Lovitura dată de Mircea Sandu în metropola miliardarilor. Cum a cumpărat fostul președinte al FRF 3 apartamente în cel mai select oraş din lume. Cât a plătit pentru ele

Monte Carlo este una dintre cele mai exlcusiviste destinații de pe Riviera Franceză Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): Lovitura dată de Mircea Sandu în metropola miliardarilor. Cum a cumpărat fostul președinte al FRF 3 apartamente în cel mai select oraş din lume. Cât a plătit pentru ele
Foto: Profimedia  |   Monte Carlo este una dintre cele mai exlcusiviste destinații de pe Riviera Franceză

George Drafta   |   Publicat: 04.04.2024 08:00   |  Actualizat: 04.04.2024 11:05

Mircea Sandu (71 de ani), fostul președinte al FRF, a dat un adevărat tun imobiliar, la 10 ani de când a părăsit cea mai înaltă funcție din fotbalul românesc.

Mircea Sandu a vândut vila din Nisa pe care o deținea pentru a se muta la 21 de km depărtare, tocmai la Monte Carlo. Iar acolo, cu banii obținuți, și-a achizionat 3 apartamente în zona denumită Beausoleil.

Acolo prețurile oscilează în funcție de suparafața pe care o au proprietățile. Cel mai ieftin apartament cu trei camere costă 290.000 de euro, dar se pot plăti și 600.000 de euro, în cazul în care camerele sunt mai spațioase.

Mircea Sandu, tun imobiliar

Conform celor de la sportpesurse.ro, Mircea Sandu a dezvăluit care va fi destinația celor trei apartamente imediat după ce Mircea Sandu va deveni proprietar cu acte în regulă.

Unul dintre ele îl va folosi chiar el, pe al doilea i-l va oferi fiicei sale, Raluca, iar pe cel de-al treilea îl va închiria. Iar în urma acestei mișcări își va asigura astfel un venit lunar de 10.000 de euro.

Raluca Sandu, fiica lui Mircea Sandu

Raluca Sandu este CEO-ul unei firme chiar în Monte Carlo, astfel încât ea va trebui doar să se mute într-un alt apartament în cazul în care va prelua locuința pe care i-a oferit-o tatăl său.

Ea se află alături de familie acolo, fiind însoțită în Monte Carlo de Ziv Tetelman, partenerul ei de viață.

Fiica fostului șef al FRF are doi copii cu acesta, dar are în grijă și alți doi, rezultați în urma unui mariaj încheiat de omul de afaceri înainte de a începe relația cu Raluca.

Mircea Sandu, probleme de sănătate

Mircea Sandu se confruntă din nou cu probleme de sănătate, după ce în 2022 a fost depistat pentru a treia oară cu cancer.

Mircea Sandu a fost în trecut membru al Comitetului Executiv al UEFA

"Acum am cancer la prostată. Trebuie să o rezolv și p-asta!”, a recunoscut Mircea Sandu într-un interviu acordat Gsp.

Cel poreclit "Nașul" a fost timp de aproape 24 de ani președinte al Federației Române de Fotbal. Și-a început aventura în fruntea forului în 1990 și a încheiat ultimul său mandat în martie 2014.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Greșeala gramaticală comisă de Diana Șucu într-o postare de pe Facebook. Ce a scris fosta jurnalistă
Greșeala gramaticală comisă de Diana Șucu într-o postare de pe Facebook. Ce a scris fosta jurnalistă
Greșeala gramaticală comisă de Diana Șucu într-o postare de pe Facebook. Ce a scris fosta jurnalistă
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Ion Țiriac s-a deplasat la Munchen pentru meciul României. Reporterii iAMsport l-au pozat într-unul dintre cele mai luxoase hoteluri din Germania
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"
Scandal înainte de România - Ucraina! Autoritățile din Germania, acuzate de abuz: "Au venit și cei de la Interpol"
Adrian Ilie a fost condamnat la închisoare cu suspendare. De ce a ajuns în fața judecătorilor
Adrian Ilie a fost condamnat la închisoare cu suspendare. De ce a ajuns în fața judecătorilor
Adrian Ilie a fost condamnat la închisoare cu suspendare. De ce a ajuns în fața judecătorilor
Andrei Burcă intervine în scandalul de la concertul Coldplay: ”Nu putem să ne supărăm când ne huiduie cineva” / ”Cât ești în cadrul reflectoarelor, îți asumi!”
Andrei Burcă intervine în scandalul de la concertul Coldplay: ”Nu putem să ne supărăm când ne huiduie cineva” / ”Cât ești în cadrul reflectoarelor, îți asumi!”
Andrei Burcă intervine în scandalul de la concertul Coldplay: ”Nu putem să ne supărăm când ne huiduie cineva” / ”Cât ești în cadrul reflectoarelor, îți asumi!”
Cosmin Olăroiu, audiat într-un dosar de spălare de bani
Cosmin Olăroiu, audiat într-un dosar de spălare de bani
Cosmin Olăroiu, audiat într-un dosar de spălare de bani

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  19 Iunie 2024, 17:57
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit <Lex Halep> pe care o cerea Boris Becker!
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit pe care o cerea Boris Becker!
Tenis  |  18 Iunie 2024, 10:33
2.
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit pe care o cerea Boris Becker!
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Fotbal  |  17 Iunie 2024, 11:18
3.
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
Știri de ultimă oră din sport
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
EURO 2024   |  20 Iunie 2024, 00:58
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
SuperLiga   |  20 Iunie 2024, 00:00
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 23:53
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 23:10
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 22:29
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
video Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 21:54
Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 21:02
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 20:17
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
EURO 2024   |  00:58
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Pierdere importantă pentru Scoția înaintea duelului decisiv cu Ungaria: ”Va lipsi sigur!” Concluzii după remiza cu Elveția
EURO 2024   |  00:34
Pierdere importantă pentru Scoția înaintea duelului decisiv cu Ungaria: ”Va lipsi sigur!” Concluzii după remiza cu Elveția
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
SuperLiga   |  00:00
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
EURO 2024   |  23:53
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Corespondență EURO Cum l-au dat pe spate pe Mihai Stoichiță jucătorii României după victoria cu Ucraina: ”Este lucrul cel mai îmbucurător!”
EURO 2024   |  23:31
Cum l-au dat pe spate pe Mihai Stoichiță jucătorii României după victoria cu Ucraina: ”Este lucrul cel mai îmbucurător!”
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
EURO 2024   |  23:10
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
exclusiv Răzvan Raț a stabilit top 5 al celor mai buni fundași stânga români: ”Eu pe locul 3!” Pe cine a pus pe prima poziție