Surpriză! Unde și-a făcut apariția Andrea Mandorlini la doar câteva ore după ce a sosit în România

Andrea Mandorlini are un titlu cu CFR Cluj Galerie foto (1 fotografii): Surpriză! Unde și-a făcut apariția Andrea Mandorlini la doar câteva ore după ce a sosit în România
Foto: @ Captura Digi Sport  |   Andrea Mandorlini are un titlu cu CFR Cluj

Cristian Stan   |   Publicat: 03.04.2024 22:14   |  Actualizat: 03.04.2024 22:58

Antrenorul Andrea Mandorlini (63 de ani) a dorit să ia din nou contact cu fotbalul românesc, astfel că s-a prezentat la meciul U Cluj - Hermannstadt, din sferturile Cupei României.

Italianul a revenit în cursul zilei de miercuri în România, cu ocazia plecării lui Adrian Mutu de la CFR Cluj.

Clubul ardelean nu a oferit numele celui care va ocupa funcția de antrenor principal în Gruia, însă Andrea Mandorlini ar urma să facă parte din stafful primei echipe.

Andrea Mandorlini, la meciul celor de la U Cluj

Până în momentul în care va activa din nou pentru formația finanțată de Ioan Varga, antrenorul a decis să își facă apariția la meciul rivalilor de la U Cluj.

”Șepcile roșii” dau piept cu Hermannstadt în sferturile de finală ale Cupei României. Câștigătoarea acestei confruntări va juca cu învingătoarea dintre Universitatea Craiova și Oțelul Galați.

CFR Cluj, formația pe care Andrea Mandorlini a antrenat-o în perioada iunie 2023 - ianuarie 2024, a părăsit Cupa României în sferturi, după 0-4 cu Corvinul Hunedoara.

Comunicatul celor de la CFR Cluj: ”Vom continua lupta”

”Momentele tensionate ne arată, de fiecare dată, că suntem puternici și că avem capacitatea de a ne ridica. Am reușit în trecut, vom reuși ca și acum să ducem mai departe spiritul alb vișiniu!

Un episod nefericit nu reprezintă o bătălie complet pierdută! Vom munci, ne vom replia și vom continua lupta pe care acest play-off o impune!

Așadar, în perioada următoare, interimatul pe banca echipei noastre va fi asigurat de staff-ul tehnic din cadrul clubului”, a anunțat clubul CFR Cluj.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Cupa României, 2024-2025 | Calendarul competițional + Modificările anunțate
Alex Chipciu, prima reacție după ce U Cluj a fost eliminată din Cupa României: ”Ne-au bătut cu heirupul”
Alex Chipciu, prima reacție după ce U Cluj a fost eliminată din Cupa României: ”Ne-au bătut cu heirupul”
Alex Chipciu, prima reacție după ce U Cluj a fost eliminată din Cupa României: ”Ne-au bătut cu heirupul”
Câți bani vor primi Corvinul și Oțelul pentru parcursul din Cupa României
Câți bani vor primi Corvinul și Oțelul pentru parcursul din Cupa României
Câți bani vor primi Corvinul și Oțelul pentru parcursul din Cupa României
Dorința lui Dorinel Munteanu după calificarea în finala Cupei României: "În fiecare dimineață mă trezesc cu speranța asta"
Dorința lui Dorinel Munteanu după calificarea în finala Cupei României: "În fiecare dimineață mă trezesc cu speranța asta"
Dorința lui Dorinel Munteanu după calificarea în finala Cupei României: "În fiecare dimineață mă trezesc cu speranța asta"
Oțelul – U Cluj 2-1. Sărbătoare la Galați după calificarea moldovenilor în ultimul act al Cupei României
Oțelul – U Cluj 2-1. Sărbătoare la Galați după calificarea moldovenilor în ultimul act al Cupei României
Oțelul – U Cluj 2-1. Sărbătoare la Galați după calificarea moldovenilor în ultimul act al Cupei României
Corvinul lui Florin Maxim a depășit generația din anii '80 la un capitol: ”Nu-mi vine să cred”. Unde ar putea evolua hunedorenii în Europa
Corvinul lui Florin Maxim a depășit generația din anii '80 la un capitol: ”Nu-mi vine să cred”. Unde ar putea evolua hunedorenii în Europa
Corvinul lui Florin Maxim a depășit generația din anii '80 la un capitol: ”Nu-mi vine să cred”. Unde ar putea evolua hunedorenii în Europa

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
2.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
SuperLiga  |  23 Aprilie 2024, 11:38
3.
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:46
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  24 Aprilie 2024, 21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:34
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
SuperLiga   |  00:18
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
SuperLiga   |  00:05
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Fotbal   |  23:56
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de...
SuperLiga   |  23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
SuperLiga   |  23:18
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
SuperLiga   |  23:02
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
Rezultate / Clasamente