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
EURO 2024   |  22:09
Imagini spectaculoase la ceremonia de deschidere la EURO 2024! Nemții i-au adus un omagiu lui Franz Beckenbauer
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  22:00
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!