Ofertă pentru Edi Iordănescu din Arabia Saudită. Selecționerul îi poate antrena pe Kessie, Mahrez și Firmino

Eduard Iordănescu este selecționerul României din 2022 Galerie foto (1 fotografii): Ofertă pentru Edi Iordănescu din Arabia Saudită. Selecționerul îi poate antrena pe Kessie, Mahrez și Firmino
Foto: Profimedia  |   Eduard Iordănescu este selecționerul României din 2022

Gabriel Scarlat   |   Publicat: 08.05.2024 17:17   |  Actualizat: 08.05.2024 19:43

Edward Iordănescu (45 de ani), selecționerul României, a devenit ținta șeicilor din Arabia Saudită și poate deveni antrenorul celor de la Al-Ahli.

Edi Iordănescu mai are contract cu FRF până la finalul meciurilor naționalei de la Campionatului European din această vară. Încă nu a ajuns la un acord cu Răzvan Burleanu în ceea ce privește prelungirea contractului.

Iordănescu jr. poate lua drumul Arabiei

Conform Fanatik, șeicii de la Al-Ahli ar fi interesați de serviciile selecționerului. Al-Ahli este una dintre cele mai bune echipe din campionatul saudit, ocupând poziția a treia în clasament.

Șefii clubului nu se mulțumesc doar cu locul 3 și sunt pregătiți să facă modificări pentru sezonul următor, iar Edi Iordănescu ar fi în planul conducerii. Acesta ar urma să aibă un salariu colosal de 5.000.000 de euro anual.

În ultimii ani, aceștia au investit sume enorme pentru a aduce jucători și a crea un lot în valoare de 160 de milioane de euro. Printre transferurile efectuate se numără jucători precum Edouard Mendy, Franck Kessie, Gabri Veiga, Allan Saint-Maximin, Roger Ibanez, Riyad Mahrez și Roberto Firmino.

Acestea sunt doar câteva nume din lotul pe care ar putea să-l antreneze tehnicianul român.

Decizia se va lua după EURO

Iordănescu este singurul care poate lua decizii în ceea ce privește viitorul său, dacă rămâne sau pleacă de pe banca naționalei la finalul campaniei de la turneul din Germania.

Antrenorii români sunt la mare căutare în zona Arabiei. Cosmin Contra este antrenor la Damac, iar Laurențiu Reghecampf s-a despărțit acum o lună de Al-Tai. Alte nume importante ce au mai antrenat de-a lungul anilor, în Arabia Saudită sunt Ilie Balaci, Cosmin Olăroiu, Victor Pițurcă, Marius Șumudică, Mirel Rădoi sau Daniel Isăilă.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Eroul care a calificat România la primul EURO, regrete după 40 de ani: ”N-am vorbit nici până azi cu Mircea Lucescu. În fotbal sunt 2 reguli clare!”
Eroul care a calificat România la primul EURO, regrete după 40 de ani: ”N-am vorbit nici până azi cu Mircea Lucescu. În fotbal sunt 2 reguli clare!”
Eroul care a calificat România la primul EURO, regrete după 40 de ani: ”N-am vorbit nici până azi cu Mircea Lucescu. În fotbal sunt 2 reguli clare!”
Un fan a izbucnit în lacrimi la antrenamentul naționalei. Momentul emoționant care l-a făcut să plângă de fericire
Un fan a izbucnit în lacrimi la antrenamentul naționalei. Momentul emoționant care l-a făcut să plângă de fericire
Un fan a izbucnit în lacrimi la antrenamentul naționalei. Momentul emoționant care l-a făcut să plângă de fericire
Mii de oameni la antrenamentul României din Germania. Ce spune Drăgușin despre obiectivul tricolorilor la Euro
Mii de oameni la antrenamentul României din Germania. Ce spune Drăgușin despre obiectivul tricolorilor la Euro
Mii de oameni la antrenamentul României din Germania. Ce spune Drăgușin despre obiectivul tricolorilor la Euro
Cum se motivează tricolorii înainte de EURO 2024! Mesajele apărute la terenul de antrenament
Cum se motivează tricolorii înainte de EURO 2024! Mesajele apărute la terenul de antrenament
Cum se motivează tricolorii înainte de EURO 2024! Mesajele apărute la terenul de antrenament
EXCLUSIV | Jackie Ionescu: “Hagi, pe partea aia, aproape zero”. Cine a fost cel mai valoros fotbalist din istoria României. "Era genul fluieră-vânt. Avea femei, pierdea nopțile..."
EXCLUSIV | Jackie Ionescu: “Hagi, pe partea aia, aproape zero”. Cine a fost cel mai valoros fotbalist din istoria României. "Era genul fluieră-vânt. Avea femei, pierdea nopțile..."
EXCLUSIV | Jackie Ionescu: “Hagi, pe partea aia, aproape zero”. Cine a fost cel mai valoros fotbalist din istoria României. "Era genul fluieră-vânt. Avea femei, pierdea nopțile..."
Ladislau Boloni, întrebat despre oferta de la Standard: "Club mare!" Cum vede România la EURO: "Nu sunt optimist"
Ladislau Boloni, întrebat despre oferta de la Standard: "Club mare!" Cum vede România la EURO: "Nu sunt optimist"
Ladislau Boloni, întrebat despre oferta de la Standard: "Club mare!" Cum vede România la EURO: "Nu sunt optimist"

Cele mai citite

Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Special  |  10 Iunie 2024, 15:52
1.
Răzvan Raț, cel mai tensionat moment cu Mircea Lucescu: "Nu mint cu nimic! Am vrut să-i bag microfonul pe gât"
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
SuperLiga  |  11 Iunie 2024, 12:19
2.
Viața lui Răzvan Raț sub aripa rebelului Dănuț Lupu: "Mă trezea la două dimineața să mergem în oraș. M-a călit mult..."
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Tenis  |  10 Iunie 2024, 23:54
3.
Cu cine a luat cina Simona Halep: "Sunt fericită să petrec ceva timp alături de acest super-om"
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Ce pensie primești la recalculare dacă ai muncit pe salariu mediu timp de 35 sau 45 de ani?
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Casa de Pensii confirmă când intră pensia pe iunie pe card. „Banii sunt deja la banci"
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Cum poți obține 200 de lei într-o singură zi fără să plătești taxe și impozite la stat?
Știri de ultimă oră din sport
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:48
OFICIAL | Oțelul se întărește în compartimentul ofensiv. Transferul anunțat de gălățeni
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Liga 2   |  12 Iunie 2024, 21:24
Giovanni Costantino poate reveni în România. Ce club îl așteaptă pe banca tehnică
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
SuperLiga   |  12 Iunie 2024, 21:17
Adrian Mititelu a intrat în direct și a făcut anunțul despre Bauza și Baeten
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Fotbal   |  12 Iunie 2024, 20:43
Bursa transferurilor > Transferuri la foc automat în SuperLigă, deși mercato de vară nici n-a început!
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Corespondență EURO Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în...
EURO 2024   |  23:36
Fanii lui Celtic, cuvinte de laudă la adresa noului antrenor al Rapidului: ”Foarte experimentat. Poate ia campionatul în România”. Cum se distrează scoțienii la EURO 2024
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
SuperLiga   |  23:27
Mihai Iosif i-a luat apărarea lui Daniel Niculae, după îndepărtarea sa de la Rapid: ”Ce putea să spună? Să refuze galeria?”
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea...
Fotbal   |  23:12
Nu se opresc problemele pentru Nicu Grameni! Doi minori, acuzații grave la adresa fostului crainic de la Dinamo: ”Îi făcea masaj în zona intimă!”
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl...
SuperLiga   |  22:37
Răzvan Raț vs ”Fiara” Lăcătuș: ”M-a luat de pe culoar: Te sui pe gard!” Meciul jucat în Ghencea pe care fostul rapidist nu îl va uita: ”M-a înjurat vreo două minute”
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
SuperLiga   |  22:34
NEWS ALERT | Gigi Becali a anunțat transferul făcut de FCSB: "Peste 1.000.000 de euro"
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Liga 2   |  22:31
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"
SuperLiga   |  22:20
Gigi Becali se contrazice în privința aducerii lui Marius Ștefănescu la FCSB: "Avem discuții" / "Nu e nimic"