Fanii s-au întors împotriva lui Marius Ștefănescu după parafarea transferului la FCSB: "O să ai de furcă cu Gigi"

Ștefănescu a costat-o pe FCSB 1.310.000 de euro Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): Fanii s-au întors împotriva lui Marius Ștefănescu după parafarea transferului la FCSB: "O să ai de furcă cu Gigi"
Foto: Sport Pictures  |   Ștefănescu a costat-o pe FCSB 1.310.000 de euro

George Drafta   |   Publicat: 16.06.2024 08:52   |  Actualizat: 16.06.2024 12:14

Fanii lui Sepsi au reacționat după ce echipa lor favorită l-a pierdut pe atacantul Marius Ștefănescu (25 de ani), transferat la campioana României, în această săptămână.

După ce patronul Laszlo Dioszegi a dezvăluit felul în care s-a făcut transferul unuia dintre fotbaliștii importanți ai echipei pe care o finanțează la FCSB, fanii covăsnenilor au răbufnit pe rețelele de socializare.

Deși a anunțat pe parcursul sezonului că Ștefănescu este aproape imposibil să ajungă la roș-albaștri, omul cu banii de la Sepsi a cedat după ce jucătorul în vârstă de 25 de ani l-a abordat tranșant.

Fanii luI Sepsi nu îl iartă pe Ștefănescu

Suporterii trupei din Sfântu Gheorghe sunt de părere că atacantul nu va avea deloc viață ușoară cu Gigi Becali, iar o întoarcere la Sepsi ar fi mai mult decât probabilă.

Aceștia au fost dezamăgiți de felul în care jucătorul a ales să procedeze astfel încât gruparea la care era legitimat să accepte plecarea sa la echipa pregătită de Elias Charalambous.

Fanii lui Sepsi sunt cunoscuți pentru devotamentul lor și pentru felul în care merg peste tot să își încurajeze echipa favorită

"Să iei și o pernă pentru banca de rezerve. Vei avea nevoie de ea", "Se va întoarce la fel ca toți ceilalți", Pleci degeaba acolo, la fel ca Dumiter. Vei plânge după Sepsi", "O să ai de furcă cu Gigi, nu o să ai un patron ca domnul Dioszegi", "Nu a arătat caracter, s-a prefăcut că e accidentat și a fost suspendat intenționat înaintea meciurilor cu FCSB. După 6 luni, Becali va plăti pentru a-l trimite înapoi la Sepsi", au fost câteva dintre comentariile apărute după anunțarea mutării spectaculoase.

Provocare importantă pentru Ștefănescu

În afara lui Sepsi, Ștefănescu a mai evoluat în carieră și pentru KSE Târgu Secuiesc. Fotbalistul e conștient că presiunea asupra sa va crește din momentul în care și-a pus semnătura pe acordul cu roș-albaștrii.

Ovidiu Burcă a fost antrenor la Dinamo în prima parte a stagiunii precedente

„E un jucător care poate decide meciuri de unul singur. Este o investiție pe care domnul Becali o face, dar de-a lungul timpului, când i-a plăcut un jucător, indiferent de cât a costat, a plătit suma.

Rămâne de văzut cum se va acomoda. La FCSB e un mediu atipic. Dacă va începe bine, probabil se va integra foarte ușor. Dacă nu, depinde de cum va reuși să gestioneze presiunea.

Nu este ușor pentru un jucător care vine din provincie. Trebuie să fii puternic. Dar, un jucător valoros are capacitatea să treacă peste aceste lucruri, aceste caracteristici locale de la FCSB”, a fost analiza lui Ovidiu Burcă pentru ProSport.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu

Cele mai citite

Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Diverse  |  19 Iulie 2024, 10:03
1.
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Special  |  20 Iulie 2024, 09:48
2.
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
Special  |  18 Iulie 2024, 19:08
3.
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
Știri de ultimă oră din sport
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
video ”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:45
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
exclusiv Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:31
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:23
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbal   |  21 Iulie 2024, 15:15
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 14:28
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Premier League   |  21 Iulie 2024, 13:55
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 13:38
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
video ”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
SuperLiga   |  16:45
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
exclusiv Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
SuperLiga   |  16:31
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
SuperLiga   |  16:23
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
exclusiv Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns...
SuperLiga   |  15:48
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după...
SuperLiga   |  15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
SuperLiga   |  15:32
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
exclusiv Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Liga 2   |  15:19