Mircea Rednic, resemnat după un nou eșec suferit de UTA: "Am avut program greu" / "Știam ce urmează"
Galerie foto (1 fotografii): Mircea Rednic, resemnat după un nou eșec suferit de UTA: "Am avut program greu" / "Știam ce urmează"
Mihai Alecu | Publicat: 25.11.2024 22:54 | Actualizat: 26.11.2024 08:04
Mircea Rednic, antrenorul celor de la UTA, a avut un discurs resemnat după finalul partidei pierdute cu Universitatea Craiova, 1-2.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
Arădenii au condus la pauză, însă până la final avantajul s-a disipat și oltenii au plecat cu toate cele 3 puncte, datorită prestației lui Mitriță.
Golul decisiv a venit după un penalty, în urma unui henț al lui Hrezdac.
Ce spune Mircea Rednic după UTA - Universitatea Craiova 1-2
Rednic a remarcat dăruirea arătată de jucători, însă e nemulțumit de lipsa de eficacitate arătată în fața porții.
"E o seară tristă, nu cred că meritam să pierdem la felul cum am jucat. Am avut 17 șuturi spre poartă, 7 pe poartă. Ei au avut o centrare și un penalty la limită.
Cred că la felul în care am jucat meritam mai mult, dar ăsta e fotbalul, tu ratezi și ei marchează. Au fotbaliști cu calitate, care pot să facă diferența. Nu l-am blocat pe Mitriță, știam ce urmează să facem.
Ne-a lipsit al doilea gol. Au fost momente în care ne-am precipitat. Ne trebuie mai multă încredere în noi. Și eu, și suporterii ne-am fi dorit mai mult, dar ca atitudine nu am ce să le reproșez.
În primul rând urmează meciul de la Cluj. Am avut program greu, ne-am comportat bine, dar nu au fost rezultate. E fotbal, trebuie să încurajez jucătorii, îmi e ciudă, am fi meritat mai mult astăzi", a spus Mircea Rednic.
UTA urmează să joace în etapa viitoare contra celor de la Universitatea Cluj, în deplasare.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.





Cele mai citite







