Interimarul Vasilică rămâne cea mai bună variantă pentru Craiova lui Mititelu. ”Dacă bate și pe Dinamo, ce facem?”.

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Interimarul Vasilică rămâne cea mai bună variantă pentru Craiova lui Mititelu. ”Dacă bate și pe Dinamo, ce facem?”.
Foto: sportpictures  |  

Redactia   |   Publicat: 15.09.2023 13:59   |  Actualizat: 15.09.2023 16:20

Adrian Mititelu nu a instalat antrenor la echipă nici în această pauză competițională. Patronul celor de la FCU Craiova merge în continuare pe mâna interimarilor Dan Vasilică și Florin Drăgan, oamenii de încredere ai finanțatorului oltean.

Fiul patronului, Adrian Mititelu junior, a declarat că echipa lui caută în continuare un tehnician cu experiență, dar nu se grăbește. Nu este exclusă nici varianta ca actualul staff tehnic să continue.

”Dacă batem Dinamo clar, ce facem? Ne-am mai păcălit cu antrenori”

Mititelu junior, omul care se ocupă de destinele FCU Craiova 1948, a recunoscut că gruparea din Bănie ezită să numească un nou antrenor principal, deși inițial se credea că noul tehnician va fi ales în această perioadă de pauză. Deocamdată, oamenii de încredere ai patronului, Dan Vasilică și Florin Drăgan, au primit credit de la patron.

”Deocamdată nu ne-am înțeles cu niciun antrenor, ne-am focusat să păstrăm forma de la meciul cu Farul. Este o prioritate, dar nu putem pune antrenor doar de dragul de a o face. Am mai făcut greșeli și nu vrem să le repetăm. Nu suntem disperați încă, la momentul potrivit și omul potrivit o vom face. Doar că nu l-am găsit.

Nu e bun interimat lung, dar au fost cazuri și afară, la cluburi mari. Să nu uităm de Avraam Grant, care a dus Chelsea la finala Ligii Campionilor.

Până la urmă dacă sunt condiții bune, salarii la zi, antrenamente potirvite, de ce să fie afectați jucătorii? Avem și noi o teamă, dacă batem Dinamo cu 2 sau 3-0? Ce facem? Mulți antrenori s-au lansat așa. Florin Drăgan este foarte pregătit, poate va fi șansa lui”, a explicat Mititelu junior, la Fanatik.

Neagoe este o variantă pentru echipa lui Mititelu. ”Mi-a plăcut cum juca CSU cu el pe bancă”

Cu toate acestea, șefii clubului caută în continuare un antrenor care să aducă un plus echipei. Eugen Neagoe ar putea fi o variantă, chiar dacă ultima dată acesta a antrenat ”dușmana” din oraș.

”Neagoe face parte din antrenorii liberi de contract, foarte buni. Poate fi o variantă, în viitor. Mie mi-a plăcut CSU cu Neagoe, juca mai bine decât o face acum. A avut și ghinion, dar a avut un retur foarte bun.

Noi nu negociem cu antrenori sub contract, niciodată nu am făcut asta. Staff-ul este competent, dar nu cred că se pune problema să rămână pe termen lung, doar că nu mai vrem să ne păcălim. Am avut experiențe neplăcute cu antrenori în trecut”, a mai spus Mititelu junior


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Daniel Popa nu este singurul! Fotbalist propus la Dinamo, refuzat de conducere, cu un sezon remarcabil în Superligă
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul

Cele mai citite

Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Diverse  |  28 Mai 2024, 11:17
1.
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Special  |  28 Mai 2024, 21:30
2.
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
Liga 2  |  28 Mai 2024, 16:20
3.
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
VACANȚA Turiștii români vor avea în Grecia 40 de grade, în iunie. Primul val de căldură, duminică
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Un nou drum, mult mai rapid, pentru românii care merg în vacanță în Thassos sau Halkidiki
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Știri de ultimă oră din sport
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 20:01
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 18:41
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
Europa League   |  30 Mai 2024, 18:27
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:48
Gigi Becali este aproape de transferul mult dorit: ”Probabil azi se va rezolva”
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 17:29
OFICIAL | Plecare neașteptată de la Rapid! Legenda a părăsit clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:56
OFICIAL | U Cluj a anunțat că doi jucători de bază și-au prelungit contractele cu clubul
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:45
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 15:49
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de...
SuperLiga   |  20:01
Radu Naum a intervenit, după ce a auzit promisiunea lui Gigi Becali pentru fanii FCSB: ”Atunci mă îmbrac în costum de cosmonaut!”
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
SuperLiga   |  19:30
Motivul neștiut pentru care a ratat Mitriță convocarea la națională? Dezvăluirea fostului antrenor: ”Cedează în aceste condiții”
exclusiv Cum i-a ordonat Securitatea lui Dumitru Dragomir să piardă un meci cu Steaua: ”Ne-au bătut de ne-au rupt!” Zoe și Valentin...
Diverse   |  19:15
Cum i-a ordonat Securitatea lui Dumitru Dragomir să piardă un meci cu Steaua: ”Ne-au bătut de ne-au rupt!” Zoe și Valentin Ceaușescu, luați peste picior de fostul șef al LPF
exclusiv Adevărul despre scandalurile memorabile purtate de Dumitru Dragomir și Gigi Becali în direct: ”Făceam pe nebunii”
Diverse   |  19:00
Adevărul despre scandalurile memorabile purtate de Dumitru Dragomir și Gigi Becali în direct: ”Făceam pe nebunii”
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
SuperLiga   |  18:41
Prima reacție a lui Florin Tănase după ce a ieșit de la negocierile cu Gigi Becali: ”Am discutat foarte clar”
De ce a ales Corvinul Hunedoara Europa în detrimentul Superligii? Răspunsul categoric oferit de Florin Maxim: ”Asta am decis”