Primul transfer făcut de FCSB s-a prezentat la vizita medicală. Cei 21 de jucători care au efectuat testele medicale
Galerie foto (1 fotografii): Primul transfer făcut de FCSB s-a prezentat la vizita medicală. Cei 21 de jucători care au efectuat testele medicale
Vlad Stoica | Publicat: 22.06.2026 10:10 | Actualizat: 22.06.2026 10:10
FCSB a făcut, luni, primul pas oficial către noul sezon competițional. Jucătorii FCSB-ului s-au prezentat la vizita medicală efectuată la Greenlife Medical Center din Chiajna, înaintea reluării pregătirilor pentru stagiunea următoare.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
La controlul medical au participat 21 de fotbaliști, inclusiv prima achiziție a verii, fundașul francez Ronny Labonne, transferat după evoluțiile din sezonul precedent pentru SM Caen, în al treilea eșalon din Franța.
Cinci absențe importante la vizita medicală a FCSB
Nu întreg lotul s-a prezentat însă la testele medicale. Cinci jucători au lipsit din motive diferite.
Ștefan Târnovanu, Florin Tănase și Mihai Popescu au primit câteva zile suplimentare de odihnă după participarea la acțiunile echipei naționale a României, în amicalele disputate împotriva Georgiei și Țării Galilor.
În schimb, fundașul sud-african Siyabonga Ngezana nu a putut fi prezent din cauza unei accidentări, în timp ce Joao Paulo se află în continuare alături de reprezentativa statului Capul Verde, cu care participă la Cupa Mondială.
Lotul de 21 de jucători care a efectuat vizita medicală este următorul: Matei Popa, Răzvan Udrea, Rareş Andrei, Valentin Creţu, Ronny Labonne, Andre Duarte, Joyskim Dawa, Andrei Dăncuş, Risto Radunovic, Alexandru Pantea, Ricardo Pădurariu, Mihai Lixandru, Ofri Arad, Juri Cisotti, Mihai Toma, David Popa, Octavian Popescu, Dennis Politic, Alexandru Stoian, Daniel Bîrligea şi David Avram.
FCSB pleacă în cantonament în Olanda
După efectuarea vizitei medicale, elevii lui Marius Baciu vor continua pregătirea în baza proprie din Berceni. Ulterior, roș-albaștrii vor pleca într-un stagiu centralizat în Olanda.
Fosta campioană a României va efectua cantonamentul de vară în orașul Venray, în perioada 26 iunie - 10 iulie.
Prezența lui Ronny Labonne reprezintă unul dintre punctele de interes ale acestei perioade de pregătire. Fundașul este primul transfer realizat de FCSB în această vară și va încerca să profite de cantonamentul din Olanda pentru a-și prinde un loc în prima echipă.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.






Cele mai citite







