Eliminat de Zmărăndescu de la Survivor, Cătălin Moroșanu și-a sunat soția și i-a spus un singur lucru: "Na, moldoveanul din mine..."

Moroșanu a părăsit Survivor All Stars după 7 săptămâni Galerie foto(36) Galerie foto (36 fotografii): Eliminat de Zmărăndescu de la Survivor, Cătălin Moroșanu și-a sunat soția și i-a spus un singur lucru: "Na, moldoveanul din mine..."
Foto: ProTV  |   Moroșanu a părăsit Survivor All Stars după 7 săptămâni

Redactia   |   Publicat: 02.03.2024 09:12   |  Actualizat: 02.03.2024 19:11

Cătălin Moroșanu (39 de ani) a fost eliminat de la Survivor All Stars, după un duel intens cu Cătălin Zmărăndescu (51 de ani), și a revenit în România. În aceeași ediție, show-ul a rămas și fără cântărețul Jador, care a fost descalificat

Moroșanu a pierdut duelul luptătorilor din echipa Faimoșilor, fiind eliminat după ce a fost învins pe traseu de Zmărăndescu și plecat din Republica Dominicană după 7 săptămâni petrecute în concurs.

”Îi mulțumesc lui Dumnezeu că totul e cu un scop. Lumea de la televizor poate nu realizează, dar ne schimbă pe zi ce trece pe toți”, a spus Moroșanu la părăsirea Survivor.

Primul lucru pe care i l-a spus Moroșanu soției după eliminare
GALERIE FOTO

Foto 2/36

Revenit în țară, Moroșanu a dezvăluit că prima persoană pe care a sunat-o după ce a pierdut duelul cu Zmărăndescu a fost soția sa. Cu mult umor, luptătorul de 39 de ani a povestit cum a decurs scurtul dialog purtat cu aceasta.

După ce i-a transmis că i-a fost dor de ea, Moroșanu a avut o singură cerință la aceasta: să-i facă de mâncare. Asta după aproape două luni petrecute într-un regim extrem de strict, în care consumul de energie a fost imens, iar hrana raționalizată.

"Îmi place și cocosul, am învățat cum să-l fac prăjit. Știu să fac și supă de cocos, jumări... Pe cine să sun? (n.r. după eliminare) Pe soție! Ce faci, soție? Mi-e dor de tine... Fă-mi mâncare! Na, moldoveanul din mine...", a dezvăluit Moroșanu.

Foto 16/36

Moroșanu a slăbit peste 10 kilograme la Survivor. Câți bani a încasat

Moroșanu a dezvăluit că a slăbit peste 10 kilograme în cele șapte săptămâni de concurs, însă nu regretă în nicio secundă decizia. Asta și pentru că experiența a fost excelentă din punct de vedere financiar.

Conform informațiilor din media, Moroșanu a încasat 5000 de euro pentru fiecare săptămână petrecută la Survivor All Stars, adică 35.000 de euro în total.

Mulțumesc, Survivor Romania! A fost o nouă experiență incredibilă, o șansă pentru a-mi oferi un restart în viață și rămâne locul unde mi-am găsit inspirația pentru a gândi cele mai frumoase proiecte din viața mea.

Vă mulțumesc celor de acasă, care ați fost alături de mine în aceste aproape două luni. Ne vedem acasă cu noutăți interesante. Hai, faimoșii!”, e mesajul transmis de "Moartea din Carpați" pe conturile sale oficiale, după ce a revenit în țară.

Foto 20/36


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
2.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
SuperLiga  |  23 Aprilie 2024, 11:38
3.
Gigi Becali a dat FRF în judecată la Curtea de Apel. Riscă FCSB dezafilierea? Ce spune Răzvan Burleanu
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:46
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  24 Aprilie 2024, 21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:34
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
SuperLiga   |  00:18
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
SuperLiga   |  00:05
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Fotbal   |  23:56
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de...
SuperLiga   |  23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
SuperLiga   |  23:18
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
SuperLiga   |  23:02
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
Rezultate / Clasamente