Marius Lăcătuș le cere explicații oficialilor de la CSA Steaua: ” Să își asume responsabilitatea și să pună cărțile pe față!”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Marius Lăcătuș le cere explicații oficialilor de la CSA Steaua: ” Să își asume responsabilitatea și să pună cărțile pe față!”

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 05.09.2023 21:47   |  Actualizat: 05.09.2023 21:47

Marius Lăcătuș (59 de ani) susține că oficialii de la CSA Steaua ar trebui să își asume responsabilitatea pentru faptul că echipa nu poate promova pe prima scenă a fotbalului românesc.

În Liga 2 sunt multe echipe care nu au drept la promovare. Opt formații nu pot face pasul pe prima scenă a fotbalului românesc: CSA Steaua, CSM Reșița, CSM Alexandria, CSC Șelimbăr, Corvinul Hunedoara, CS Tunari, CSM Slatina și CSC Dumbrăvița.

Marius Lăcătuș: ”Cineva ar trebui să iasă în față”

Marius Lăcătuș, fotbalistul legendar de la Steaua, consideră că ar trebui ca oficialii Clubului Sportiv al Armatei să lămurească situația actuală a echipei în legătură cu dreptul de promovare.

Sunt doi ani de când nu au drept de promovare. Dacă nu au dat niciun răspuns în doi ani, crezi că vor da un răspuns anul acesta? Cineva ar trebui să iasă în față, să își asume responsabilitatea și să pună cărțile pe față!

’Dom-le, asta e situația, de asta nu vrem să facem o asociere, de asta ținem echipa asta’, ca să știe și suporterii, să știm și noi în ce ape ne scăldăm”, a spus Marius Lăcătuș, conform Digi Sport.

Dumitru Dragomir știe cine se poate asocia cu CSA Steaua

Dumitru Dragomir consideră că o posibilă asociere a celor de la CSA Steaua cu Romtehnica, o companie de stat, ar putea fi de bun-augur pentru ”militari”, pentru că astfel ar obține dreptul de promovare.

Nu că nu există soluție, nu vor (n.r. cei de la Romtehnica). Ei pot, o societate de armament, care au bani destui, Romtehnica. Toți sunt miliardari, care vând arme. Vai mama mea, ar fi la nivelul lui Chelsea. Nu Ciolacu (n.r. premierul României, Marcel Ciolacu) trebuie să facă asta.

Zece CSA-uri poate să țină Romtehnica. Ca și cum vorbim de Ciolacu de 200 de milioane pe care să îi bage în sportul copiilor și juniorilor. Nu avem oameni de acțiune. Ține minte, conducători nu avem”, a susținut Mitică Dragomir, conform Fanatik.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Daniel Oprița trăiește ”ziua cârtiței” la Steaua. Nu mai crede în promovare nici în sezonul viitor. Cum au ajuns ”militarii” să atragă fotbaliști la echipă: ”Lumea se uită”
Variantă surpriză pentru Adrian Mititelu! Ar putea aduce la FCU Craiova un fost jucător de la FCSB și Dinamo
Variantă surpriză pentru Adrian Mititelu! Ar putea aduce la FCU Craiova un fost jucător de la FCSB și Dinamo
Variantă surpriză pentru Adrian Mititelu! Ar putea aduce la FCU Craiova un fost jucător de la FCSB și Dinamo
EXCLUSIV | Florin Răsdan, revenire surprinzătoare. La ce echipă importantă își va continua cariera
EXCLUSIV | Florin Răsdan, revenire surprinzătoare. La ce echipă importantă își va continua cariera
EXCLUSIV | Florin Răsdan, revenire surprinzătoare. La ce echipă importantă își va continua cariera
Extaz pentru CSM Focșani, agonie pentru CS Dinamo! S-a decis ultima echipă promovată în Liga 2
Extaz pentru CSM Focșani, agonie pentru CS Dinamo! S-a decis ultima echipă promovată în Liga 2
Extaz pentru CSM Focșani, agonie pentru CS Dinamo! S-a decis ultima echipă promovată în Liga 2
Puștiul pe care Nicolae Dică l-a dorit insistent de FC Argeș a semnat cu piteștenii. A fost curtat și de FCU Craiova
Puștiul pe care Nicolae Dică l-a dorit insistent de FC Argeș a semnat cu piteștenii. A fost curtat și de FCU Craiova
Puștiul pe care Nicolae Dică l-a dorit insistent de FC Argeș a semnat cu piteștenii. A fost curtat și de FCU Craiova
Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria
Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria
Prețul fixat de Adrian Mititelu pentru Vladislav Blănuță. Atacantul are oferte din Germania și Ungaria

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  25 Iunie 2024, 00:31
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Stranieri  |  24 Iunie 2024, 12:20
2.
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
SuperLiga  |  23 Iunie 2024, 21:11
3.
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Știri de ultimă oră din sport
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 14:31
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 13:28
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:40
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:33
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Stranieri   |  25 Iunie 2024, 11:55
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 11:33
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
EURO 2024   |  14:31
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
exclusiv Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi...
SuperLiga   |  13:55
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
SuperLiga   |  13:28
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
FC Vaslui există și în Zimbabwe! Un fost jucător al echipei lui Porumboiu și-a deschis academie în țara natală
Fotbal Internațional   |  13:21
FC Vaslui există și în Zimbabwe! Un fost jucător al echipei lui Porumboiu și-a deschis academie în țara natală
exclusiv Ce jucători de la națională l-au impresionat pe Bănel Nicoliță la Euro: ”Ați văzut ce înseamnă?” / ”I-au omorât!”