Patrick Mouratoglou a dat-o uitării pe Simona Halep. Antrenorul o are elevă pe cea mai sexy femeie a tenisului mondial

Foto 1/45 Galerie foto(45) Galerie foto (45 fotografii): Patrick Mouratoglou a dat-o uitării pe Simona Halep. Antrenorul o are elevă pe cea mai sexy femeie a tenisului mondial

Gabriela Gogu   |   Publicat: 30.03.2024 16:01   |  Actualizat: 30.03.2024 16:12

Patrick Mouratoglou (53 de ani) are o nouă ”elevă”. Fostul antrenor al Simonei Halep s-a antrenat cu una din cele mai frumoase reprezentante ale sportului alb.

Patrick Mouratoglou s-a repliat rapid după pce a întrerupt colaborarea cu Simona Halep. El o antrenează acum pe cea mai sexy femeie din tenisul mondial.

Noua lui elevă a atras toate privirile în complexul de la Miami. El a susținut o sesiune de antrenamente alături de Rachel Stuhlmann.

VEZI GALERIA FOTO | Cine este cea mai sexy femeie din tenisul mondial

Foto 24/45

Americanca Rachel Stuhlmann este o fostă jucătoare de tenis, ocupantă în trecut a locului 77 în ierarhia NCAAA, iar acum este una dintre cele mai atrăgătoare femei din mediul online.

Pentru că nu a obținut rezultate notabile în tenis, ea s-a reorientat către o carieră de influencer unde are un succes imens. Rachel are pe Instagram peste 330 de mii de urmăritori.

Antrenament cu Patrick Mouratoglou

În urmă cu câteva zile ea a avut parte de un antrenament special cu Patrick Mouratoglou. Ea a lucrat în special la tehnica lovirii forehand-ului. De pe teren ea a plecat direct în complexul de la Miami, un loc care a uimit-o în mod plăcut, după cum a povestit ea pe rețelele de socializare.

”Pe Instagram, nu postez doar poze cu mine arătând bine, ci arăt și cât de mult muncesc pentru corpul pe care-l am. Nu toate postările sunt despre aspectul meu fizic. Îmi pasă de tenis, de sport, de oameni”, a spus Stuhlmann pentru The Sun.

Rachel a practicat tenisul între 2010 și 2014 la Universitatea din Missouri. Când a fost nevoită să aleagă dacă trece de la competițiile de colegiu la circuitul profesionist, ea a ales calea jurnalismului.

Ce a pățit Patrick Mouratoglou la câteva zile după ce Simona Halep a părăsit turneul

Patrick Mouratoglou lucrează acum oficial cu danezul Holger Rune, unul dintre cei mai bine cotați jucători din circuitul ATP, însă s-a făcut de râs la ultimul meci. Fostul antrenor al Simonei a văzut cum ocupantul locului 7 ATP a fost învins de un adversar mai slab clasat cu 43 de locuri sub el.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Cel mai bun portar din Superligă urmează să devină tătic. S-a legat pe viață de România
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Fiica lui Luis Enrique l-a înlocuit pe Ferran Torres cu un coleg de la națională
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Proteste în fața Agenției Naționale de Tineret și Sport. Sindicaliștii au ieșit în stradă. Reacția Elisabetei Lipă
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Competițiile majore care nu se mai văd în România după închiderea Orange Sport! Ce se întâmplă cu NBA sau Six Nations?
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
Bodyguardul lui Leo Messi a intrat în afaceri! Din ce face acum bani fostul soldat din trupele SEAL
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are
S-a retras după o carieră de 25 ani în tenis. S-a aflat ce avere are

Cele mai citite

Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 11:00
1.
Cel mai mare antrenor român? "Nu e nici Mircea Lucescu, nici Anghel Iordănescu! El e, a fost subapreciat"
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Special  |  22 Aprilie 2024, 07:30
2.
Ce s-a întâmplat cu Radu Niculescu? De ce a "dispărut" atacantul care i-a dat gol lui Liverpool în Liga Campionilor și a jucat la CM 1998
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Fotbal  |  22 Aprilie 2024, 23:07
3.
Variantă surprinzătoare de antrenor pentru Rapid. Lasă banii arabilor pentru a reveni în Grant?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cât a muncit un pensionar care va lua 7.800 lei pensie la recalculare? Câte puncte „bonus” a primit?
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
Cine a fost prințesa română care putea fi țarina Rusiei? A avut un fiu cu Petru cel Mare
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
România va doborî dronele Rusiei ce se apropie de teritoriul său cu ajutorul SUA și Franței
Știri de ultimă oră din sport
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  24 Aprilie 2024, 23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:46
Lobonț nu simte presiunea, deși Rapid s-a îndepărtat de Europa: "Eu nu îmi joc nicio șansă"
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Liga 2   |  24 Aprilie 2024, 21:44
Unirea Slobozia a bifat promovarea în Superliga!
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:34
Gică Hagi a dat verdictul după Farul - Rapid 3-1: "Îmi aduc aminte de echipa din sezonul trecut!" + Mesajul pentru Olimpiu Moruțan
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:26
Marian Aioani nu și-a menajat colegii după eșecul cu Farul: ”Zicem că ne trezim, dar nu facem nimic” + Cum a comentat accidentarea
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
SuperLiga   |  24 Aprilie 2024, 21:16
Louis Munteanu a învins-o pe Rapid și a anunțat ce transfer își dorește
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
SuperLiga   |  00:18
Gigi Becali a intrat în direct la miezul nopții după Sepsi - FCSB 2-2 și nu s-a ascuns: "Nu înțeleg jucătorii. Îi simt așa"
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
SuperLiga   |  00:05
Ce spune Florinel Coman după accidentarea din meciul Sepsi - FCSB 2-2. Ce probleme acuză
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Fotbal   |  23:56
Editorial Andrei Ciobanu: Va fi mai frumos să luăm titlul etapa viitoare, când ne vom revanșa în fața Farului!
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de...
SuperLiga   |  23:47
Momentul dificil pe care Charalambous a trebuit să îl gestioneze în Covasna: "Trebuie să găsim mereu soluții în astfel de situații"
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
SuperLiga   |  23:46
Sepsi – FCSB 2-2. Roș-albaștrii ratează victoria după ce au condus de două ori pe parcursul partidei
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
SuperLiga   |  23:18
Ilie Dumitrescu a exclamat la finalul meciului din Liga 1: ”Profesor universitar, incredibil ce face!”
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
LaLiga   |  23:14
Lovitură de teatru: Xavi rămâne la Barcelona!
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
SuperLiga   |  23:02
Probleme pentru Florinel Coman la Sfântu Gheorghe. Ce a pățit golgheterul FCSB-ului
Rezultate / Clasamente