CSA Steaua ar încerca să transfere încă un fost fotbalist al FCSB! Un jucător plecat de la U Cluj, de asemenea pe lista ”militarilor”

Foto 1/3 Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): CSA Steaua ar încerca să transfere încă un fost fotbalist al FCSB! Un jucător plecat de la U Cluj, de asemenea pe lista ”militarilor”

Radu Secoșan   |   Publicat: 09.06.2023 20:16   |  Actualizat: 09.06.2023 22:59

CSA Steaua ar fi pus ochii pe doi fotbaliști care au evoluat în Superligă în ultima stagiune, înaintea unui nou sezon în Liga 2. ”Militarii” ar fi interesați de un fost jucător de la FCSB și de unul de abia plecat de la U Cluj.

Aflată la al doilea sezon în Liga 2, CSA Steaua a reușit să își îmbunătățească clasarea de anul trecut, locul patru, și să încheie stagiunea pe poziția a doua.

Chiar și așa, ”militarii” tot nu au drept de promovare, astfel că Oțelul Galați a ajuns direct în Superligă, de pe locul trei, iar Gloria Buzău la baraj, de pe cinci.

Finalul de campionat s-a lăsat cu mare scandal la CSA, iar, după ce clubul a anunțat despărțirea de 16 jucători, părea că ar putea fi începutul sfârșitului pentru echipa din Ghencea.

CSA nu renunță

Dar, potrivit Prosport, Steaua nu doar că nu s-ar fi dat bătută, ci ar încerca să aducă, din nou, fotbaliști de nivelul Superligii, care cer, bineînțeles, salarii tot de nivelul primului eșalon.

”Militarii” ar fi pus ochii pe doi jucători: primul, Alexandru Buziuc (29 de ani), tocmai a retrogradat cu CS Mioveni și va fi în căutarea unui nou angajament.

Atacantul ar putea fi următorul fost jucător al FCSB care ”trădează” și semnează cu CSA, după ce a îmbrăcat tricoul vicecampioanei în perioada august 2020 - iulie 2021.

Foto 2/3

Cel de-al doilea ar fi fundașul central Denis Ispas (29 de ani). U Cluj tocmai a anunțat despărțirea de stopper, iar varianta Steaua ar putea fi una care să îi surâdă.

Ispas și-a petrecut aproape toată cariera în ligile inferioare ale României, în timp ce Buziuc este la rândul său un obișnuit al diviziei secunde.

Foto 3/3

Un nou an fără promovare îi paște pe ”militari”

Totuși, indiferent de ce transferuri va realiza, pe Steaua o paște un nou an fără promovare, în contextul în care conducerea refuză să schimbe forma de organizare.

Legea Sportului nu va suferi nicio modificare, astfel că singura opțiune pentru ca CSA să ajungă în Superligă este să devină o societate privată.

Dar, în contextul în care MApN vrea control deplin, este aproape imposibil ca Steaua să ajungă să obțină licența pentru primul eșalon.

  • Adi Popa și Rareș Enceanu sunt fotbaliștii din lotul ”militarilor” care au jucat și pentru FCSB

Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

EXCLUSIV | Florin Răsdan, revenire surprinzătoare. La ce echipă importantă își va continua cariera
EXCLUSIV | Florin Răsdan, revenire surprinzătoare. La ce echipă importantă își va continua cariera
EXCLUSIV | Florin Răsdan, revenire surprinzătoare. La ce echipă importantă își va continua cariera
Extaz pentru CSM Focșani, agonie pentru CS Dinamo! S-a decis ultima echipă promovată în Liga 2
Extaz pentru CSM Focșani, agonie pentru CS Dinamo! S-a decis ultima echipă promovată în Liga 2
Extaz pentru CSM Focșani, agonie pentru CS Dinamo! S-a decis ultima echipă promovată în Liga 2
Puștiul pe care Nicolae Dică l-a dorit insistent de FC Argeș a semnat cu piteștenii. A fost curtat și de FCU Craiova
Puștiul pe care Nicolae Dică l-a dorit insistent de FC Argeș a semnat cu piteștenii. A fost curtat și de FCU Craiova
Puștiul pe care Nicolae Dică l-a dorit insistent de FC Argeș a semnat cu piteștenii. A fost curtat și de FCU Craiova
Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria
Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria
Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria
”L-am dat afară pentru că bănuim că a influențat anumiți jucători să nu-și apere corect șansele”. Acuzații extrem de grave la FCU Craiova! Cum se apără cel arătat cu degetul
”L-am dat afară pentru că bănuim că a influențat anumiți jucători să nu-și apere corect șansele”. Acuzații extrem de grave la FCU Craiova! Cum se apără cel arătat cu degetul
”L-am dat afară pentru că bănuim că a influențat anumiți jucători să nu-și apere corect șansele”. Acuzații extrem de grave la FCU Craiova! Cum se apără cel arătat cu degetul
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2
CS Dinamo, un pas mai aproape de Liga 2

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  19 Iunie 2024, 17:57
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit <Lex Halep> pe care o cerea Boris Becker!
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit pe care o cerea Boris Becker!
Tenis  |  18 Iunie 2024, 10:33
2.
BREAKING NEWS | Simona Halep schimbă legea în tenisul mondial! Ce decizie a luat forul WTA legată de situația prin care a trecut românca. A venit pe care o cerea Boris Becker!
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Fotbal  |  17 Iunie 2024, 11:18
3.
Un nou "conflict" la PRO TV. Mama lui Răzvan Raț a intervenit: "Te rog". Florin Răducioiu nu s-a abținut nici el
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
Care obiecte din casă și apartament atrag țânțarii? Cu ce vă îmbrăcați să nu fiți mușcat de căpușe?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
S-a pensionat la numai 57 ani și va lua pensie de 5.900 lei la recalculare. Câte puncte bonus are?
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
FOTO Atenție, șoferi! Martorul luminos care dacă se aprinde pe caniculă trebuie să opriți imediat
Știri de ultimă oră din sport
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
EURO 2024   |  20 Iunie 2024, 00:58
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
SuperLiga   |  20 Iunie 2024, 00:00
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 23:53
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 23:10
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 22:29
Marco Rossi, discurs dur după ce Ungaria a fost învinsă de Germania: ”Arbitrul a avut cea mai slabă prestație” / ”Suntem deja cu un picior în afara Campionatului European”
Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
video Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 21:54
Imagini fabuloase cu fanii scoțieni, înainte de meciul cu Elveția. Cum au ajutat un bătrânel
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 21:02
Sylvinho sărbătorește remiza Albaniei cu Croația ca pe o victorie: ”Meci nebun, ne vom aminti de el toată viața”
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
EURO 2024   |  19 Iunie 2024, 20:17
Selecționerul Croației recunoaște: ”Jucătorii noștri au îmbătrânit”. De ce i-a certat pe Modric și coechipierii săi după remiza cu Albania
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii &quot;răi&quot; şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
EURO 2024   |  00:58
Elvețienii sunt la picioarele lui Shaqiri: ”Un gol brutal, instinct pur”. Cum a explicat mijlocașul execuția de geniu
Pierdere importantă pentru Scoția înaintea duelului decisiv cu Ungaria: ”Va lipsi sigur!” Concluzii după remiza cu Elveția
EURO 2024   |  00:34
Pierdere importantă pentru Scoția înaintea duelului decisiv cu Ungaria: ”Va lipsi sigur!” Concluzii după remiza cu Elveția
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
SuperLiga   |  00:00
Rapid vrea să scape de el, dar jucătorul cere o avere pentru rezilierea contractului
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
EURO 2024   |  23:53
Scoția – Elveția 1-1. Ocazii uriașe pentru ambele părți pe final de joc, dar partida se încheie la egalitate!
Corespondență EURO Cum l-au dat pe spate pe Mihai Stoichiță jucătorii României după victoria cu Ucraina: ”Este lucrul cel mai îmbucurător!”
EURO 2024   |  23:31
Cum l-au dat pe spate pe Mihai Stoichiță jucătorii României după victoria cu Ucraina: ”Este lucrul cel mai îmbucurător!”
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
EURO 2024   |  23:10
Germania, prima națională calificată în faza următoare! Julian Nagelsmann: ”Toată lumea aștepta asta”
exclusiv Răzvan Raț a stabilit top 5 al celor mai buni fundași stânga români: ”Eu pe locul 3!” Pe cine a pus pe prima poziție