Dorinel Munteanu nu se vede pe banca naționalei României: ”Fiecare antrenor vrea acolo, dar eu nu mă gândesc la asta”
![Dorinel Munteanu a câștigat un titlu cu Oțelul Galați](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19222%2F172168496771500225.jpg&w=960&h=640&c=1)
Cătălin Stroia | Publicat: 23.07.2024 00:35 | Actualizat: 23.07.2024 00:56
Oțelul Galați a încheiat la egalitate duelul cu Farul Constanța de pe teren propriu. La finalul partidei, Dorinel Munteanu (56 de ani) a declarat că este mulțumit de prestația jucătorilor săi și a mai vorbit și despre situația de la naționala României.
Dorinel Munteanu a scos doar un punct pe teren propriu în fața Farului după ce în prima etapă a reușit să se impună în deplasare la Botoșani.
”Neamțul” a declarat la finalul confruntării că nu ia în calcul să plece de la Oțelul pentru un post la naționala României. De asemenea, a mai anunțat că-și dorește încă 3-4 jucători pentru a întări lotul.
Dorinel Munteanu: ”Mai am de muncă la Oțelul”
”Știam că Farul are o calitate tehnică ridicată. Am avut ceva probleme în prima repriză, iar în a doua ne-am revenit. Am încercat să nu mai dăm spații, iar rezultatul de egalitate e meritat. Puteam să marcăm amândouă echipele.
Suntem în căutarea formulei ideale și mai trebuie să căutăm și jucători. Sunt sigur că vom mai aduce 3-4 jucători. Am spus că va fi un sezon greu și un start bun de campionat înseamnă ca în primele 7 etape să scoți puncte. Îmi felicit echipa pentru tot ce au realizat.
(n.r. anunț plecare Edi Iordănescu) Nu m-a surprins și n-aș vrea să comentez. Sunt oameni care decid la federație. (n.r. Dacă vi s-ar proprune postul) Nu știu, sunt speculații. Sunt criteriile federației și nu mă gândesc la acest lucru. Fiecare antrenor își dorește să fie la națională, însă vreau să-mi termin treaba la Galați”, a declarat Dorinel Munteanu la flash-interviu.
Iustin Popescu: ”Am avut emoții”
Portarul gălățenilor a declarat la finalul confruntării că începutul slab pe care l-a avut cu Farul a venit din cauza emoțiilor.
”Am avut multe emoții. Știam că întâlnim o echipă foarte bună cu mulți jucători tineri foarte buni. Am avut emoții pentru că e primul meci pe care-l joc la Galați în fața suporterilor. Mă simt bine aici. Mă bucur că am ajuns la acest club după experiența de la Chindia. Domnul Dorinel Munteanu e de nota 10. Am luat un punct și ne gândim la următoarea partidă”, a spus Iustin Popescu.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![Dan Petrescu mai poate rămâne fără un jucător de bază în această vară. Cristi Balaj confirmă discuțiile: "Știu că se interesează cluburi și impresari"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19154%2F172158544996041fc1.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Constantin Grameni e sincer după remiza cu Oțelul: ”Îmi lipsește Louis Munteanu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19220%2F172168360936204618.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Oțelul Galați - Farul Constanța 0-0. ”Neamțul” și ”Regele” au dat-o la pace](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19185%2F172168208209213853.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Andrei Prepeliță, resemnat după eșecul echipei sale, în fața celor de la Sepsi: ”Sunt jucători care nu au mentalitate de învingători”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19215%2F1721674276740da4ac.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Sepsi a bătut cu greu la Buzău, dar ardelenii visează frumos: ”Vrem minim în play-off” + Jucătorul care face diferența: ”Felicit șefii că l-au adus, e preferatul meu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19214%2F17216736986b7c5f4d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gloria Buzău - Sepsi OSK 1-2. Gazdele au avut un gol anulat în ultimele secunde. Victorie cu șansă pentru Sepsi](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19188%2F172167150278ada6ef.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F21%2F19146%2F17215640919b00ed89.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19073%2F1721458898a6115947.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Orașul de 67.000 de locuitori cu două stadioane moderne. Cum arată lucrările la arena care va costa 50 de milioane de euro](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F20%2F19089%2F172147548538986e1b.jpg&w=540&h=360&c=1)
![2.700.000.000 € investește România în sisteme de apărare aeriană. Doar Bucureștiul e „acoperit”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FtcWHtov94Q0HR_36UGzNhtqbeTIESUV4_iO_F07ADEc%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzQ5ZTAzOTU2MzVlNWI1NzYxN2M5NDdlYWVlNjRkYjYwLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Marius Budăi anunță câți ani trebuie să fi muncit pentru o pensie mare la recalculare](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2F3m7QxbqJ-qZ3L27br1ubIbP72cCayAmk2pCZcAhYXOk%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzAxMGI4OGNlOGE0NTc1NzMwOWVkM2UxNmE3ZjdkODg3LmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Cum să răcești berea în doar 7 minute? Două trucuri ce te vor ajuta în zilele caniculare](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2F4g935HsEaHVnryvd0o9hzQ2swmHNGZERXYzS0E__CYE%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzlmNjEyZmY5MWY2NTU2YTlhNjUwZGU1MDBiMWI4YzNiLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Constantin Grameni e sincer după remiza cu Oțelul: ”Îmi lipsește Louis Munteanu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F23%2F19220%2F172168360936204618.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Oțelul Galați - Farul Constanța 0-0. ”Neamțul” și ”Regele” au dat-o la pace](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19185%2F172168208209213853.jpg&w=540&h=360&c=1)
![OFICIAL | Cel mai vechi străin din Superligă vine în Trivale. A preferat să plece de la Petrolul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19213%2F1721672137239e19b7.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Andrei Prepeliță, resemnat după eșecul echipei sale, în fața celor de la Sepsi: ”Sunt jucători care nu au mentalitate de învingători”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19215%2F1721674276740da4ac.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Sepsi a bătut cu greu la Buzău, dar ardelenii visează frumos: ”Vrem minim în play-off” + Jucătorul care face diferența: ”Felicit șefii că l-au adus, e preferatul meu”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19214%2F17216736986b7c5f4d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![OFICIAL | A lăsat pe CFR Cluj și merge să ajute o echipă de tradiție să promoveze în Superliga: ”Bine ai venit”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19208%2F17216647877ce1ce4a.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gloria Buzău - Sepsi OSK 1-2. Gazdele au avut un gol anulat în ultimele secunde. Victorie cu șansă pentru Sepsi](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19188%2F172167150278ada6ef.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Detalii despre starea de sănătate a lui Albion Rrahmani, după ce a părăsit gazonul în lacrimi: ”Astăzi a făcut RMN-ul”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F22%2F19206%2F17216615209c2d6cbe.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)