CS Mioveni - FC Botoșani 0-1. Moldovenii se salvează de la retrogradare

CS Mioveni - FC Botoșani Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): CS Mioveni - FC Botoșani 0-1. Moldovenii se salvează de la retrogradare
Foto: Sport Pictures  |   CS Mioveni - FC Botoșani

Redactia   |   Publicat: 24.05.2024 21:57   |  Actualizat: 24.05.2024 22:39

FC Botoșani s-a impus în fața celor de la CS Mioveni, 1-0, după un gol marcat de Sebastian Mailat.

CS Mioveni - FC Botoșani 0-1

FINAL

Min. 75: GOOOL FC Botoșani! Sebastian Mailat marchează cu un șut din apropiere.

Min. 46: A început repriza secundă.

PAUZĂ

Min. 1: A început partida!

  • CS MIOVENI (5-3-2): Fl. Croitoru - Trașcu, Ignat, R. Garutti, Burnea, Șerbănică (cpt.) - A. Panait, D. Toma, Cărăruș - Al. Stan, Blănaru
  • Rezerve: Val. Sima - Gogor, M. Costea, Massaro, A. Șerban, Gutea, Căprescu, I. Șerban, Bolohan
  • FC BOTOȘANI (4-3-3): Kukic - Petro, Miron (cpt.), Celea, Țigănașu - Aldair, G. David, Dican - Ed. Florescu, Ofosu, L. Fulop
  • Rezerve: Ducan - Șeroni, Mitrov, Mouaddib, E. Lopez, Mailat, I. Filip, Kaprof, Adams

Știrea inițială:

Formația piteșteană este văzută cu șansa a doua în acest baraj, însă forma de pe teren propriu le dă speranțe jucătorilor pregătiți de Constantin Schumacher. Mioveni, echipă ce terminat pe locul 5 în play-off-ul Ligii 2, are doar un singur eșec acasă în ultimele 7 partide.

De partea cealaltă, FC Botoșani s-a aflat în permanță pe locuri retrogradabile, însă cele 14 puncte din play-out au ajutat-o să se califice pe ultimul loc de baraj. Gruparea moldavă, pregătită de Bogdan Andone, are pe hârtie un lot mai valoros, însă pleacă și cu un avantaj de un gol pe tabelă, grație lui Aldair.

CS Mioveni - FC Botoșani, LIVE SCORE pe iAMsport.ro. Ce a declarat Bogdan Andone

”Mă interesează să continuăm în Liga 1 (n.r. SuperLiga), nu mă interesează scorul sau cum vom evolua. Știm echipa din Mioveni, jucătorii, pe mulți îi cunosc de la Liga 2, așa că știu caracteristicile fiecăruia.

Fotbalul e fotbal, dar sper să nu fie o surpriză neplăcută pentru noi ziua de vineri. Sper să facem un meci bun, să rămânem în Liga 1 (n.r. SuperLiga)”, a spus Andone.

CS Mioveni - FC Botoșani, ECHIPE PROBABILE

CS Mioveni: Fl. Croitoru - Trașcu, R. Garutti, Cr. Ignat, Burnea, Șerbănică - Cărăruș, A. Panait - Blănaru, Al. Cr. Stan, Guțea

Rezerve: Val. Sima – Gogor, Mih. Costea, Massaro, A. Șerban, D. Toma, Căprescu, I. Șerban, Bolohan

Antrenor: Constantin Schumacher

FC Botoșani: Kukic - Benzar, I. Filip, Miron, Țigănașu - David, Dican, Caputa - E. Florescu, Kaprof, Mailat

Rezerve: Ducan, Petro, Camara, Șeroni, Mouaddib, Lopez, Ofosu, Fulop

Antrenor: Bogdan Andone


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"