Viitorul lui Gicu Grozav s-a decis: "Totul e rezolvat!"

Gicu Grozav joacă la Petrolul din iulie 2022 Galerie foto (1 fotografii): Viitorul lui Gicu Grozav s-a decis: "Totul e rezolvat!"
Foto: Sport Pictures  |   Gicu Grozav joacă la Petrolul din iulie 2022

Laura Șoica   |   Publicat: 16.05.2024 18:25   |  Actualizat: 16.05.2024 18:25

Laszlo Balint (45 de ani), antrenorul de la Petrolul Ploiești, a dezvăluit că atacantul Gicu Grozav (33 de ani) vă rămâne încă un sezon la echipă.

Gicu Grozav este jucătorul celor de la Petrolul Ploiești din iulie 2022. În ultima perioadă, au apărut mai multe informații despre plecarea fotbalistului la Universitatea Craiova, însă acestea au fost negate de Mihai Rotaru.

38 de meciuri, 9 goluri și 1 assist
are Gicu Grozav în acest sezon pentru Petrolul în Superligă.

Laszlo Balint: ”Situația lui Gicu Grozav e rezolvată

Laszlo Balint a declarat că din informațiile sale Gicu Grozav o să rămână la Ploiești și în sezonul următor. Antrenorul a afirmat că nu ar vrea că atacantul să plece.

”Din ce știu eu, lucrurile cu Gicu Grozav sunt rezolvate. Îmi doresc foarte mult să rămână. Din informațiile mele, cele pe care le am în acest moment, situația lui Gicu Grozav e rezolvată. Va rămâne la Petrolul și în sezonul următor”, a spus Laszlo Balint, potrivit GSP.

500.000 de euro
este cota de piață a lui Gicu Grozav, potrivit site-ului de specialitate, Transfermarkt.

CV-ul lui Gicu Grozav

Fotbalistul și-a început cariera la Alba Iulia de la unde a fost transferat în 2010 la Standard Liege. De la echipa belgiană a ajuns la U Cluj sub formă de împrumut.

În 2012, Grozav a ajuns pentru prima dată la Petrolul, iar după un an a fost transferat la Terek Grozny. Din Rusia a fost împrumutat la Dinamo.

Atacantul a ajuns în 2017 la Karabukspor, iar după jumătate de an fost transferat tot în Turcia, la Bursaspor. Fotbalistul a mai jucat timp de o lună la Dinamo în 2018, după care a rămas două luni liber de contract.

După cele două luni Grozav a ajuns la Ungaria la Kisvarda, iar mai apoi la Diosgyor și MTK Budapest.

De la MTK Budapest atacantul a fost vândut la Petrolul în iulie 2022.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Ioan Varga, reacție vehementă după plecarea lui Cristi Manea la Rapid: ”I-am oferit 300.000 la semnătură!” / ”A declarat unele lucruri care nu sunt adevărate”
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești
Cristi Dulca, de ziua Rapidului: ”Nu îmi venea să cred că Lucescu m-a făcut căpitan!” Ce mesaj transmite despre Dan Șucu și care este cea mai frumoasă amintire a sa din Giulești

Cele mai citite

EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
EURO 2024  |  25 Iunie 2024, 00:31
1.
EURO 2024: Programul complet al meciurilor, clasamente, rezultate și televizări. Aici ai tot ce trebuie să știi despre Campionatul European din Germania
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Stranieri  |  24 Iunie 2024, 12:20
2.
Dinamo Kiev, ofertă clară pentru un fotbalist român, chiar în timpul EURO 2024. Ce scrie presa din Ucraina
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
SuperLiga  |  23 Iunie 2024, 21:11
3.
Dinamo îl vrea pe fotbalistul aflat și pe lista Rapidului. Transferul pregătit de "câini"
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
6.300 lei pensie la recalculare deși nu a muncit nici 40 de ani. Cât ia în plus? Când s-a pensionat?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Cine sunt pensionarii care au luat bani în plus la pensie în luna iunie? Ce au muncit?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Când intră pensia pe luna iulie? De ce sunt vești bune pentru pensionarii care iau bani pe card?
Știri de ultimă oră din sport
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 14:31
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 13:28
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:40
Marius Ștefănescu le-a răspuns acționarilor de la Rapid, după acuzațiile de ”blat” cu FCSB: ”Răutăți!”
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
SuperLiga   |  25 Iunie 2024, 12:33
I-a cerut lui Dan Șucu să îl lase să plece de la Rapid! Ce l-a nemulțumit pe unul dintre jucătorii de bază ai giuleștenilor
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Stranieri   |  25 Iunie 2024, 11:55
Andrei Rațiu, dorit de două cluburi importante din Europa: ”S-au interesat de el!” Cu cine a fost comparat fundașul de către presa internațională
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
EURO 2024   |  25 Iunie 2024, 11:33
Ucrainenii s-au enervat când au văzut că s-ar ști deja rezultatul de la Slovacia - România: ”Scandalos”
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Selecţionerul Ucrainei a fost dat afară din vestiar după înfrângerea usturătoare cu România, de la EURO 2024
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Carbohidraţii "răi" şi efectele pe care le au asupra organismului. Când trebuie consumaţi şi cum
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Top 10 alimente care nu îngraşă! Sunt aliatul dietelor de slăbit
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
EURO 2024   |  14:31
Vești bune despre jucătorul care care a fost scos cu targa din teren la Euro 2024: ”A trecut cu bine peste operație”
exclusiv Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi...
SuperLiga   |  13:55
Fostul antrenor al Rapidului, mesaj savuros de ziua clubului: ”Dinu 'Vamă' mi-a zis că vom avea 15 jucători. Am avut 7. Apoi am câștigat în Ghencea prima etapă. Ce poate fi mai frumos?”
live score Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
EURO 2024   |  13:45
Franța - Polonia / Olanda - Austria, de la 19:00, pe iAMsport.ro. Meciurile care decid cine merge în optimi din Grupa D
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
EURO 2024   |  13:41
Partenerele fotbaliștilor fac furori la Euro 2024! Imagini fabuloase din tribune
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
SuperLiga   |  13:28
Mesajul lui Dan Șucu cu ocazia aniversării de 101 ani a clubului Rapid
FC Vaslui există și în Zimbabwe! Un fost jucător al echipei lui Porumboiu și-a deschis academie în țara natală
Fotbal Internațional   |  13:21
FC Vaslui există și în Zimbabwe! Un fost jucător al echipei lui Porumboiu și-a deschis academie în țara natală
exclusiv Ce jucători de la națională l-au impresionat pe Bănel Nicoliță la Euro: ”Ați văzut ce înseamnă?” / ”I-au omorât!”