Nuno Campos renunță la un titular! Andrei Nicolescu: ”Își dorește altceva”
Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): Nuno Campos renunță la un titular! Andrei Nicolescu: ”Își dorește altceva”
Cristian Stan | Publicat: 27.06.2026 23:41 | Actualizat: 27.06.2026 23:41
Dinamo continuă schimbările înaintea noului sezon, iar Devis Epassy (33 de ani) este foarte aproape de plecarea din Ștefan cel Mare.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
Anunțul a venit chiar de la președintele Andrei Nicolescu, care a explicat că noul antrenor, Nuno Campos, caută un alt profil de portar.
Vineri, "câinii" au oficializat transferul lui Alaa Bellaarouch, goalkeeper împrumutat de la SC Braga până la finalul sezonului. Dinamo are și opțiune de transfer definitiv, dacă marocanul va confirma așteptările conducerii.

Dinamo vrea să renunțe la Epassy
După această mutare, șansele ca Epassy să rămână în lot au scăzut considerabil. Portarul camerunez a ajuns la Dinamo în vara anului trecut și mai are contract până în 2027, însă oficialii clubului caută acum soluții pentru viitorul său.
”Nuno îşi doreşte să joace cu un portar care să aibă un joc de picior foarte bun şi pe acest considerent îl vede ideal pe Alaa Bellaarouch. Epassy nu cred că va rămâne la Dinamo.
Abia acum începem să avem discuţii să vedem ce opţiuni are. Nu ştiu discuţia cu UTA”, a spus Andrei Nicolescu la Prima Sport.
În același timp, Dinamo nu se oprește aici în perioada de mercato. Andrei Nicolescu a anunțat că echipa mai caută un fundaș central, un fundaș lateral, doi atacanți și un mijlocaș central.
Ce transferuri vânează ”câinii” în acest mercato
Oficialul a dezvăluit că doi jucători, unul român și unul străin, sunt foarte aproape de a ajunge în cantonament, însă nu poate oferi nume din cauza clauzelor de confidențialitate.
”Noi ne mai dorim un fundaş central, el (n.r. Martin Pascual) a venit acum pentru că ne trebuie deja concurenţă. Mai căutăm o altă variantă, avem o ţintă.
Acum, jucătorii pe care îi dorim noi sunt încă pe plajă, cluburile de la care ne dorim să îi luăm n-au deschis încă birourile. Ne dorim doi atacanţi şi un mijlocaş central.
Ne mai dorim şi un fundaş lateral. Mâine se va face anunţ că a venit cineva în această seară în cantonament şi dacă e mâine totul în regulă îl anunţăm.
Mâine la fel aşteptăm un jucător în cantonament, vedem. Unul român şi unul străin. Pe ambele discuţii am clauză de confidenţialitate şi nu pot să zic nimic”, a conchis Nicolescu.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.






Cele mai citite






