Handbal

Fii la curent cu cele mai noi informații despre lumea handbalului pe iamsport.ro. Citește știri, vezi rezultate și analizele meciurilor, descoperă competițiile și jucătorii de top implicați în acest sport palpitant.

Altele din Sporturi:

CSM București a ratat calificarea în sferturile Champions League! Danezele de la Odense au făcut legea
Handbal   |  Cristian Stan   |  18 Februarie 2024, 17:05
Dinamo, învinsă de Sporting cu 33-35 după un meci extrem de disputat. Bucureștii au 0 puncte în grupă
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  13 Februarie 2024, 23:48
video CSM București, victorie cu Biethigheim în Liga Campionilor! Bucureștencele încă mai speră la calificarea în sferturi
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  11 Februarie 2024, 18:20
Dunărea Brăila s-a calificat în sferturile EHF European League după un meci dominat de la un căpat la altul
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  10 Februarie 2024, 22:35
Rapid câștigă cu Zaglebie și mai speră la calificare în Liga Campionilor
Handbal   |  Cristian Stan   |  10 Februarie 2024, 18:34
exclusiv ”Bocciu”, detalii despre discuția cu Cristina Neagu. Ce a primit handbalista din partea liderului galeriei Rapidului: ”Este o mare doamnă”
Handbal   |  Radu Bordei   |  07 Februarie 2024, 23:02
video exclusiv Huiduită la începutul meciului, Cristina Neagu s-a dus în mijlocul suporterilor rapidiști, în urma înfrângerii suferite de CSM! Ce s-a întâmplat după ce a discutat cu ”Bocciu”
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  07 Februarie 2024, 20:45
Victorie mare pentru Rapid în derby-ul cu CSM București! Giuleștencele au pus capăt seriei perfecte din campionat a ”tigroaicelor”
Handbal   |  Radu Secoșan   |  07 Februarie 2024, 19:57
video exclusiv Cristina Neagu, huiduită înainte de Rapid - CSM! Cum a fost atmosfera la derby și ce fotbalist din Giulești a venit să le facă galerie handbalistelor
Handbal   |  Silvian Bădulescu   |  07 Februarie 2024, 19:06
O jucătoare a izbucnit în plâns, după Rapid - Ferencvaros. Ce s-a întâmplat la Sala Polivalentă: ”Un băiat prost! Sper să nu mai pășească vreodată în tribune”
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  04 Februarie 2024, 20:26
CS Rapid, învinsă pe teren propriu de Ferencvaros. Giuleștencele au ajuns la borna de 5 înfrângeri consecutive în Liga Campionilor
Handbal   |  Redactia   |  04 Februarie 2024, 18:59
Victorie superbă pentru CSM Bucureşti cu Gyor, în Liga Campionilor! Româncele conduceau la șase goluri la pauză
Handbal   |  Redactia   |  03 Februarie 2024, 21:04
video Franța e noua regină a handbalului european! Victorie dramatică a "cocoșilor" în finala cu Danemarca
Handbal   |  George Drafta   |  28 Ianuarie 2024, 21:19
Xavi Pascual, pe picior de plecare de la naționala României! Ce a declarat selecționerul
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  27 Ianuarie 2024, 09:39
Scandal imens, după golul care a dus Franța în finala CE de handbal masculin: ”E neregulamentar! Ar fi trebuit să revadă faza”! A fost depusă o plângere oficială și se așteaptă decizia EHF
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  27 Ianuarie 2024, 08:58
Victorie clară pentru CSM București în Liga Campionilor, 35-26 cu IK Savehof
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  21 Ianuarie 2024, 18:59
Rapid pierde în ultimele secunde duelul cu Herning-Ikast în Liga Campionilor la handbal
Handbal   |  Vlad Ionescu   |  21 Ianuarie 2024, 18:17
Austria a învins Ungaria și continuă să surprindă la Campionatul European de handbal masculin
Handbal   |  Redactia   |  19 Ianuarie 2024, 10:08
"În handbalul actual nu se face așa ceva". Discurs dur după parcursul naționalei la Campionatul European
Handbal   |  George Drafta   |  17 Ianuarie 2024, 09:11
România a încheiat în genunchi Campionatul European de handbal! Înfrângere la șase goluri în fața Croației
Handbal   |  Redactia   |  16 Ianuarie 2024, 20:42
Marele regret al lui Xavi Pascual după eșecul în fața Spaniei: "Asta nu doream să se întâmple și astăzi"
Handbal   |  Redactia   |  15 Ianuarie 2024, 08:30
CSM București, învinsă din nou de Brest Bretagne! Cu cât a cedat campioana României în fața franțuzoaicelor
Handbal   |  Redactia   |  14 Ianuarie 2024, 21:16
România - Spania 24-36. Victorie fără emoții pentru iberici. Tricolorii au ținut aproape de adversari doar 15 minute
Handbal   |  Redactia   |  14 Ianuarie 2024, 20:06
Rapid a fost învinsă pe teren propriu de Metz, deși a condus la pauză. Cât s-a încheiat partida dintre giuleștence și campioana Franței
Handbal   |  Redactia   |  14 Ianuarie 2024, 18:58
HC Dunărea Brăila a fost învinsă de Thuringer HC  în grupele EHF European League
HC Dunărea Brăila a fost învinsă de Thuringer HC în grupele EHF European League
Handbal   |  Redactia   |  14 Ianuarie 2024, 08:19
Xavier Pascual, prima reacție după înfrângerea României la debutul la Euro: "Avem nevoie de mai multă experienţă"
Handbal   |  Redactia   |  12 Ianuarie 2024, 23:11
EURO 2024, handbal masculin | Interzis la Schengen, interzis și la handbal. Austria a bătut România cu 31-24
Handbal   |  Redactia   |  12 Ianuarie 2024, 20:34
CSM București a distrus-o pe Buducnost în Liga Campionilor! Victorie cu 44-26 obținută de ”tigroaice” pe teren propriu
Handbal   |  Redactia   |  07 Ianuarie 2024, 18:47
Rapid, eșec dramatic în Champions League în fața lui Krim
Handbal   |  Redactia   |  06 Ianuarie 2024, 20:38
OFICIAL | Un nou transfer la CSM București! Campioana României a convins o fostă campioană mondială să facă pasul în Liga Florilor
Handbal   |  Redactia   |  24 Decembrie 2023, 17:57
Rapid, transfer important de la marea rivală. Mutarea anului în handbalul românesc
Handbal   |  George Drafta   |  19 Decembrie 2023, 18:01
Franța, campioană mondială la handbal feminin! Victorie pe tărâm nordic în fața marii favorite la trofeu
Handbal   |  Cristian Stan   |  17 Decembrie 2023, 21:53
România la Campionatul Mondial de Handbal Feminin. Echipa noastră a încheiat turneul pe locul 12. Franșa este noua campioană mondială
Handbal   |  Bogdan Silviu Răducan   |  15 Decembrie 2023, 07:00
exclusiv “Antrenorii trebuie să aibă sânge-n instalație!” Mariana Tîrcă știe că va exista “viață” și după retragerea Cristinei Neagu
Handbal   |  Cristian Munteanu   |  14 Decembrie 2023, 13:46
Cristina Neagu, mesaj emoționant postat pe rețelele de socializare, după retragerea de la echipa națională: ”Întotdeauna mi-am dorit să-mi reprezint țara”
Handbal   |  Daniela Nicolescu   |  13 Decembrie 2023, 13:54
BREAKING | Cristina Neagu și-a anunțat retragerea de la echipa națională: ”Timpul ne va spune dacă am reușit mult sau puțin”
Handbal   |  Radu Secoșan   |  12 Decembrie 2023, 21:35
Concluziile lui Florentin Pera după ce România a terminat pe locul 12 la CM de handbal. Jucătoarea remarcată de selecționer
Handbal   |  Redactia   |  12 Decembrie 2023, 08:52
România - Polonia 27-26. Victorie pentru tricolore la meciul de adio al naționalei la CM de handbal
Handbal   |  George Drafta   |  11 Decembrie 2023, 20:32
România părăsește Mondialul de handbal cu o victorie. Obiectivul ratat de tricolore
Handbal   |  George Drafta   |  11 Decembrie 2023, 19:37
exclusiv ”Toată lumea aruncă pietre în ele!” Luminița Huțupan, cel mai bun portar din istoria handbalului feminin, le ia apărarea fetelor de la naționala României
Handbal   |  Cristian Munteanu   |  10 Decembrie 2023, 17:06
România, eliminată de la Campionatul Mondial de Handbal! Victoria cu Japonia a fost în zadar
Handbal   |  Cristian Stan   |  09 Decembrie 2023, 23:17
Florentin Pera i-a taxat pe suporterii naționalei după succesul cu Japonia
Handbal   |  Cristian Stan   |  09 Decembrie 2023, 22:10
România rămâne în cursa calificării pentru sferturile Mondialului de handbal. Victorie absolut necesară cu Japonia
Handbal   |  George Drafta   |  09 Decembrie 2023, 17:59
exclusiv Alina Dobrin, concluzie dură după înfrângerea cu Germania: ”Ne-au îngropat”. Cum a comentat prestația Cristinei Neagu
Handbal   |  Cristian Munteanu   |  08 Decembrie 2023, 19:11
Explicațiile lui Florentin Pera, după ce naționala a ratat calificarea în sferturile Mondialului! Ce spune despre jocul Cristinei Neagu
Handbal   |  Robert Zanfir   |  07 Decembrie 2023, 22:27
Mondialul de Handbal Feminin 2023: Germania – Romania 24-22. Eșec pentru tricolore după o primă repriză foarte bună
Handbal   |  Redactia   |  07 Decembrie 2023, 20:39
exclusiv "Cristina nu va putea face diferența cu Germania”. Aurelia Brădeanu, medaliată cu argint la CM de handbal feminin din 2005, prefațează partida dintre tricolore și nemțoaice
Handbal   |  Cristian Munteanu   |  07 Decembrie 2023, 16:34
exclusiv Mariana Tîrcă: “Avem nevoie de Neagu, dar să fie jucătoare de echipă”. Una din cele mai bune handbaliste din istoria României analizează prestația tricolorelor de la Mondial
Handbal   |  Cristian Munteanu   |  06 Decembrie 2023, 18:07
Ce a declarat selecționerul Florentin Pera după eșecul usturător cu Danemarca: ”Pot spune că sunt mulţumit de handbalul prestat în repriza secundă”
Handbal   |  Redactia   |  06 Decembrie 2023, 10:40
Cum se poate califica România în sferturi la CM de Handbal Feminin
Handbal   |  Bogdan Silviu Răducan   |  06 Decembrie 2023, 09:18
Ce urmează pentru România, după eșecul la scor cu Danemarca! Programul naționalei în grupele principale
Handbal   |  Bogdan Silviu Răducan   |  05 Decembrie 2023, 23:09