Mama lui Denis Alibec dezvăluie motivul pentru care fiul ei nu va mai merge la FCSB: ”Atunci avea jumătate de față strâmbă”

Denis Alibec are 5 goluri pentru naționala României Galerie foto (1 fotografii): Mama lui Denis Alibec dezvăluie motivul pentru care fiul ei nu va mai merge la FCSB: ”Atunci avea jumătate de față strâmbă”
Foto: Facebook  |   Denis Alibec are 5 goluri pentru naționala României

Cătălin Stroia   |   Publicat: 08.07.2024 21:12   |  Actualizat: 09.07.2024 00:10

Emilia Stroe, mama lui Denis Alibec (33 de ani), a dezvăluit motivul pentru care fiul ei nu va mai juca pentru cei de la FCSB. De asemenea, a explicat și momentul în care a vrut să se implice într-o alegere privind cariera atacantului.

Emilia Stroe a vorbit despre motivul pentru care Denis Alibec nu va mai îmbrăca niciodată tricoul celor de la FCSB și a precizat care sunt ofertele pe care le are în calcul în acest moment pentru viitorul apropiat.

Mama jucătorului a dezvăluit că un conflict pe care l-a avut în trecut atacantul cu patronul roș-albaștrilor l-a determinat să ia decizia de nu reveni la FCSB.

Emilia Stroe: ”N-a vrut să se mai întoarcă la Steaua”

”El nu a vrut să se întoarcă la Steaua (n.r. FCSB) din cauza a ceea ce s-a întâmplat în perioada în care a fost acolo. Copilul meu a avut semi-pareză, iar domnul Becali zicea că se alintă. El avea jumătate de față strâmbă.

Se consumă foarte mult. Nu vrea să vorbească despre problemele pe care le are. Nu iese în presă, așa este el. Dă foarte rar un interviu.

Își dorește să joace în continuare, sperăm să fie și sănătos. El vrea să joace până la 40 de ani. Domnul Hagi l-a ajutat să renunțe la ciocolată. Nu vrem să ne lăudăm, are oferte. Deocamdată nu a vorbit cu nimeni. Dacă nu va merge afară, va merge la Farul. Voi scrie o carte la un moment dat, pentru că sunt foarte multe de zis”, a precizat mama lui Denis Alibec pentru Digi Sport.

Emilia Stroe a vorbit despre momentul în care a vrut să se implice privind viitorul fiului ei

Mama lui Alibec a dezvăluit că o singură dată ar fi vrut ca fiul ei să-și schimbe decizia și să meargă de la Inter împrumut în Serie B în loc să loc să ajungă la Astra.

”A făcut alegeri greșite. Eu nu am spus nici că el a fost îngerul din icoană. Au fost alegerile lui. Când încă era în Italia, cei de la Bologna au vrut să îl dea în Serie B. El a ales să vină în România la insistențele domnului Giovanni. A mers la Astra, eu îmi doream să rămână în Italia”, a mai spus Emilia Stroe pentru sursa citată.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”
Ultimele informații legate de situația lui Rrahmani la Rapid + Transferul care îl poate face uitat pe kosovar: ”O sumă importantă”
Internaționalul dorit de Dinamo, pe lista celor de la Rapid! Fotbalistul i-a pus ”în așteptare” pe giuleșteni
Internaționalul dorit de Dinamo, pe lista celor de la Rapid! Fotbalistul i-a pus ”în așteptare” pe giuleșteni
Internaționalul dorit de Dinamo, pe lista celor de la Rapid! Fotbalistul i-a pus ”în așteptare” pe giuleșteni
OFICIAL | FCSB l-a prezentat oficial pe William Baeten. Ce număr o să poarte mijlocașul
OFICIAL | FCSB l-a prezentat oficial pe William Baeten. Ce număr o să poarte mijlocașul
OFICIAL | FCSB l-a prezentat oficial pe William Baeten. Ce număr o să poarte mijlocașul

Cele mai citite

Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Diverse  |  15 Iulie 2024, 09:41
1.
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Diverse  |  15 Iulie 2024, 11:09
2.
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Diverse  |  14 Iulie 2024, 12:43
3.
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Știri de ultimă oră din sport
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
SuperLiga   |  16 Iulie 2024, 18:30
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Stranieri   |  16 Iulie 2024, 18:09
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Fotbal Internațional   |  16 Iulie 2024, 17:25
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Fotbal   |  16 Iulie 2024, 17:14
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:32
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Champions League   |  16 Iulie 2024, 16:16
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:05
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
foto Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:00
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să...
SuperLiga   |  18:30
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Stranieri   |  18:09
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
FCSB poate intra in istoria Champions League! Rezultatul cu Virtus care poate bate un record ce stă în picioare de 26 ani
Champions League   |  17:34
FCSB poate intra in istoria Champions League! Rezultatul cu Virtus care poate bate un record ce stă în picioare de 26 ani
Arici Păcălici. Dan Capatos, editorial dur după pasul în spate făcut de Eugen Voicu la Dinamo
Editorialisti   |  17:27
Arici Păcălici. Dan Capatos, editorial dur după pasul în spate făcut de Eugen Voicu la Dinamo
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Fotbal Internațional   |  17:25
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” /...
Fotbal   |  17:14
Un jurnalist maghiar, atac dur la adresa românilor după victoria Corvinului în Europa: ”Sunt la ani lumină în urmă” / ”'Fotbalul Orban' a născut frustrări”
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Diverse   |  16:32
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit