Cupa Campionilor Europeni

14 articole

Interviu extrem de rar cu Valentin Ceaușescu: ”Ce-mi aduc aminte după ultimul 11 metri apărat de Duckadam?”
Special   |  Redactia   |  09 Mai 2024, 14:19
La 38 de ani de la triumful din Cupa Campionilor, steliștii vorbesc despre posibile meciuri trucate: "Asta ne spunea Valentin Ceaușescu"
Fotbal   |  Silvian Bădulescu   |  07 Mai 2024, 20:51
Victor Pițurcă le dă peste nas celor de la FCSB: ”Echipa Armatei a fost câștigătoare”
Fotbal   |  Silvian Bădulescu   |  07 Mai 2024, 18:42
EXCLUSIV | Victor Ponta dezvăluie cum a trăit ziua în care Steaua a câștigat CCE: “Era să leșin!” Fostul premier știe ce trebuie făcut în conflictul CSA-FCSB: ”Nu se mai poate asta în secolul 21”
Diverse   |  Cristian Munteanu   |  07 Mai 2024, 15:40
FOTO | Coincidență? FCSB l-a scos pe Lăcătuș din postarea care aniversează 38 de ani de la câștigarea Cupei Campionilor
Special   |  Redactia   |  07 Mai 2024, 10:35
Cine era misteriosul miliardar grec din anturajul Stelei: ”A făcut un gest incredibil”
Special   |  Redactia   |  07 Mai 2024, 10:10
iAM Retro > 38 de ani de când Steaua devenea regina Europei: "Campionii primesc medalii, legendele - nemurirea" + "Dacă nu era Valentin Ceaușescu, n-am fi câștigat nimic, Dinamo ne distrugea!"
Fotbal   |  Adrian Florea   |  07 Mai 2024, 08:27
iAM Retro -> Încă există! Cum arată biletul și care este povestea primului meci susținut de o echipă românească în Cupa Campionilor Europeni: ”A călcat cu dreptul în marea competiție!”
Fotbal   |  Silvian Bădulescu   |  09 Aprilie 2024, 23:41
Editorial Adrian Florea pe un subiect sensibil: Cât de mare a fost, de fapt, Lăcătuș? Și dacă a fost mare, de ce a eșuat și în Italia, și în Spania?
Editorialisti   |  Adrian Florea   |  06 Aprilie 2024, 08:24
"Fiara" Lăcătuș la 60 de ani. Șase repere pe care cel mai probabil nu le știați dintr-o carieră fără egal
Fotbal   |  Adrian Florea   |  04 Aprilie 2024, 23:19
”L-ai iertat pe Gică Hagi?” Ilie Dumitrescu a răspuns cu tristețe și a povestit despre marele regret al său
Special   |  Redactia   |  22 Martie 2024, 12:29
Unul dintre componenții echipei lui Dinamo care a ajuns în semifinala Cupei Campionilor s-a stins din viață. Gheorghe Iamandi avea 66 de ani
SuperLiga   |  Cristian Stan   |  06 Februarie 2024, 10:17
Gabi Balint, la 61 de ani! Cum a ajuns legenda Stelei să execute penalty în finala de la Sevilla: ”Lăcătuș m-a întrebat, așa, peste umăr, 'bă, ce facem?'”
Special   |  Silvian Bădulescu   |  03 Ianuarie 2024, 11:53
Înainte de Messi a fost el, ”Napoleon al fotbalului”. Cristian Munteanu îți spune povestea primului jucător decorat cu Legiunea de Onoare
Fotbal   |  Cristian Munteanu   |  13 Octombrie 2023, 13:11