Andrei Nicolescu nu face sărbătoare din victoria ”câinilor” în fața Petrolului: ”Nu trebuie să fim prea fericiți pentru acest rezultat”
![Foto 1/1](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19216%2F1721676801b30dddd3.jpg&w=960&h=640&c=1)
Daniela Nicolescu | Publicat: 23.07.2024 08:00 | Actualizat: 23.07.2024 09:45
Andrei Nicolescu, administratorul special al celor de la Dinamo, a reacționat după victoria ”câinilor” cu Petrolul, 4-1.
Dinamo a învins Petrolul, scor 4-1, în etapa cu numărul 2 din Superliga. Hakim Abdallah, Cătălin Cîrjan, Astrit Selmani și Dennis Politic au marcat pentru gazde, în timp ce Valentin Țicu a punctat pentru ploieșteni.
Andrei Nicolescu, după victoria ”câinilor” în fața Petrolului: ”Nu trebuie să fim prea fericiți pentru acest rezultat”
În ciuda rezultatului bun înregistrat de ”câini”, Andrei Nicolescu, administratorul special al clubului, nu face mare sărbătoare după reușita echipei.
Oficialul consideră că gruparea din Ștefan cel Mare trebuie să ia meci cu meci și să se deconecteze de la succesul înregistrat cu formația pregătită de Mehmet Topal.
”Am făcut tot ce a depins de noi să-l aducem pe Cirjan. Cred că ne-am pregătit bine, filosofia noastră este să construim un Dinamo pentru viitor, nu doar pentru un an. La CFR a fost dezamăgitor rezultatul, dar am arătat destul de bine. Lipsește maturitatea unor jucători tineri, care trebuie să interpreteze mai bine fazele și să conducă ostilitățile, nu să sufere la final.
Cu Petrolul a fost un meci bun, un meci solid, dar trebuie să ne continuăm parcursul, pas cu pas. Nu trebuie să fim prea fericiți pentru acest rezultat, este doar o victorie. Momentan, cei care sunt în echipă fac parte din viziunea noastră. Am anunțat împrumuturile și transferurile pe care le-am făcut de fiecare dată. Avem un parteneriat cu firma domnului Negoiţă și ne dorim ca sponsorii să alcătuiască o bună parte din bugetul clubului”, a declarat Andrei Nicolescu, conform playsport.ro.
Cîrjan, două goluri în două meciuri pentru Dinamo
Ajuns la Dinamo, după o perioadă în care nu a demonstrat foarte multe la Rapid, Cătălin Cîrjan se bucură deja de rezultate mulțumitoare. Fotbalistul a marcat două goluri în cele două partide pe care le-a bifat pentru ”câini” și speră ca lucrurile să meargă bine în continuare.
”Suntem foarte bucuroși, a fost o victorie muncită. Foarte multe persoane au spus că iar ne vom bate la retrogradare, că suntem o echipă mică, însă am demonstrat în această seară că avem valoare și putem prinde play-off-ul. Mă simt foarte bine la Dinamo, joc meci de meci, cel mai important lucru pentru un jucător de 21 ani. Anul trecut nu am avut meciuri în picioare, de asta nu am putut să cresc.
A fost dificil pentru Dinamo anul trecut, au jucat barajul. Noi ne-am pregătit foarte bine, avem un lot foarte bun: jucătorii cu experiență îi ajută pe cei tineri, care au foame de rezultate. A fost un an greu pentru mine, însă am muncit foarte mult. M-am antrenat atât separat, cât și cu echipa. Sunt bucuros că acum pot să joc și să îmi arăt valoarea”, a declarat Cîrjan după victoria cu Petrolul
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![Soția lui Cristi Manea a tras o singură concluzie după ce i-a văzut pe suporterii Rapidului](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19228%2F17217165697adc4b40.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dan Petrescu mai poate rămâne fără un jucător de bază în această vară. Cristi Balaj confirmă discuțiile: "Știu că se interesează cluburi și impresari"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19154%2F172158544996041fc1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Constantin Grameni e sincer după remiza cu Oțelul: ”Îmi lipsește Louis Munteanu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19220%2F172168360936204618.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dorinel Munteanu nu se vede pe banca naționalei României: ”Fiecare antrenor vrea acolo, dar eu nu mă gândesc la asta”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19222%2F172168496771500225.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Reacția surprinzătoare a lui Gică Hagi când a fost întrebat de echipa națională + Ce îl supără la Farul: ”Și soacra mea vede asta”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19221%2Fc150-f2010bb9-1721683928c0654fa5.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Oțelul Galați - Farul Constanța 0-0. ”Neamțul” și ”Regele” au dat-o la pace](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19185%2F172168208209213853.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19146%2F17215640919b00ed89.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Orașul de 67.000 de locuitori cu două stadioane moderne. Cum arată lucrările la arena care va costa 50 de milioane de euro](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19089%2F172147548538986e1b.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Au spus ”da” după 6 ani de relație. Cine a lipsit de la marele eveniment](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19176%2Fc150-48ec4fe4-1721630817374afc85.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Europa revine la serviciu militar obligatoriu. Nu se poate baza pe SUA pentru un război cu Rusia](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2F4VqtMsrUQUfNlSaPrbFU_tFVBsEo5IgKledkDu8jlpA%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5Lzg5ZjAxY2I0MjUxMjMwMjQ5NjA1YzI4N2FjMTk0ODY5LmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![2.700.000.000 € investește România în sisteme de apărare aeriană. Doar Bucureștiul e „acoperit”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FtcWHtov94Q0HR_36UGzNhtqbeTIESUV4_iO_F07ADEc%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzQ5ZTAzOTU2MzVlNWI1NzYxN2M5NDdlYWVlNjRkYjYwLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Când vine pensia în luna august? Este ultima lună când 3,5 milioane de pensionari iau venituri mici](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FNMLqE1f3xuMsPTuYAqDeRp0DhHFvX_TFCb4v4-vekhA%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2RjNzg2ZDUyODc0ODRlMWYwNDVhYWExOGE5YmI0ZDllLTMuanBn.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Sportivii din Satul Olimpic, îndemn la pace: "Dă o şansă păcii"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19227%2Fc150-762e931d-17217160487a72df88.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Heptatlonista Carolin Schaefer se retrage la Jocurile Olimpice: ''Parisul va fi ultimul meu dans''](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19229%2Fc150-62fa3593-1721716709bd7c74e5.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Soția lui Cristi Manea a tras o singură concluzie după ce i-a văzut pe suporterii Rapidului](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19228%2F17217165697adc4b40.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Andrei Nicolescu nu face sărbătoare din victoria ”câinilor” în fața Petrolului: ”Nu trebuie să fim prea fericiți pentru acest rezultat”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19216%2F1721676801b30dddd3.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dan Petrescu mai poate rămâne fără un jucător de bază în această vară. Cristi Balaj confirmă discuțiile: "Știu că se interesează cluburi și impresari"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19154%2F172158544996041fc1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Constantin Grameni e sincer după remiza cu Oțelul: ”Îmi lipsește Louis Munteanu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19220%2F172168360936204618.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dorinel Munteanu nu se vede pe banca naționalei României: ”Fiecare antrenor vrea acolo, dar eu nu mă gândesc la asta”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19222%2F172168496771500225.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Oțelul Galați - Farul Constanța 0-0. ”Neamțul” și ”Regele” au dat-o la pace](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19185%2F172168208209213853.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)