exclusiv Fostul jucător al FCSB acuză direct un cunoscut antrenor român: ”M-a pus să mă antrenez singur ca să reziliez contractul!”
Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): Fostul jucător al FCSB acuză direct un cunoscut antrenor român: ”M-a pus să mă antrenez singur ca să reziliez contractul!”
Rareș Stamate | Publicat: 26.06.2026 12:50 | Actualizat: 26.06.2026 12:59
Invitat la iAMsport LIVE, Adi Popa (37 de ani), fostă extremă a FCSB, a făcut o serie de dezvăluiri despre conflictul avut cu un fost antrenor.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
Adi Popa rămâne liber de contract în această vară și este în căutarea unei noi echipe. Un urmăritor al iAMsport LIVE a adus în discuție FC Bihor drept o variantă, dar ”Motoreta” a transmis că nu este interesant să meargă la Oradea.
Adi Popa: ”Erik Lincar m-a scos vinovat și a spus că nu se mai bazează pe mine”
Motivul? Antrenorul echipei este Erik Lincar, tehnician cu care Popa a colaborat la Concordia Chiajna, în perioada iulie 2023 - ianuarie 2024. Iar ”divorțul” dintre cele două părți a fost unul cu scandal.
Florin Prunea: Dacă te duci la Oradea, ești șmecher! Acolo e de stat, te iubește lumea...
Adi Popa: Nu, la Oradea doar cu Claudiu Keșeru m-aș duce!
Florin Prunea: Păi, l-au ușchit pe Keșeru, ai luat calul șchiop!
Adi Popa: Atunci nu m-aș duce...
Florin Prunea: Păi, de ce? E Erik antrenor. L-ai prins undeva jucător?

Adi Popa: L-am prins antrenor, m-am certat cu el la Chiajna! Nu m-a trimis să mă antrenez singur?
Florin Prunea: Păi, dacă ești obraznic! Dar Erik e dat dracului ca antrenor am auzit, cât de cuminte era ca jucător...
Costin Ștucan: Te-a trimis să te antrenezi singur? Dar ce ai făcut? Că ai făcut tu ceva...
Adi Popa: Nu am făcut nimic! Am jucat 90 de minute cu Șelimbăr și a găsit să mă scoată pe mine vinovat. Am pierdut 0-1. Nu m-a certat după meci, a venit luni și a zis că pe mine nu se bazează. Să mă antrenez singur, să reziliez.
Florin Prunea: Și Cristi Tănase (n.r. președintele Chiajnei) ce a zis?

Adi Popa: Erau în aceeași barcă. Au fost supărați că le-am zis înainte de meciul cu Alexandria că nu am putut să dorm, cum mi se pare normal și profesionist. Nu am putut să dorm pentru că am stat în cantonament la baza de antrenament și era plin de țânțari și ne-au bâzâit toată noaptea. Nu am putut să dorm, iar dimineața, la 06:00... am dormit o oră și ceva, atât, și i-am zis: ”Eu oricum joc, dar să știi că nu prea am dormit. Nu e scuză, de asta îți zic de dinainte...”. Mulți zic după: ”Știi de ce am jucat slab? Că așa...”. Nu, eu m-am dus și am zis de dinainte: ”E decizia ta, dar eu oricum joc”. Și am jucat 70 de minute sau ceva de genul și după ei m-au luat: ”Te plângi că au fost țânțari? Tu ai stat numai la cinci stele pe unde ai jucat?”. Amândoi îmi ziceau asta...
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.






Cele mai citite







