Marius Șumudică, întrebat direct dacă ar fi interesat să o antreneze pe FCSB! Ce răspuns a dat antrenorul

Marius Șumudică a câștigat titlul de campion al României în 2016, cu Astra Giurgiu Galerie foto (1 fotografii): Marius Șumudică, întrebat direct dacă ar fi interesat să o antreneze pe FCSB! Ce răspuns a dat antrenorul
Foto: Sportpictures  |   Marius Șumudică a câștigat titlul de campion al României în 2016, cu Astra Giurgiu

Vlad Ionescu   |   Publicat: 28.03.2024 15:12   |  Actualizat: 28.03.2024 20:32

Marius Șumudică (53 de ani) a vorbit despre posibilitatea de a o antrena pe FCSB, după ce a mai fost un trecut la un pas de a colabora cu Gigi Becali.

Marius Șumudică a anunțat zilele trecute că așteaptă o ofertă de la o formație din străinătate. Totuși, recent, acesta a fost întrebat, ipotetic, dacă ar fi dispus să o preia pe FCSB.

"Nu! E un subiect închis pentru mine"

Marius Șumudică nu a stat la discuții și răspuns imediat că nu se pune problema.

"Nu! E un subiect închis pentru mine. N-are rost să deschidem subiectul ăsta. Nu! Clar. Nu, nu, nu, nu deschid subiectul. V-am spus nu vreau să creez iar... Se scoate din context. Nu! Este un subiect închis", a declarat Șumudică, potrivit Gsp.

Marius Șumudică a dezvăluit care este cel mai mare vis al său

Fostul antrenor al lui Gaziantep nu se poate dezice de ceea ce simte pentru Rapid, așa că a vorbit, din nou, despre cât de mult își dorește să ajungă pe banca tehnică a Rapidului. Antrenorul a declarat că dacă și-ar îndeplini acest vis, ar putea să moară liniștit, simțindu-se deja împlinit pe celelalte planuri.

Eu am spus, în momentul în care voi antrena Rapidul și dacă va exista șansa vreodată, că sper ca domnul Șucu să nu plece mâine… În momentul în care va exista șansa să am un patron cu astfel de potență în spatele meu și să fim pe aceeași lungime de undă, nu știu… peste 2-3 ani, când se va ivi această oportunitate, este visul meu. Dacă aș lua campionatul, am zis, a doua zi pot să mor! Pot să mor!

Pentru mine, viața… M-am realizat, copiii stau bine, familia toată la fel. Bine, mai au nevoie de mine. Dar vorbind așa, între ghilimele, metaforic vorbind, ăsta este visul meu. Doar să mai antrenez Rapidul și să iau campionatul cu Rapid. Este singurul meu target pe care l-aș mai avea în momentul de față”, a declarat Marius Șumudică.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Sepsi – FCSB, ora 21:45, pe iAMsport.ro. Echipele de start
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  24 Aprilie 2024, 21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:56
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 20:43
Probleme pentru Rapid! Aioani a fost schimbat la pauza meciului cu Farul
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 19:59
Penalty contestat pentru Rapid la partida cu Farul. Ce arată reluările
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Fotbal   |  24 Aprilie 2024, 19:32
Verdict în bătălia supremă: Steaua '86 peste România '94! ”A fost ceva irepetabil”
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
SuperLiga   |  21:46
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu...
SuperLiga   |  21:34
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat...
SuperLiga   |  21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
live score Sepsi – FCSB 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Florinel Coman marchează după doar 9 minute
SuperLiga   |  21:06
Sepsi – FCSB 0-1, ACUM, pe iAMsport.ro. Florinel Coman marchează după doar 9 minute
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Fotbal   |  21:00
"Cred că i se deschide ușa lui Mitriță". Fostul adversar din Superligă care îl vede pe Mitriță în lotul pentru Euro 2024
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de...
SuperLiga   |  20:56
Farul – Rapid 3-1. Campioana a ajuns la trei victorii consecutive și revine pe locul 2. Rapidiștii, tot mai departe de obiectivul stabilit
Rezultate / Clasamente