”Trăim într-o mare de ipocrizie”. Gestul care l-a enervat pe Mihai Stoica
![Florin Purece în meciul Farul Constanța - Unirea Slobozia](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F13%2F18713%2Fc150-eff56447-1720860998d3c73577.jpg&w=960&h=640&c=1)
Denisa Ștefan | Publicat: 14.07.2024 13:09 | Actualizat: 14.07.2024 13:09
Unirea Slobozia a dat lovitura la primul meci din istorie în Superliga: a învins fosta campioană, Farul, cu 1-0, chiar prin golul lui Florin Purece (32 de ani), fost jucător al constănțenilor.
Purece a fost jucător la Farul de două ori, în intervalul iulie 2016 - august 2017 și iulie 2021 - iulie 2022. Alături de Viitorul, actualul Farul Constanța, mijlocașul a câștigat titlul în sezonul 2016-2017.
După golul marcat în minutul 19 din pasa lui Sekou Camara, jucătorul de la Unirea Slobozia nu s-a bucurat, făcând un gest cu mâinile în semn de regret.
Înotăm în ipocrizie!
Mihai Stoica (59 de ani), președintele Consiliului de Administrație de la FCSB, nu s-a arătat deloc impresionat de gestul mijlocașului Unirii.
”Nu pot să vorbesc pentru fiecare în parte, dar ştiu jucători care îşi tăiau o mână să dea un gol la echipa de la care au plecat şi după fac gestul ăsta... Nu e aşa. Eu vorbesc din punctul meu de vedere şi măcar eu nu sunt ipocrit. Înotăm în ipocrizie! Nu se bucură nimeni, dar în sinea lor...
Nu ştiu dacă e cazul lui Purece, dar, ce, crezi că a zis după meci ’Vai, ce rău îmi pare că am dat gol’?”, a declarat oficialul campioanei României, pentru Prima Sport.
Purece, mulțumit de propria echipă
La interviul de la finalul meciului, marcatorul golului s-a arătat mulțumit de jocul întregii echipe, fiind sigur că vor marca.
"În primul rând, a fost un meci foarte greu, cu o căldură mare și un adversar foarte dificil, care a avut posesia și inițiativa. Noi știam ce avem de făcut. Mister a făcut planul, știam că vom marca, avem un grup foarte unit și încredere în noi.
Mister a analizat foarte bine Farul, a venit cu informațiile corecte și complete. Orice jucător cu experiență aduce un plus, astăzi am adus eu, meciul următor poate aduce altcineva, noi trebuie să facem diferența. A fost presiune, nu voiam să venim aici să facem act de prezență, noi știam foarte bine ce avem de făcut, felicit pe toată lumea și mergem mai departe!”, a încheiat Purece.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![OFICIAL | FCSB l-a prezentat oficial pe William Baeten. Ce număr o să poarte mijlocașul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F16%2F18881%2Fc150-77eb861f-1721111187713da7a8.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dorinel Munteanu și Bogdan Andone, la cuțite: ”A înjurat de la începutul meciului” + ”Nu vede problemele de la echipa lui”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F16%2F18880%2Fc150-28365db5-1721110423dce12f79.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![Mesajul atacantului dorit de FCSB. Ce le-a transmis Garita fanilor și lui Gigi Becali](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F16%2F18878%2Fc150-bb69c4e8-17211096397533a194.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Mihai Stoica a răbufnit după remiza cu U Cluj: ”E Cenușăreasa și trebuia să plece la miezul nopții?”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18843%2F172103998710bdeebf.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![Andrei Prepeliță așteaptă în continuare jucători la Buzău: ”Căutăm soluții!”. Concluzii după remiza cu Petrolul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18873%2Fc150-3e5828a7-17210774466e420092.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Valeriu Iftime a rămas înmărmurit după ieșirea nervoasă a lui Andone: ”Nu credeam că-i sare așa siguranța!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18876%2F172107692755b22f40.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18825%2F172102555762ff8faf.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F14%2F18773%2F17209499577b9bcbd4.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18833%2F1721030457382595ad.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FOmWyG9B0MoVe7XgBlwPPUEssJymZroVGbNEnKec-l8E%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzViMmZiYTdhNmZjYTFkZTFhZTgxZTVhY2Y2MTc3MjU0LmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2Fd0rIV3gzUcK67xgXzRm7wjZ41CooM1IA_R1dyGI9AAk%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzU5YjA0M2FjMThiY2E3ZmY4YTFiYTRjMzU2ZTg5YmRiLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![De ce NU este bine să bei apă rece pe CANICULĂ? Ce se întâmplă în organism și ce poți păți?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FvzLKpV99-tvFDXlPBFzlus6T1d_AQRJOEQOa4W5bWc8%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzU4NGNkMjg3NGVjY2QwN2YzOWVhN2U5NGU3ZDU3ODBjLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Cine va câștiga Balonul de Aur, în opinia lui Ilie Dumitrescu. Este o surpriză, nu a jucat la Euro 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18824%2Fc150-5be4f936-17210252107ad62304.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Dorinel Munteanu și Bogdan Andone, la cuțite: ”A înjurat de la începutul meciului” + ”Nu vede problemele de la echipa lui”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F16%2F18880%2Fc150-28365db5-1721110423dce12f79.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![FCSB - Virtus, de la 20:30, pe iAMsport.ro. Roș-albaștrii se gândesc deja la Maccabi, după 7-1 în meciul tur](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F16%2F18879%2F1721116182ef5c45ac.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Mihai Stoica a răbufnit după remiza cu U Cluj: ”E Cenușăreasa și trebuia să plece la miezul nopții?”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18843%2F172103998710bdeebf.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![Andrei Prepeliță așteaptă în continuare jucători la Buzău: ”Căutăm soluții!”. Concluzii după remiza cu Petrolul](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18873%2Fc150-3e5828a7-17210774466e420092.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Valeriu Iftime a rămas înmărmurit după ieșirea nervoasă a lui Andone: ”Nu credeam că-i sare așa siguranța!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18876%2F172107692755b22f40.jpg&w=540&h=360&c=1)
![MM Stoica și Gigi Becali se contrazic în privința transferului de la FCSB: ”E fake” / ”Dacă trece testele, va semna!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18872%2F172107415980847036.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Ce a scris presa din Israel despre FCSB înaintea dublei cu Maccabi Tel Aviv: ”Suporterii israelieni pot fi optimiști!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F15%2F18869%2Fc150-83d658a8-1721070952913294a6.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)