Ovidiu Burcă laudă Dinamo după amicalul din Slovenia: ”A fost un team building bun”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Ovidiu Burcă laudă Dinamo după amicalul din Slovenia: ”A fost un team building bun”

Alexia Ciobanu   |   Publicat: 29.06.2023 09:49   |  Actualizat: 29.06.2023 11:40

Ovidiu Burcă (43 de ani), antrenorul lui Dinamo, a analizat primul amical al echipei și se declară mulțumit de victoria conta Slaven Belupo (1-0).

Dinamo a avut parte de prima victorie din cantonamentul din Slovenia. ”Câinii” au învins-o pe a 8 echipă din topul croaților, iar Ovidiu Burcă s-a declarat mulțumit de rezultatul obținut.

Burcă e mândru dar departe de a fi satisfăcut

Ovidiu Burcă a declarat că e mulțumit de starea echipei și de felul în care au înfruntat-o pe Slaven Belupo, însă consideră că mai este mult până când Dinamo va fi pregătită de o revenire în forță pe scena Superligii.

”A fost un meci de o intensitate foarte bună, cred că lucrurile au fost destul de bune pentru momentul pregătirii în care suntem. Încă suntem departe de prospețimea pe care trebuie să o avem, dar este normal să avem picioarele un pic mai grele acum, să gândim puțin mai greu.

Ieri (n.r. marți) am avut și antrenamente de intensitate, dar una peste alta sunt mulțumit. Am întâlnit o echipă bună, ne-au surprins puțin cu un presing agresiv, avansat, dar una peste alta cred că a fost un antrenament bun”, a declarat Ovidiu Burcă, conform Radio Dinamo.

Nici încăierarea din a doua repriză a meciului nu i-a stricat bucuria antrenorului, care consideră că echipa a dat dovadă de o bună colaborare în momente tensionate.

”Sunt normale încrâncenările în aceste partide, când stai în cantonament ,stai departe de casă, creierul nu este atât de proaspăt, e normal să fie și astfel de incidente. Important este că mi-a plăcut faptul că echipa a reacționat bine. M-am bucurat să văd că la acel incident s-au unit toți acolo, a fost un team building bun”, a adăugat antrenorul.

Ce spune Dinamo despre viitoarele transferuri

Ovidiu Burcă a declarat că înțelege curiozitățile oamenilor, iar Dinamo pregătește, într-adevăr, o serie de transferuri, însă lista numelor nu poate fi prezentată încă.

Când am plecat din București am anunțat, lumea întreba, există presiunea asta, eu sunt de acord, lotul trebuie îmbunătățit, nivelul este ridicat, trebuie un lot de jucător foarte valoroși, a fost un anunțat, mai sunt jucători care se vor alătura, dar îi veți știi când lucrurile sunt foarte clare. Ovidiu Burcă

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

FC Hermannstadt – Universitatea Craiova, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Prima confruntare Măldărășanu - Gâlcă
FC Hermannstadt – Universitatea Craiova, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Prima confruntare Măldărășanu - Gâlcă
FC Hermannstadt – Universitatea Craiova, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Prima confruntare Măldărășanu - Gâlcă
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
Farul - Unirea Slobozia 0-1. Superliga a debutat cu o surpriză de proporții! Ialomițenii au câștigat la debutul în primul eșalon
Farul - Unirea Slobozia 0-1. Superliga a debutat cu o surpriză de proporții! Ialomițenii au câștigat la debutul în primul eșalon
Farul - Unirea Slobozia 0-1. Superliga a debutat cu o surpriză de proporții! Ialomițenii au câștigat la debutul în primul eșalon

Cele mai citite

Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Special  |  10 Iulie 2024, 14:44
1.
Interviu-eveniment cu Liță Dumitru: ”Șucu a greșit cu Lennon, dar nici pe Șumudică nu-l putea pune, omu' are certificat de nebun!" + "Da, am fost un fotbalist mai complet decât Dobrin, Balaci sau Hagi”
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Europa League  |  10 Iulie 2024, 15:33
2.
Cine transmite la TV meciul Paksi - Corvinul Hunedoara, din turul 1 al Europa League
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
Europa League  |  12 Iulie 2024, 00:05
3.
Reacția incredibilă a presei din Ungaria după victoria categorică a Corvinului: "Au înșelat fotbalul de câte ori au putut"
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
OFICIAL Când va fi a doua recalculare a pensiilor și câți bani primesc pensionarii în plus?
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
Rusia amenință România cu „Operațiunea Contele Dracula” împotriva avioanelor F-16 destinate Ucrainei
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
585.000.000 lei bonusuri în 3 ani la Romsilva care trebuia să monitorizeze urșii sălbatici din țară
Știri de ultimă oră din sport
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 20:53
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  12 Iulie 2024, 19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
Champions League   |  12 Iulie 2024, 19:13
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:56
OFICIAL | Dinamo s-a despărțit de cel mai vechi om din club, după 24 de ani de activitate
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Diverse   |  12 Iulie 2024, 18:17
S-a aflat cine vor fi nașii lui Ianis Hagi și ai Elenei Tănase la nuntă. Câte costume are pregătite fiul ”Regelui” pentru ziua cea mare
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 18:08
Arbitrul acuzat de MM că o ”dezavantajează repetat” pe FCSB, delegat la meciul campioanei cu U Cluj! Cine va fi la centru la celelalte partide de sâmbătă
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:55
Echipa din Superligă care încă îi așteaptă pe Louis Munteanu și Alibec: ”Să dea Dumnezeu!”
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
SuperLiga   |  12 Iulie 2024, 17:35
OFICIAL | Adrian Mititelu l-a trimis la Cluj pe atacantul cu viteză mai bună decât Cămătaru
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
video exclusiv Răzvan Raț a izbucnit după ce a auzit acuzațiile în legătură cu meciul României: ”O prostie, nu există!”. Discuție în...
Echipa Națională   |  21:04
Răzvan Raț a izbucnit după ce a auzit acuzațiile în legătură cu meciul României: ”O prostie, nu există!”. Discuție în contradictoriu cu Costin Ștucan
live score FC Hermannstadt – Universitatea Craiova, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Prima confruntare Măldărășanu - Gâlcă
SuperLiga   |  20:57
FC Hermannstadt – Universitatea Craiova, de la 21:30, pe iAMsport.ro. Prima confruntare Măldărășanu - Gâlcă
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus...
SuperLiga   |  20:53
Adrian Mihalcea, după ce Slobozia a debutat cu victorie în Superligă: ”Azi suntem bucuroși, de mâine ne pregătim”. Ce a spus marcatorul Purece
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
SuperLiga   |  20:40
Vestea momentului pentru fanii Petrolului! Acționarii turci s-au ținut de cuvânt înaintea startului Superligii
exclusiv Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la...
SuperLiga   |  20:16
Ce meserie a avut tatăl lui Adi Mutu: ”M-a învățat să fiu corect și integru”. De ce l-a rugat ”Briliantul” să nu mai vină la meciurile sale
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Natație   |  19:50
”O să fie cea mai strânsă finală din istorie!”. Ce îl așteaptă pe David Popovici la Jocurile Olimpice
Cât costă biletele la returul dintre FCSB și Virtus, care se va disputa pe stadionul Steaua