Hagi sau Dobrin? Verdictul lui Ilie Dumitrescu: ”El este pe primul loc și apoi 10 locuri lipsă”

Gică Hagi este considerat cel mai bun fotbalist român din toate timpurile Galerie foto(23) Galerie foto (23 fotografii): Hagi sau Dobrin? Verdictul lui Ilie Dumitrescu: ”El este pe primul loc și apoi 10 locuri lipsă”
Gică Hagi este considerat cel mai bun fotbalist român din toate timpurile

Cătălin Stroia   |   Publicat: 22.03.2024 13:57   |  Actualizat: 22.03.2024 17:31

Aflat în cadrul unui podcast, Ilie Dumitrescu (55 de ani) a fost pus să aleagă între Gheorghe Hagi și Nicolae Dobrin.

Ilie Dumitrescu a fost pus în dificultate în cadrul podcastului realizat de Mihai Morar când a fost pus să aleagă cine a fost mai bun dintre Gheorghe Hagi și Nicolae Dobrin.

GALERIE FOTO | Ilie Dumitrescu la început de carieră

Ilie Dumitrescu este una dintre legendele Stelei

De asemenea, ”Mister” a mai afirmat cât ar fi putut să valoreze Gheorghe Hagi dacă și-ar fi trăit cariera de jucător în această perioadă.

Ilie Dumitrescu: ”E greu să spunem”

”Pentru mine Hagi a fost cel mai bun jucător la Mondialul din 1994! Nu l-am ajutat noi să iasă cel mai bun jucător al turneului.

A fost transferat la Barcelona după acel mondial. (n.r. Cu cât ar fi fost transferat Hagi în 2024?)100-120 de milioane era Hagi astăzi! Era ceva rar! O spun pentru că, într-un top 10 al meu, Hagi este primul și apoi, după, alte zece locuri lipsă poate fi oricine.

Asta e top-ul meu legat de oamenii cu care am jucat și pe cei care i-am văzut. (n.r. pe Dobrin l-ai văzut) Da! Era geniu!

(n.r. Cine a fost mai bun) E greu să spunem… Trebuie să ne uităm la tot ceea ce s-a întâmplat și să cântărești performanțele realizate de cei doi și n-aș vrea să mă uit la perioada în care n-am fost implicat. Pentru români a fost zeu!”, a spus Ilie Dumitrescu în cadrul podcast-ului moderat de Mihai Morar.

Ilie Dumitrescu cere pentru Hanul cu Tei suma de 1,6 milioane de euro

Hanul cu Tei a fost construit în anul 1833 pe locul unei foste prăvălii, de către Atanasie Hagi, Gheorghe Polizu și Ștefan Popovici. Acesta a fost ulterior împărțit, fiecare luând câte 14 prăvălii și câte două magazii.

În 1836, Ștefan Popovici a vândut două dintre cele 14 prăvălii pentru a plăti o datorie, care mai apoi au fost revândute.

În anul 2004, Hanul cu Tei a fost achiziționat de Ilie Dumitrescu, care a transformat clădirea într-un centru de conferințe și o sală de evenimente. În acest moment fostul jucător cere 1.6 milioane de euro pentru a vinde clădirea.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

“Fuck you Hitler!” Cel mai sălbatic meci de tenis din istorie: ziua în care Năstase s-a scuipat, s-a înjurat și a sărit la bătaie cu spectatorii și cu adversarul de la US Open. “Nu-mi plăcea fața lui!”
“Fuck you Hitler!” Cel mai sălbatic meci de tenis din istorie: ziua în care Năstase s-a scuipat, s-a înjurat și a sărit la bătaie cu spectatorii și cu adversarul de la US Open. “Nu-mi plăcea fața lui!”
“Fuck you Hitler!” Cel mai sălbatic meci de tenis din istorie: ziua în care Năstase s-a scuipat, s-a înjurat și a sărit la bătaie cu spectatorii și cu adversarul de la US Open. “Nu-mi plăcea fața lui!”
Suma uriașă  plătită de Ion Țiriac unui clan interlop faimos. Miliardarul a rămas "anonim" după răpirea în care s-au implicat și serviciile secrete
Suma uriașă plătită de Ion Țiriac unui clan interlop faimos. Miliardarul a rămas "anonim" după răpirea în care s-au implicat și serviciile secrete
Suma uriașă plătită de Ion Țiriac unui clan interlop faimos. Miliardarul a rămas "anonim" după răpirea în care s-au implicat și serviciile secrete
Sabin Ilie a făcut mărturisiri uluitoare: ”Am pierdut 600.000 de dolari în două luni!” Unde au ajuns banii
Sabin Ilie a făcut mărturisiri uluitoare: ”Am pierdut 600.000 de dolari în două luni!” Unde au ajuns banii
Sabin Ilie a făcut mărturisiri uluitoare: ”Am pierdut 600.000 de dolari în două luni!” Unde au ajuns banii
Fiica legendei din Premier League atrage toate privirile cu pozele postate pe rețelele sociale
Fiica legendei din Premier League atrage toate privirile cu pozele postate pe rețelele sociale
Fiica legendei din Premier League atrage toate privirile cu pozele postate pe rețelele sociale
Declarație de dragoste pentru Marius Lăcătuș din partea unuia dintre foștii lui colegi: ”Ne uitam la el ca la un idol. Era ceva foarte mare, un caracter deosebit”
Declarație de dragoste pentru Marius Lăcătuș din partea unuia dintre foștii lui colegi: ”Ne uitam la el ca la un idol. Era ceva foarte mare, un caracter deosebit”
Declarație de dragoste pentru Marius Lăcătuș din partea unuia dintre foștii lui colegi: ”Ne uitam la el ca la un idol. Era ceva foarte mare, un caracter deosebit”
EXCLUSIV | Tun imobiliar "monstruos" dat de patronul Craiovei, Mihai Rotaru, în "buricul" Bucureștiului! Cum a ajuns afaceristul în posesia unei clădiri de 5 milioane de euro, deținută de o bătrână din SUA
EXCLUSIV | Tun imobiliar "monstruos" dat de patronul Craiovei, Mihai Rotaru, în "buricul" Bucureștiului! Cum a ajuns afaceristul în posesia unei clădiri de 5 milioane de euro, deținută de o bătrână din SUA
EXCLUSIV | Tun imobiliar "monstruos" dat de patronul Craiovei, Mihai Rotaru, în "buricul" Bucureștiului! Cum a ajuns afaceristul în posesia unei clădiri de 5 milioane de euro, deținută de o bătrână din SUA

Cele mai citite

Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
SuperLiga  |  10 Aprilie 2024, 18:12
1.
Capăt de drum? Două vedete ale Universității Craiova ar putea pleca dacă Mirel Rădoi revine la echipă
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Diverse  |  10 Aprilie 2024, 14:40
2.
Caz tragic în Argentina. O fotbalistă a fost omorâtă de fostul partener, care apoi s-a sinucis: ”Chemați poliția, copiii sunt singuri”
Rapid pierde unul dintre  cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
Rapid pierde unul dintre cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
SuperLiga  |  11 Aprilie 2024, 08:00
3.
Rapid pierde unul dintre cei mai valoroși jucători din lot: ”Nu vrem să mai prelungim”
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
Din ce orașe sunt românii care au primit, deja, banii pe cardul de alimente? În ce condiții se dau?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
6.100 lei pensie pentru un pensionar la recalculare. Ce indice de corecție a avut și cât a muncit?
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Actrița Rodica Mandache, despre relația cu Florin Piersic. „Între noi e o dragoste fierbinte”
Știri de ultimă oră din sport
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 23:58
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 23:42
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 22:59
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 22:54
Alex Mitriță l-a anunțat pe Gigi Becali în direct dacă vine la FCSB: ”Îi mulțumesc pentru interes!”
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Tenis   |  12 Aprilie 2024, 22:18
Andreea Răducan, mesaj de încurajare pentru Simona Halep: ”Mi-aş dori să o avem în echipa olimpică!”
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Stranieri   |  12 Aprilie 2024, 22:03
Ofertă de 14.000.000 euro pentru Dennis Man de la un gigant din Europa! Propunerea, confirmată de un fost jucător al echipei: ”Da, sunt negocieri”
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 21:54
Ce salariu uriaș va încasa Florinel Coman la noua echipă. Gigi Becali: ”Mă bucur pentru băiat”
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
SuperLiga   |  12 Aprilie 2024, 21:28
Eugen Neagoe a vorbit despre perioada petrecută la Universitatea Craiova și o posibilă revenire în Bănie: ”Am câștigat cu Dinamo și mi-a sărit lumea în cap!”
Ucraina - România 2-0, în barajul Billie Jean King Cup! ”Tricolorele”, la un meci de eșec
Tenis   |  00:37
Ucraina - România 2-0, în barajul Billie Jean King Cup! ”Tricolorele”, la un meci de eșec
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
SuperLiga   |  23:58
Răsturnare de situație! Dan Petrescu, deturnat din drumul spre CFR de o altă echipă din Superligă? Cine îl dorește
Ce fac stranierii români. Cosmin Olăroiu a pierdut Supercupa! Victorie uriașă pentru Metz și Ladislau Boloni în Ligue 1
Stranieri   |  23:54
Ce fac stranierii români. Cosmin Olăroiu a pierdut Supercupa! Victorie uriașă pentru Metz și Ladislau Boloni în Ligue 1
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
SuperLiga   |  23:42
Moralul este din ce în ce mai scăzut în tabăra Universității Craiova! Dragoș Bon: ”A fost copilăresc” / ”Suntem triști”
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut...
SuperLiga   |  23:41
Jovan Markovic a fost la un pas de bătaie la finalul meciului cu Farul! Atacantul a vrut să sară în tribună și a fost ținut pe loc cu greu. Ce s-a întâmplat
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
SuperLiga   |  23:12
Hagi pune presiune pe rivalele din Superligă: ”Venim din spate!” Cum a comentat eroul dobrogenilor victoria din Bănie
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații...
SuperLiga   |  23:10
Pițurcă, dezvăluire explozivă: ”Mircea Lucescu a vrut să fie antrenor la Steaua. Valentin Ceaușescu i-a zis nu!” Acuzații grave la adresa lui ”Il Luce”
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu...
SuperLiga   |  22:59
Cei doi jucători din Superligă doriți de FCSB i-au răspuns lui Gigi Becali: ”Mă bucur că se interesează de mine!” / ”Eu nu știu nimic”
Rezultate / Clasamente