A făcut praf o națională de la CM 2026: ”Echipă de lucrători forestieri!”
Galerie foto(4) Galerie foto (4 fotografii): A făcut praf o națională de la CM 2026: ”Echipă de lucrători forestieri!”
Rareș Stamate | Publicat: 22.06.2026 23:53 | Actualizat: 23.06.2026 00:06
Ionuț Angheluță (49 de ani), actual comentator și fost fundaș în Liga 1, a criticat dur naționala Austriei, după eșecul 0-2 cu Argentina.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
Argentina a obținut al doilea succes din două posibile și și-a asigurat biletul pentru 16-imile CM 2026. După 3-0 cu Algeria, dintr-un hat-trick Messi, a venit o victorie 2-0 cu Austria, datorită dublei căpitanului sud-americanilor.
Ionuț Angheluță: ”Austria e lipsită de talent!”
În urma jocului, Ionuț Angheluță i-a luat la țintă pe jucătorii lui Ralf Rangnick, pe care îi consideră ”lipsiți de talent”, dar a punctat că nici pe argentinieni nu îi vede ajungând prea departe.
”Nu o văd pe Argentina să meargă până la capăt. În primul rând, pentru că a întâlnit doi adversari modești. Algeria, o echipă cu organizare nu foarte bună, cu ceva talent, adică medie și la organizare, și la talent. E o victorie care nu mă dă pe spate.
Acum a întâlnit o echipă bine organizată, dar complet lipsită de talent. Echipa Austriei este o echipă de lucrători forestieri, de băieți care aleargă, pun osul, dar care pun drujba jos și zic hai să jucăm un fotbal și noi. O echipă fără sare, fără piper, dar care a arătat, în anumite momente, o agresivitate prin care a reușit să-l blocheze pe Messi.
Pe spații mici, Messi încă se descurcă nemaipomenit, are un creier genial de a vedea spații acolo unde altcineva nu le vede, dar poate fi blocat. Am dubii că această Argentina, dacă va da peste o echipă cu valoare mai bună, poate face față”, a declarat Angheluță, pentru Digi Sport.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.





Cele mai citite







