Salariul uriaș pe care Dorinel Munteanu îl primește de la Oțelul Galați

Foto 2/2 Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): Salariul uriaș pe care Dorinel Munteanu îl primește de la Oțelul Galați

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 17.02.2024 21:23   |  Actualizat: 18.02.2024 00:07

Unul dintre cei mai în vogă antrenori din Superligă, Dorinel Munteanu (55 de ani), ar câștiga un salariu de 16.000 de euro.

Oțelul Galați a făcut pasul în Superligă în vara anului trecut și a devenit rapid unul dintre cele mai solide cluburi din Liga 1, meritul fiind ,într-o mare măsură, al lui Dorinel Munteanu. Deși s-a plâns de mai multe ori din cauza bugetului, tehnicianul a pregătit echipa cu resursele pe care le-a avut la dispoziție și continuă să spere la un loc de play-off.

Dorinel Munteanu ar încasa un salariu de 16.000 de euro

În acest moment, Oțelul se află pe locul 11 în Superligă, cu 31 de puncte acumulate în cele 25 de partide disputate până în acest moment al campionatului.

Deși consideră că bugetul clubului este unul modest, Dorinel Munteanu ar încasa un salariu uriaș, având în vedere resursele nou-promovatei. Tehnicianul ar încasa 16.000 de euro, anunță Orange Sport.

Foto 1/2

Dorinel Munteanu vrea să o califice pe Oțelul în play-off

Duminică, 18 februarie, Dinamo va primi vizita celor de la Oțelul. În cadrul unui intreviu oferit în exclusivitate pentru iAMsport.ro, Dorinel Munteanu a dezvăluit că nu a renunțat la ideea play-off-ului și că va face tot posibilul pentru a îndeplini obiectivul echipei..

”Starea de spirit este bună, ne-am apropiat de zona play-off-ului, suntem la 3 puncte de locul 6, am câștigat meritat ultimul meci. Urmează două deplasări pentru noi, cu Dinamo nu va fi un meci ușor, au moral bun acum după ultima victorie, mergem să luăm puncte.

Toate meciurile sunt decisive, primul este cel mai important, un meci de 6 puncte, am spus tot timpul că Dinamo nu are echipă pentru a fi pe ultimul loc al clasamentului. Nu am făcut un calcul ca să știu câte puncte ne-ar fi necesare pentru accederea în play-off, e un campionat echilibrat.

Cred că anul acesta 40 de puncte ar putea fi suficiente, față de alți ani în care echipele intrau în partea secundă a campionatului cu mai multe puncte.Valorile sunt egale, nu vorbim acum despre un obiectiv ulterior eventualei calificări în play-off, vom face la fel cum am procedat și la începutul sezonului când am anunțat ce țintă ne propunem", a spus Dorinel Munteanu, în dialogul cu iAMsport.ro.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”

Cele mai citite

Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
1.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
2.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Rapid pierde unul dintre  cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
Rapid pierde unul dintre cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
SuperLiga  |  11 Aprilie 2024, 08:00
3.
Rapid pierde unul dintre cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 23:58
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 23:42
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 22:59
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 22:54
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Tenis   |  12 Aprilie 2024, 22:18
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Stranieri   |  12 Aprilie 2024, 22:03
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 21:54
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 21:28
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
Ucraina - România 2-0, în barajul Billie Jean King Cup! ”Tricolorele”, la un meci de eșec
Tenis   |  00:37
Ucraina - România 2-0, în barajul Billie Jean King Cup! ”Tricolorele”, la un meci de eșec
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
SuperLiga   |  23:58
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Ce fac stranierii români. Cosmin Olăroiu a pierdut Supercupa! Victorie uriașă pentru Metz și Ladislau Boloni în Ligue 1
Stranieri   |  23:54
Ce fac stranierii români. Cosmin Olăroiu a pierdut Supercupa! Victorie uriașă pentru Metz și Ladislau Boloni în Ligue 1
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
SuperLiga   |  23:42
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut...
SuperLiga   |  23:41
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
SuperLiga   |  23:12
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații...
SuperLiga   |  23:10
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu...
SuperLiga   |  22:59
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Rezultate / Clasamente