Basarab Panduru îi ia apărarea fotbalistului criticat dur de Becali după FCSB - Farul 1-1: ”Nu trebuie să facă nimic, nu avea de unde să facă”

Basarab Panduru a jucat la Steaua în perioada 1991 - 1995 Galerie foto (1 fotografii): Basarab Panduru îi ia apărarea fotbalistului criticat dur de Becali după FCSB - Farul 1-1: ”Nu trebuie să facă nimic, nu avea de unde să facă”
Basarab Panduru a jucat la Steaua în perioada 1991 - 1995

Cristian Stan   |   Publicat: 06.02.2024 11:54   |  Actualizat: 06.02.2024 13:42

Mijlocașul central Eduard Radaslavescu (19 ani) a fost ”taxat” de patronul Gigi Becali (65 de ani) pentru prestația din meciul cu campioana Farul Constanța, scor 1-1, însă nu are parte doar de contestatari. Basarab Panduru (53 de ani), fost internațional, îi ia partea fotbalistului vicecampioanei.

Fostul mijlocaș consideră că Radaslavescu nu are cum să dea un randament bun la FCSB, în condițiile în care acesta nu beneficiază de minute de joc.

”L-am văzut pe Radaslavescu, multă lume o să spună că trebuia să dea gol, trebuie să facă. Nu trebuie să facă nimic, nu avea de unde să facă, absolut nimic nu avea. În ultimele nu ştiu câte luni, nu ştiu câte minute are, nu ştiu dacă are 100 de minute jucate.

Cum vrei ca un jucător care nu este deloc băgat să fie nu ştiu cum? Dacă eşti în situaţia aia, trebuie să realizezi că nu poţi nimic”, a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

Gigi Becali: ”Dacă Radaslavescu nu e fotbalist, săracul...”

Intrat în minutul 81 al meciului cu dobrogenii, în locul lui Tavi Popescu, Radaslavescu a ratat două mari ocazii de gol, iar Gigi Becali nu a putut trece cu vederea acest aspect, mai ales că formația sa a pierdut două puncte importante în lupta la titlu.

”Dacă Radaslavescu nu e fotbalist, săracul... El îi dă pasă lui Coman în loc să dea la poartă.

Eu nu sunt supărat deloc, ăsta a fost pentru mine un test. Farul e o echipă care domină echipele adverse. Nu le-am dat nicio șansă, am avut ghinion pe final, dar am dominat jocul.

Dacă echipa joacă așa, nu mai am nicio emoție, cu 9 puncte avans. În situația în care Coman a jucat bolnav și Olaru nu a jucat. Tavi Popescu și el cu infiltrații la gleznă”, a zis Gigi Becali, la Digi Sport.

FCSB a deschis scorul în partida de pe Arena Națională prin mijlocașul Baba Alhassan (55), însă s-a văzut egalată pe tabela de marcaj, după ce Ionuț Larie a marcat din penalty (90+5).

Eduard Radaslavescu a fost titular doar un singur meci în SuperLigă

Eduard Radaslavescu a bifat 11 partide în această stagiune din SuperLigă, însă fotbalistul pe care Gigi Becali i-a plătit Farului suma de 850.000 euro în august 2022 a fost doar o singură dată titular. S-a întâmplat în etapa a 16-a, atunci când a fost integralist în victoria cu 2-1 contra celor de la FCU Craiova.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
OFICIAL | Silviu Lung Jr. a semnat cu o altă formație din Superliga
OFICIAL | Silviu Lung Jr. a semnat cu o altă formație din Superliga
OFICIAL | Silviu Lung Jr. a semnat cu o altă formație din Superliga
Gigi Becali susține că a sunat la UEFA să întrebe despre palmaresul Stelei. Ce răspuns a primit: ”Era un simplu funcționar”
Gigi Becali susține că a sunat la UEFA să întrebe despre palmaresul Stelei. Ce răspuns a primit: ”Era un simplu funcționar”
Gigi Becali susține că a sunat la UEFA să întrebe despre palmaresul Stelei. Ce răspuns a primit: ”Era un simplu funcționar”
Se încheie aventura lui Valentin Costache la Apollon Limassol! Unde ar urma să se transfere fostul jucător al Rapidului
Se încheie aventura lui Valentin Costache la Apollon Limassol! Unde ar urma să se transfere fostul jucător al Rapidului
Se încheie aventura lui Valentin Costache la Apollon Limassol! Unde ar urma să se transfere fostul jucător al Rapidului

Cele mai citite

Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
Diverse  |  28 Mai 2024, 11:17
1.
Ioan Becali nu a mai rezistat și a intrat în direct. Radu Naum nu a scăpat de furia impresarului: "Apare la televizor cu aceeași cămașă de 24 de ani"
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
Liga 2  |  28 Mai 2024, 16:20
2.
EXCLUSIV | FRF va notifica UEFA în privința palmaresului Stelei. Lovitura primită de FCSB
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Special  |  28 Mai 2024, 21:30
3.
Românul care putea fi de talia lui Hagi, Balaci și Dobrin. Dumitru Dragomir: ”A fost diabolic!” Ce i-a lipsit
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Vor fi pensiile impozitate progresiv după recalculare? Anunț major al lui Ciolacu pentru pensionari
Atenție ȘOFERI! Acestea sunt TOP 10 mașini care se strică cel mai greu. Pe ce loc se află Dacia?
Atenție ȘOFERI! Acestea sunt TOP 10 mașini care se strică cel mai greu. Pe ce loc se află Dacia?
Atenție ȘOFERI! Acestea sunt TOP 10 mașini care se strică cel mai greu. Pe ce loc se află Dacia?
VIDEO Tancul sud-coreean K2, testat în premieră la Smârdan. Costă 8.500.000 $. România vrea 300
VIDEO Tancul sud-coreean K2, testat în premieră la Smârdan. Costă 8.500.000 $. România vrea 300
VIDEO Tancul sud-coreean K2, testat în premieră la Smârdan. Costă 8.500.000 $. România vrea 300
Știri de ultimă oră din sport
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 16:45
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 14:52
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 14:12
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
Cei de la Liverpool, laude la adresa lui Dinamo, la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni: ”Semifinală tensionată și plină de nervi”
Cei de la Liverpool, laude la adresa lui Dinamo, la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni: ”Semifinală tensionată și plină de nervi”
Champions League   |  30 Mai 2024, 13:40
Cei de la Liverpool, laude la adresa lui Dinamo, la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni: ”Semifinală tensionată și plină de nervi”
Criterii de departajare la Euro 2024. Cum se califică România în optimile de finală
Criterii de departajare la Euro 2024. Cum se califică România în optimile de finală
EURO 2024   |  30 Mai 2024, 12:52
Criterii de departajare la Euro 2024. Cum se califică România în optimile de finală
Marius Marin, gata de EURO 2024: ”Sper să fac eu treaba murdară”
Marius Marin, gata de EURO 2024: ”Sper să fac eu treaba murdară”
EURO 2024   |  30 Mai 2024, 12:34
Marius Marin, gata de EURO 2024: ”Sper să fac eu treaba murdară”
OFICIAL | Silviu Lung Jr. a semnat cu o altă formație din Superliga
OFICIAL | Silviu Lung Jr. a semnat cu o altă formație din Superliga
SuperLiga   |  30 Mai 2024, 11:38
OFICIAL | Silviu Lung Jr. a semnat cu o altă formație din Superliga
Răzvan Lucescu a negociat pentru a ajunge într-un campionat de top al Europei: ”Mi-am câştigat acest drept”
Răzvan Lucescu a negociat pentru a ajunge într-un campionat de top al Europei: ”Mi-am câştigat acest drept”
Stranieri   |  30 Mai 2024, 11:15
Răzvan Lucescu a negociat pentru a ajunge într-un campionat de top al Europei: ”Mi-am câştigat acest drept”
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
RCA se schimbă din nou. Românii, nevoiţi să scoată mai mulţi bani din buzunar
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Pensia infimă pe care o primeşte Florin Piersic de la statul român, după 60 de ani de muncă
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Candidatura lui Marian Vanghelie la S5 este `arma secretă` a Gabrielei Firea pentru a-i forța mâna lui Cristian Popescu Piedone să renunțe la Capitală
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
SuperLiga   |  16:45
Răzvan Lucescu și Basarab Panduru s-au contrazis în direct: ”FCSB e Steaua!” / ”Steaua e în B!”
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
SuperLiga   |  15:49
OFICIAL | Rapid a anunțat despărțirea de unul dintre cei mai experimentați jucători din echipă
Simona Halep va primi un wild card la Iași Open: ”Vom avea jucătoare importante”
Tenis   |  15:34
Simona Halep va primi un wild card la Iași Open: ”Vom avea jucătoare importante”
Cum a reacționat David Popovici când a aflat că recordul mondial i-a fost doborât: ”Eram în oraș cu prietena mea”
Natație   |  15:22
Cum a reacționat David Popovici când a aflat că recordul mondial i-a fost doborât: ”Eram în oraș cu prietena mea”
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
SuperLiga   |  14:52
Universitatea Craiova negociază cu un fotbalist exponențial din Superliga
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
SuperLiga   |  14:12
Ioan Andone a comentat posibila revenire a lui Florin Tănase la FCSB: ”Echipa se întăreşte!”
Cei de la Liverpool, laude la adresa lui Dinamo, la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni: ”Semifinală...
Champions League   |  13:40
Cei de la Liverpool, laude la adresa lui Dinamo, la 40 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor Europeni: ”Semifinală tensionată și plină de nervi”