Florin Prunea, șocat după ce conducătorii lui Dinamo s-au fotografiat cu trofeele celor de la CFR Cluj: ”Nu au nicio noțiune. Cum să faci așa ceva?”

Foto 1/2 Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): Florin Prunea, șocat după ce conducătorii lui Dinamo s-au fotografiat cu trofeele celor de la CFR Cluj: ”Nu au nicio noțiune. Cum să faci așa ceva?”

Daniela Nicolescu   |   Publicat: 24.02.2024 09:11   |  Actualizat: 24.02.2024 11:42

Andrei Nicolescu și Eugen Voicu, conducătorii lui Dinamo, au fost protagoniștii unui moment controversat, înaintea partidei din Gruia. Cei doi s-au fotografiat cu trofeele câștigate de CFR Cluj, iar Florin Prunea (55 de ani) a avut un discurs dur după ce fotografia s-a viralizat.

Vineri seară, Dinamo s-a deplasat la Cluj, pentru partida cu CFR, din etapa cu numărul 27 a Superligii. Meciul s-a încheiat în favoarea echipei pregătite de Adrian Mutu, 4-0, însă, înaintea fluierului de start, Andrei Nicolescu și Eugen Voicu au fost protagoniștii unui moment controversat.

Florin Prunea, vizibil deranjat de gestul conducătorilor lui Dinamo: ”Sunt curios de părerea celor două mii de oameni de acolo care au venit să susțină echipa”

Conducătorii lui Dinamo s-au fotografiat cu trofeele câștigate de gruparea din Gruia, lucru care l-a deranjat foarte tare pe Florin Prunea, fostul portar al ”câinilor”.

Fostul internațional român a declarat că jucătorii lui Dinamo nu au mai avut nicio motivație să lupte împotriva echipei lui Mutu după ce și-au văzut conducătorii cum se fotografiază cu trofeele adversarilor.

”Problema se pune în felul următor. Eu, jucător la Dinamo, vin la stadion, antrenorul îmi spune ’Băi, băieți, mergem, e război, trebuie să luăm punctele, avem suporterii cu noi’.

Eu sunt curios de părerea celor două mii de oameni de acolo care au venit să susțină echipa să câștige meciul cu CFR. Și îmi apar cei mai importanți oameni din club și fac poze cu trofeul CFR-ului și eu, ca jucător, trec pe acolo. Ei îmi spun mie ’Băi, trebuie să câștigăm, hai, ne batem cu pumnii în piept’ și eu îi văd. Păi e 3-0 de la început din punctul meu de vedere.

Pe acolo trec jucătorii, știu eu, sunt conducător, vestiarul oaspeților e chiar în stânga. Ei au noroc cu Kopic, ei sunt în afara oricărei noțiuni de conducător. Niciun patron nu poate să facă așa ceva. Cum să faci așa ceva?

Se poate întâmpla, nu vreau să jignesc pe nimeni, sunt la Liga 3, vin și joc cu CFR, e un moment de bucurie, da, dom-le, mă duc și îmi fac o poză, dar vorbim de Dinamo București, totuși, unul dintre cele mai mari cluburi din România, nu poți să te manifestezi de maniera aceasta.

Tot respectul pentru trofeele CFR-ului, dar eu niciodată nu pot să mă duc să îmi fac poze cu trofeele CFR-ului în momentul în care mă duc să joc. Ce le spui oamenilor ăia? Mulți dintre ei poate plângeau, dinamoviști, e 4-0, și apare așa ceva.

Nu contează când e făcută poza. Eu, dacă sunt jucător acolo și îi văd că își fac poze, e 3-0 de la început. Este păcat. E treaba lor, dar nu e în regulă”, a declarat Florin Prunea, pentru Digi Sport.

Eugen Voicu și Andrei Nicolescu s-au pozat cu trofeele celor de la CFR

Andrei Nicolescu: ”Ce vi se pare incredibil?”

Andrei Nicolescu a comentat gestul făcut înainte de startul partidei și nu a părut deranjat de cerința lui Eugen Voicu. Administratorul special al celor de la Dinamo a declarat că poza ajunsă virală nu ar trebui să fie un subiect controversat, ci singurul lucru despre care ar trebui să se vorbească după partida din Gruia este maniera arbitrajului.

”Domnul Voicu a vrut să se fotografieze cu trofeul Cupei României, pe care era scris și Dinamo București. Ce vi se pare incredibil? E o fotografie, fotografiile sunt amintiri, nu știu cum le interpretați dumneavoastră.

Nu vorbiți la plural, e doar o poză. I-am făcut lui Eugen o poză, că a vrut o poză cu acel trofeu. Am vorbit despre asta, a vrut o poză și i-am făcut poză. Nu cred că ăsta e subiectul dumneavoastră din seara asta, subiectul ar trebui să fie maniera de arbitraj”, a spus Andrei Nicolescu, pentru sursa citată.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
OFICIAL | CFR Cluj a obținut semnătura fundașului croat
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
EXCLUSIV | Lasă Portugalia și vine în Liga 1. Fotbalistul a ajuns deja în România și e gata să semneze
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
OFICIAL | Dinamo aduce întăriri în defensivă din Austria
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
România nu a uitat de Ungaria înainte de debutul la EURO. Scandarea care s-a auzit pe străzile din Munchen
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
OFICIAL | Oțelul Galați transferă un jucător din Bulgaria
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor
EXCLUSIV | De la EURO 2024, direct în Liga 1. Lovitura încercată pe piața transferurilor

Cele mai citite

Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
Special  |  16 Iunie 2024, 10:50
1.
Valentin Ceaușescu, după ce Mircea Lucescu l-a tot acuzat că a ajutat Steaua: ”Mi-am mai spus o dată părerea și nu am fost ascultat”
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  16 Iunie 2024, 10:35
2.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
EURO 2024  |  15 Iunie 2024, 11:25
3.
Primul "conflict" în studioul PRO TV. Răducioiu, pus la punct de Reghecampf
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Pensionarii primesc adeverințele cu pensiile recalculate abia în iulie. Care e motivul întârzierii?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Fructul care scade colesterolul și reduce inflamația. Cât de des trebuie să-l mănânci?
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Cât au contribuit pensionarii a căror pensie nu crește la recalculare? Când s-au pensionat? Exemple
Știri de ultimă oră din sport
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 18:19
Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024!  Nicolae Stanciu, golul turneului
live blog România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:56
România – Ucraina 3-0! ”Tricolorii”, victorie istorică la EURO 2024! Nicolae Stanciu, golul turneului
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Fotbal   |  17 Iunie 2024, 17:38
Ce a scris presa din Ucraina după golul fenomenal marcat de Stanciu
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 17:26
Jurnaliștii BBC, uluiți când au văzut ce a făcut Nicolae Stanciu: ”Magnific, fenomenal, glorios, minunat!”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:45
Ce viteză a avut șutul de la golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul cu Ucraina. A fost o adevărată ”rachetă”
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
video Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 16:13
Ce melodie s-a auzit pe Allianz Arena chiar înainte de România - Ucraina. Fanii români, în extaz. Momente superbe
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
EURO 2024   |  17 Iunie 2024, 15:55
Gică Hagi, mesaj pe Allianz Arena, înainte de România - Ucraina. Toți fanii români au început să-i strige numele
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Radu Mazăre s-a angajat după ce a ieşit din închisoare. Domeniul surprinzător în care va activa
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Top 10 legume pe care trebuie să le consumi zilnic. Pot fi incluse în orice dietă
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Calendarul anului şcolar 2024 - 2025. Lista completă a vacanţelor
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
Editorialisti   |  19:04
Ștefan Beldie știe de ce am bătut Ucraina
live score Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
EURO 2024   |  19:02
Belgia – Slovacia, ACUM, pe iAMsport.ro. Rezultat-supriză în primele minute ale meciului de la Frankfurt
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
EURO 2024   |  18:49
Stanciu, sângele nostru galben! România învinge Ucraina, scor 3-0, de o manieră entuziasmantă!
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de...
EURO 2024   |  18:29
Edi Iordănescu, mândru de jucători după succesul electrizant cu Ucraina: ”Este o victorie istorică. Aceasta este generația de suflet”
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să...
EURO 2024   |  18:26
Nicolae Stanciu, desemnat ”omul meciului” cu Ucraina: ”După nașterea fetițelor, este cea mai fericită zi” + ”V-am zis să credeți în noi”
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Editorialisti   |  18:26
Marius Mitran remarcă prestația "fascinantă, superbă și adevărată a României"
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au...
EURO 2024   |  18:20
Ce note au primit ”tricolorii” pentru succesul fantastic contra Ucrainei la EURO 2024! Cine sunt cei 3 jucători ce au impresionat
Corespondență EURO Doi suporteri au intrat pe teren la România-Ucraina. Gestul făcut de Stanciu față de unul dintre ei