Barcelona

112 articole

Meciul în care Neil Lennon a învins-o pe Barcelona lui Messi cu doar 11% posesie. Victoria istorică obținută de nord-irlandez
Champions League   |  Radu Secoșan   |  20 Mai 2024, 18:38
Gică Hagi a renunțat la o sumă uriașă de bani pentru a juca la Barcelona. Ce ofertă din Premier League a refuzat: ”Îți dai seama cât de valoroși eram?”
Starurile fotbalului   |  Radu Secoșan   |  12 Mai 2024, 19:32
“Am fost cândva campionii Europei”. Dialogul unui tată stelist cu băiatul lui despre finala din 86, imposibil de sărbătorit în Ghencea anul acesta: “FRF și Partidul ne-au suspendat”
Special   |  Costin Ștucan   |  07 Mai 2024, 10:53
A încetat din viață Cesar Luis Menotti, fost selecționer al Argentinei, campion mondial în 1978
Fotbal Internațional   |  Redactia   |  06 Mai 2024, 15:17
”Am fost mai buni împotriva lor!” Reacția lui Xavi după ce înfrângerea Barcelonei a făcut-o campioană pe Real Madrid în LaLiga
LaLiga   |  Gabriel Scarlat   |  05 Mai 2024, 12:26
Înfrângerea Barcelonei a declanșat sărbătoarea blanco! Real Madrid a cucerit titlul cu 4 etape înaintea finalului de sezon din LaLiga
LaLiga   |  George Drafta   |  04 Mai 2024, 22:12
Xavi, către Istvan Kovacs: ”Mama ta e c***ă!” Imagini condamnabile apărute în Franța. Feșnic n-a scăpat nici el
Champions League   |  George Drafta   |  28 Aprilie 2024, 13:25
Criticată de Gigi Becali, apreciată de UEFA. La ce meci a trimis-o forul european pe Iuliana Demetrescu
Champions League   |  George Drafta   |  25 Aprilie 2024, 15:47
Președintele a vorbit despre subiectul momentului după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Nu e o tehnologie perfectă"
SuperLiga   |  Redactia   |  24 Aprilie 2024, 18:00
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Diverse   |  Gabriela Gogu   |  23 Aprilie 2024, 16:50
Decizia de ultimă oră a conducerii Barcelonei după înfrângerea din El Clasico: "Vrem să fim siguri de ceea ce s-a întâmplat"
Fotbal Internațional   |  George Drafta   |  22 Aprilie 2024, 23:03
EXCLUSIV | Expertul Marca în arbitraj, după Real Madrid - Barcelona: “Nu vor să se piardă polemica din fotbal!” Verdictul specialistului în toate fazele litigioase din El Clasico
LaLiga   |  Cristian Munteanu   |  22 Aprilie 2024, 11:39
Vinicius Junior i-a luat "la mișto" pe adversari după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Cine se crede?"
LaLiga   |  Cătălin Stroia   |  22 Aprilie 2024, 10:10
"O rușine!" Xavi a răbufnit după Real Madrid - Barcelona 3-2: "Sentiment de maximă nedreptate"
SuperLiga   |  Redactia   |  22 Aprilie 2024, 09:11
Real Madrid - Barcelona 3-2. Bellingham aduce victoria în prelungiri și titlul este ca și adjudecat de galactici
LaLiga   |  Redactia   |  21 Aprilie 2024, 00:04
Ce-i reproșează Adrian Porumboiu lui Istvan Kovacs, după prestația românului de la Barcelona - PSG: "A uitat"
SuperLiga   |  Redactia   |  18 Aprilie 2024, 23:53
Istvan Kovacs, criticat de un fost arbitru din Spania: "N-ar avea loc nici în liga a treia"
Champions League   |  Gabriel Scarlat   |  17 Aprilie 2024, 17:15
Meciul la care CCA l-ar putea trimite pe Istvan Kovacs după ce arbitrul fost "executat" de spanioli. Ce joc ar putea oficia în weekend
SuperLiga   |  George Drafta   |  17 Aprilie 2024, 12:58
Gluma serii după nebunia de la Barcelona - PSG. Ce i-ar fi spus Istvan Kovacs lui Araujo în momentul eliminării: "Prietene..."
Champions League   |  Redactia   |  17 Aprilie 2024, 10:29
Istvan Kovacs, demolat de presa spaniolă. Ce au scris catalanii despre prestația arbitrului
Champions League   |  Vlad Ionescu   |  17 Aprilie 2024, 08:54
Champions League, sferturi, manșa secundă | Barcelona – PSG 1-4 / Dortmund – Atletico Madrid 4-2
Champions League   |  Redactia   |  16 Aprilie 2024, 23:50
Arda Turan a devastat o casă de 18.000.000 de euro: ”A început să strige ca un nebun”
LaLiga   |  Redactia   |  15 Aprilie 2024, 14:02
Istvan Kovacs va arbitra un meci de lux în sferturile de finală a Ligii Campionilor
Champions League   |  Gabriel Scarlat   |  14 Aprilie 2024, 18:12
Vladimir Screciu visează în continuare la EURO 2024
SuperLiga   |  Gabriel Scarlat   |  14 Aprilie 2024, 16:17
Barcelona a pregătit echipamentul pentru El Clasico. Ce artist va apărea pe tricou
LaLiga   |  Gabriel Scarlat   |  12 Aprilie 2024, 19:06
Starul Barcelonei: “Am jucat pe terenuri unde spectatorii trăgeau cu pistoalele!” Fotbalistul din Catalonia a fost vrăjit de petrecerile lui Ronaldinho
Champions League   |  Cristian Munteanu   |  11 Aprilie 2024, 18:47
Champions League, sferturi | PSG - Barcelona 2-3 și Atletico Madrid - Dortmund 2-1
Champions League   |  Redactia   |  10 Aprilie 2024, 23:55
Oaspete de seamă pe Parc des Princes la superconfruntarea PSG - Barcelona. Ronaldinho a fost aplaudat de un stadion întreg
Champions League   |  George Drafta   |  10 Aprilie 2024, 22:56
Scenografie inspirată din Star Wars la duelul de gală dintre PSG și Barcelona
Champions League   |  Cătălin Stroia   |  10 Aprilie 2024, 22:43
Ultrașii lui PSG, mesaj războinic: ”Barcelona, atât de des avantajată de arbitri!”
Champions League   |  Vlad Ionescu   |  08 Aprilie 2024, 14:28
Fotbalistul din România care ar putea ajunge la Barcelona: "Nu a făcut o pauză în 90 de minute. Numai sprinturi"
SuperLiga   |  Redactia   |  26 Martie 2024, 23:25
Preşedintele Barcelonei a analizat transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid: ”Asta va perturba vestiarul cu siguranţă”
Fotbal   |  Vlad Ionescu   |  22 Martie 2024, 18:07
Dani Alves, eliberat din închisoare! Anunț de ultim moment venit de la Barcelona
Special   |  Redactia   |  20 Martie 2024, 13:52
Arbitra română delegată la un sfert din Liga Campionilor. Feșnic și Hațegan fac parte din brigadă
Fotbal   |  Redactia   |  18 Martie 2024, 20:45
Au fost stabilite sferturile Ligii Campionilor. Real Madrid - Manchester City, cel mai spectaculos duel. Horațiu Moldovan și Atletico, adversar accesibil
Champions League   |  Bogdan Silviu Răducan   |  15 Martie 2024, 13:10
200 de milioane de euro pentru ultimul star produs de Barcelona! Răspunsul catalanilor a venit imediat
Fotbal Internațional   |  Gabriela Gogu   |  09 Martie 2024, 20:49
Unde a ajuns Dumitru Dragomir să îl propună pe Florinel Coman: "Barcelona jur că nu are ca el!"
SuperLiga   |  George Drafta   |  06 Martie 2024, 23:34
OPTIMI Champions League | FC Porto - Arsenal 1-0 și Napoli - Barcelona 1-1. Victorie dramatică obținută de lusitani! Catalanii au condus, dar nu au reușit să se impună
Champions League   |  Redactia   |  21 Februarie 2024, 23:54
Imagini de la Napoli, înaintea duelului cu Barcelona! Fanii catalani, ”păziți” de forțele de ordine
SuperLiga   |  Vlad Nedelea   |  21 Februarie 2024, 20:13
EXCLUSIV | Dinamo a dat lovitura: jucătorul fost la Barcelona, cotat la 7,5 milioane de euro, semnează cu roș-albii
SuperLiga   |  Cristian Stan   |  13 Februarie 2024, 15:02
A venit condamnarea în cazul Barcelonei! Clubul catalan trebuie să plătească aproape 23.000.000 de euro
LaLiga   |  Redactia   |  10 Februarie 2024, 15:51
Înlocuitor pentru Xavi: antrenorul care îi umilea pe catalani e dorit de Barcelona
Fotbal Internațional   |  Laura Șoica   |  05 Februarie 2024, 17:37
Arturo Vidal, prezentare ireală la noua echipă
Fotbal Internațional   |  Redactia   |  02 Februarie 2024, 17:53
Starul brazilian care i-a dat mingea printre picioare lui Maradona și l-a făcut “retardat” pe legendarul Pele. Cristian Munteanu îți spune povestea lui Romario
Starurile fotbalului   |  Cristian Munteanu   |  31 Ianuarie 2024, 23:21
Pep Guardiola sare în apărarea lui Xavi după ce spaniolul și-a anunțat demisia de la Barcelona: ”Din experiența mea, nu putem compara presiunea”
LaLiga   |  Vlad Ionescu   |  30 Ianuarie 2024, 22:24
Șoc la Barcelona după ”thrillerul” cu Villarreal! Xavi și-a anunțat plecarea de la formația catalană: ”E cea mai bună decizie”
Fotbal Internațional   |  George Drafta   |  27 Ianuarie 2024, 23:26
Meci nebun în LaLiga! Barcelona a revenit de la 0-2, dar a fost "distrusă" în minutele 90+9 și 90+12
LaLiga   |  Redactia   |  27 Ianuarie 2024, 21:50
Cum i-a spionat Barcelona pe jucătorii Stelei înainte de finala CCE din 1986. Care era fotbalistul roș-albaștrilor de care se temeau catalanii
Fotbal Internațional   |  Cristian Munteanu   |  24 Ianuarie 2024, 16:25
Razie la Ministerul Finanțelor din Franța! Acuzații grave cu privire la transferul lui Neymar la PSG
Fotbal Internațional   |  George Drafta   |  18 Ianuarie 2024, 11:56
El Clasico, detalii mai puțin știute despre finala Supercupei Spaniei câștigată de madrileni. “Florentino Perez m-a luat la o conversație privată!”
Fotbal Internațional   |  Cristian Munteanu   |  15 Ianuarie 2024, 18:50
Real - Barcelona 4-1. Show Vinicius la Riyadh. Madrilenii câștigă a 13-a Supercupă a Spaniei din istorie
Fotbal Internațional   |  George Drafta   |  14 Ianuarie 2024, 22:33