Romania U21

48 articole

Omul care a adus victoria tineretului din Armenia e în al nouălea cer: "Acest gol va rămâne în mintea mea toată cariera". Pe cine a mai lăudat Mihai Stoichiță
Echipa Națională   |  George Drafta   |  26 Martie 2024, 18:18
Armenia U21 - România U21 0-1. ”Tricolorii” mici urcă pe prima poziție în grupa preliminară pentru EURO 2025
U21   |  Bogdan Silviu Răducan   |  26 Martie 2024, 15:20
Interviu despre prezentul și viitorul naționalei României cu Daniel Pancu! Răspuns direct pentru contestatari: "Nu-i mai avem pe Gică Hagi și Adi Mutu! Calificarea e o performanță uriașă"
Echipa Națională   |  Vlad Nedelea   |  11 Ianuarie 2024, 09:31
România U21 ratează victoria în ultimele minute în deplasarea cu Elveția U21
U21   |  Redactia   |  21 Noiembrie 2023, 21:55
Tavi Popescu, OUT de la naționala U21! Ce s-a întâmplat: ”S-a constatat acest lucru și nu va face deplasarea în Elveția”
Echipa Națională   |  Radu Secoșan   |  19 Noiembrie 2023, 12:01
Tatăl eroului de la tineret, în culmea fericirii: "Aș dori oricărei familii să simtă ce simțim noi"
Echipa Națională   |  George Drafta   |  18 Noiembrie 2023, 21:14
Pancu i-a oferit șansa debutului la tineret. Vladislav Blanuță a bifat primele minute pentru naționala U21
Echipa Națională   |  George Drafta   |  18 Noiembrie 2023, 08:05
Daniel Pancu le dă peste nas albanezilor. ”Mai ușor decât ne așteptam. Nu am uitat cum se bucurau ei în tur”
Echipa Națională   |  Silvian Bădulescu   |  17 Noiembrie 2023, 23:40
Aglomerare de VIP-uri, la meciul naționalei lui Daniel Pancu. Elias Charalambous și Albion Rrahmani, în tribunele Giuleștiului
Echipa Națională   |  Radu Bordei   |  17 Noiembrie 2023, 22:00
România U21 - Albania U21 5-0. Tricolorii calcă Albania în picioare
Echipa Națională   |  Redactia   |  17 Noiembrie 2023, 20:18
EXCLUSIV | Selecționerul României trage un semnal de alarmă înaintea unei duble cruciale din preliminariile pentru EURO: ”Nu suntem foarte susținuți la București!”
Echipa Națională   |  Silvian Bădulescu   |  04 Noiembrie 2023, 17:51
Convocări preliminare la naționalele U21 și U20 ale României. Stranierii pe care plănuiesc să se bazeze Pancu și Curelea
Echipa Națională   |  Vlad Ionescu   |  28 Octombrie 2023, 15:50
Daniel Pancu, prima reacție după victoria României U21 împotriva Finlandei: ”Mă așteptam să marcăm mai multe goluri”
Echipa Națională   |  Vlad Ionescu   |  18 Octombrie 2023, 10:13
România U21, victorie în minutul 90+8 în preliminariile pentru Euro! Ilie a dat lovitura în prelungiri, din pasa lui Ilie
Echipa Națională   |  Redactia   |  17 Octombrie 2023, 20:42
Jucătorul ”retrogradat” de la naționala mare la tineret. Edi Iordănescu sare în ajutorul lui Daniel Pancu
Echipa Națională   |  Redactia   |  14 Octombrie 2023, 11:19
România lui Pancu, peste România lui Edi Iordănescu. Tavi Popescu decisiv pentru tricolori, în victoria cu Armenia
Echipa Națională   |  Redactia   |  13 Octombrie 2023, 22:17
Lista preliminară a stranierilor convocați la România U21 și România U20 pentru partidele din octombrie
SuperLiga   |  Redactia   |  22 Septembrie 2023, 15:28
Naționala U21, implicată într-un accident rutier la plecarea din Albania. Ce s-a întâmplat: ”Una dintre mașini a îndoit autocarul”
Echipa Națională   |  Laura Șoica   |  13 Septembrie 2023, 13:48
România U21, învinsă de Albania U21. Elevii lui Pancu au condus cu 2-0, dar au pierdut lamentabil
U21   |  Redactia   |  12 Septembrie 2023, 22:14
MM Stoica a răbufnit la adresa lui Daniel Pancu, după ce Tavi Popescu a rămas neconvocat: "Anti-FCSB"
SuperLiga   |  Redactia   |  07 Septembrie 2023, 17:37
Mesajul lui Marius Lăcătuș după declarațiile făcute de Tavi Popescu: ”Nu poți tu să îi ceri explicații selecționerului”
Echipa Națională   |  Vlad Ionescu   |  06 Septembrie 2023, 09:38
MM Stoica, "călcat în picioare" în direct de Decebal Rădulescu. Ce a spus jurnalistul despre managerul FCSB
SuperLiga   |  Vlad Ionescu   |  05 Septembrie 2023, 22:52
Pancu a prefațat campania de calificare la EURO U21 2025 și a motivat selecția! Ce spune despre Tavi Popescu
U21   |  Bogdan Silviu Răducan   |  04 Septembrie 2023, 19:02
Daniel Pancu, convocare surpriză la Naționala României de Tineret U21. Fotbalistul a trecut pe la FCSB și Chelsea
Echipa Națională   |  Vlad Ionescu   |  02 Septembrie 2023, 16:10
Lucian Sânmărtean, pe banca tehnică. Anunțul făcut cu privire la fostul internațional român
SuperLiga   |  Daniela Nicolescu   |  16 August 2023, 19:23
OFICIAL | Daniel Pancu, noul selecționer al României U21
U21   |  25 Iulie 2023, 12:54
Momente dramatice în finala Campionatului European U21! Spania a ratat penalty în minutul 90+9, iar Anglia s-a impus cu 1-0. Totul despre cele petrecute la Euro 2023
U21   |  Mădălin Răureanu   |  08 Iulie 2023, 21:22
FRF ar încerca să forțeze revenirea lui Cristi Chivu în fotbalul românesc! Ce alte nume s-ar afla pe listă pentru postul de selecționer al naționalei U21
Echipa Națională   |  Radu Secoșan   |  02 Iulie 2023, 08:43
INTERVIU | Mihai Iosif, declarație de dragoste: ”Rapid e în inima mea pe viață”. Ce fotbalist de la FCSB l-a impresionat în ultimele meciuri și ce spune despre revenirea pe banca tehnică
SuperLiga   |  Radu Secoșan   |  01 Iulie 2023, 19:09
Prima ofertă pentru Târnovanu, după prestația de la Euro 2023: ”L-am sunat pe Gigi!” Cât a cerut Becali pentru portarul FCSB
SuperLiga   |  Robert Zanfir   |  28 Iunie 2023, 22:30
O oglindă din care am ieșit tare șifonați
Editorialisti   |  Dumitru Graur   |  28 Iunie 2023, 19:21
”Mi-a zis cineva: aveți cel mai slab antrenor pe care l-am văzut în ultimii ani”. Oamenii lui Manchester City, Arsenal sau Juventus, dezamăgiți de ”tricolorii” lui Emil Săndoi
U21   |  Robert Zanfir   |  28 Iunie 2023, 18:49
”Niște anonimi”. Dan Ștefănescu scrie despre parcursul dezastruos al României la EURO U21
Editorialisti   |  Dan Ștefănescu   |  28 Iunie 2023, 13:57
Târnovanu a vorbit despre plecarea de la FCSB, după remiza cu Croația! Unde ar vrea să se transfere: ”Să mă caute”
SuperLiga   |  Radu Secoșan   |  28 Iunie 2023, 09:36
Emil Săndoi, după campania ratată a României la Euro 2023: ”Poate nu am fost pregătiți!” Toate reacțiile
Fotbal   |  Vlad Ionescu   |  27 Iunie 2023, 23:53
Croația U21 - România U21 0-0. Ștefan Târnovanu, eroul din ultima partidă a ”tricolorilor” la Euro 2023. România, fără gol marcat
Echipa Națională   |  Bogdan Silviu Răducan   |  27 Iunie 2023, 21:32
EXCLUSIV | Ofertă din Italia pentru internaționalul român: ”Poate ajunge la naționala mare”
SuperLiga   |  Robert Zanfir   |  25 Iunie 2023, 17:19
Emil Săndoi dă vina pe ghinion, după un meci dominat categoric de Ucraina U21: ”E dureros!” Reacții după eliminarea României de la Euro 2023
U21   |  Robert Zanfir   |  24 Iunie 2023, 21:31
România U21 – Ucraina U21 0-1. ”Eroul” Târnovanu, învins de un autogol în minutul 89! ”Tricolorii”, OUT de la Euro 2023
U21   |  Bogdan Silviu Răducan   |  24 Iunie 2023, 18:02
Putem să câștigăm! 5 motive de optimism pentru meciul România U21 - Ucraina U21
U21   |  Mădălin Răureanu   |  24 Iunie 2023, 13:19
Controverse înainte de meciul România U21 - Ucraina U21. Selecționerul Ucrainei a folosit în meciul cu Croația doi jucători fără drept de joc
Fotbal   |  Vlad Ionescu   |  23 Iunie 2023, 15:16
EXCLUSIV | "A fost clar că nu funcționează!" Ce a remarcat Marica după dubla cu Elveția și Kosovo și ce spune despre naționala U21
Echipa Națională   |  Bogdan Silviu Răducan   |  22 Iunie 2023, 16:46
Ne-au ciuruit! Cifrele meciului România U21 - Spania U21 arată horror
U21   |  Mădălin Răureanu   |  22 Iunie 2023, 11:17
Ștefan Beldie oferă o altă perspectivă a eșecului cu Spania U21: ”De ce e super important Campionatul European U21”
U21   |  Ștefan Beldie   |  22 Iunie 2023, 09:27
Promisiunea lui Markovic după eșecul cu Spania: ”În meciurile următoare nu o să-i mai dezamăgim pe suporteri”
Fotbal   |  Redactia   |  22 Iunie 2023, 00:20
Emil Săndoi, după ce România U21 a pierdut categoric cu Spania: ”Ne așteptam la mai mult. Dacă am fi fost mai atenți în prima repriză, am fi marcat”
Fotbal   |  Vlad Ionescu   |  21 Iunie 2023, 23:57
”Tricolorii mici”. România - Spania 0-3, în primul meci de la EURO U21. Ibericii nu ne-au dat nicio speranță
U21   |  Bogdan Silviu Răducan   |  21 Iunie 2023, 23:37
Alexi Pitu vrea să dea lovitura la Euro 2023, cu naționala de tineret: ”Abia aștept începutul meciului!”
U21   |  Robert Zanfir   |  19 Iunie 2023, 22:49