Dan Șucu merge la Craiova ca un ultras adevărat. Va face deplasarea cu autocarul și va mânca parizer și ceapă

Dan Șucu a acceptat invitația fanilor Galerie foto (1 fotografii): Dan Șucu merge la Craiova ca un ultras adevărat. Va face deplasarea cu autocarul și va mânca parizer și ceapă
Foto: sportpictures  |   Dan Șucu a acceptat invitația fanilor

Radu Bordei   |   Publicat: 26.03.2024 22:20   |  Actualizat: 26.03.2024 22:13

Acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu (60 de ani), se solidarizează cu galeria giuleștenilor, greu încercată în ultima perioadă din cauza investigațiilor din dosarul Pirotehnia. Omul de afaceri se ține de cuvânt și va face deplasarea la Craiova alături de fani.

Patronul Mobexpert a acceptat invitația suporterilor și va merge la Craiova, pentru meciul de sămbătă seara contra Universității, alături de galeria alb-vișiniilor.

Informația a fost confirmată de fostul lider al suporterilor rapidiști, Gheorghe Răducan. Acesta a dezvăluit că omul de afaceri vrea să încerce întreaga experiență a unei deplasări de galerie.

Dan Șucu merge cu autocarul la Craiova

Acționarul majoritar va fi însoțit de președintele Daniel Niculae dar și de asociatul acestuia, Victor Angelescu. Rapidiștii speră să îl aibă alături și pe liderul galeriei, Liviu Ungurean, care joi va afla dacă va fi eliberat. Detaliile au fost oferite de Gigi Corsicanu, cel care a condus galeria Rapidului pe vremuri.

”Am vorbit și cu domnul Șucu și o să plecăm împreună la Craiova cu autocarele și dânsul a spus că își dorește să facă deplasarea cu nucleul de bază al galeriei, cu grupurile. Sperăm să fie și Liviu, dar și ceilalți cu noi, joi așteptăm să primească o decizie favorabilă din partea instanței și să fie eliberați.

Domnul Șucu este om din popor, va mânca la fel ca un suporter, parizer, salam, brânză, ceapă” a declarat Gigi Corsicanu, la Fanatik.

Decizia luată de fanii rapidiști

În lipsa celui poreclit "Bocciu", un alt fan rapidist cu greutate va prelua temporar atribuțiile sale. Este vorba despre un tânăr de 28 de ani, membru al aceleeași brigăzi din care provenea și liderul aflat acum în arest.

Singura diferență va fi că tonul scandărilor va fi dat de noul șef al peluzei rapidiste din mijlocul susținătorilor alb-vișinii și nu de pe rampa de unde putea fi observat cu ușurință Liviu Ungurean.

Nu este vorba de cineva care să-i ia locul lui „Bocciu”, deocamdată nu discutăm așa ceva, a fost o hotărâre pur organizatorică”, a fost motivată decizia luată de fanii grupării din Grant. Ea va produce primele efecte la partida din a doua etapă a play-off-ului atunci când rapidiștii se vor deplasa la Craiova pentru întâlnirea cu Universitatea.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo  a fost penalty clar”
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc
Când poate deveni FCSB campioana Ligii 1 + Scenariul SF prin care pierde primul loc

Cele mai citite

Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 21:07
1.
Ce arată reluările la golul anulat al lui Florinel Coman din FCSB - Rapid
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
SuperLiga  |  20 Aprilie 2024, 09:15
2.
EXCLUSIV | 5.000.000 de euro, suma încasată de Dinamo de la un sponsor-acționar. ”Câinii”, printre puținele formații din Superligă aflate pe plus
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Liga 2  |  19 Aprilie 2024, 14:45
3.
Suporterii Stelei cer schimbarea denumirii clubului la FRF. EXCLUSIV | Reacția clubului din Ghencea
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Câți ani au lucrat și ce salariu au avut pensionarii care iau pensie mare la recalculare? Exemple
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
Cum pot ieși femeile cu 3 ani mai devreme la pensie, iar bărbații cu 5 ani? Ce pensie vor avea?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
VIDEO Bashar al Assad pretinde că s-a întâlnit cu un șef de serviciu din România. Ce zic SRI și SIE?
Știri de ultimă oră din sport
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 13:03
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Diverse   |  22 Aprilie 2024, 13:00
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 11:54
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
live score Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:39
Petrolul Ploiești - UTA, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Cele două echipe au aceleași rezultate în play-out
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:14
Kyros Vassaras rupe tăcerea după cea mai controversată fază din FCSB - Rapid: "Decizie corectă!"
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
LaLiga   |  22 Aprilie 2024, 10:10
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 09:30
Mihai Rotaru, primele concluzii după debutul lui Gâlcă la Universitatea Craiova: ”Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine”
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
SuperLiga   |  22 Aprilie 2024, 09:11
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
Diverse   |  14:40
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
În ce investește Radu Drăgușin milioanele de euro câștigate de la Tottenham
Diverse   |  13:54
În ce investește Radu Drăgușin milioanele de euro câștigate de la Tottenham
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
SuperLiga   |  13:03
Marius Șumudică anunță că intră la negocieri pentru a veni la Rapid: "Trebuie să ne întâlnim"
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Diverse   |  13:00
Ion Țiriac, propunere greu de refuzat pentru Mircea Lucescu: ”Nu am glumit! Îi fac şi stadion”
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
SuperLiga   |  12:18
Gigi Becali vrea să bage 3.000.000 de euro în transferuri. Oferta pe care o face pentru Louis Munteanu
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
SuperLiga   |  11:54
Basarab Panduru a văzut debutul lui Gâlcă la Craiova și a tras imediat o concluzie: "Un fotbal foarte frumos"
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
SuperLiga   |  11:52
I-a reproșat un singur lucru după FCSB - Rapid: ”Acolo a fost penalty clar”
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
SuperLiga   |  11:39
Nadia Comăneci a vorbit în Spania despre problemele Simonei Halep: "A câștigat lupta!"
Rezultate / Clasamente