Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”

Foto 1/1 Galerie foto (1 fotografii): Adrian Porumboiu, declarație uimitoare despre Răzvan Burleanu: ”Numai boul e consecvent!”

Vlad Ionescu   |   Publicat: 24.06.2024 23:04   |  Actualizat: 24.06.2024 22:32

Fostul arbitru român Adrian Porumboiu și-a schimbat discursul la adresa lui Răzvan Burleanu, șeful FRF.

După o serie fără înfrângere în preliminariile EURO 2024, România se clasează pe prima poziție în Grupa E și mai are de disputat un meci împotriva Slovaciei.

Deși au existat multe voci care au contestat viziunea lui Răzvan Burleanu, șeful FRF, tricolorii au avut o prestație excelentă în primul duel din Germania.

”Poziţia mea e total schimbată şi e schimbată de evoluţiile care sunt excelente”

Deși de-a lungul timpului a fost unul dintre cei mai mari contestatari ai preşedintelui FRF, Adrian Porumboiu și-a schimbat discursul. Recent, acesta a mărturisit ce l-a făcut să-și schimbe părerea despre Răzvan Burleanu.

”Poziţia mea e total schimbată şi e schimbată de evoluţiile care sunt excelente, din punct de vedere al managementului. Uitaţi-vă, e membru în comisia FIFA, în comisia UEFA, e o persoană care contează. Nu mai suntem ciupiţi de arbitri, pentru că totuşi are o forţă la nivelul conducerii FIFA şi UEFA.

Au spus-o alţii mai deştepţi ca mine, că numai boul e consecvent, aşa că, nefiind bou, mă pot adapta la condiţiile actuale şi am o părere excelentă acum despre actuala Federaţie. Am toată admiraţia faţă de ce fac oamenii ăştia la Federaţie, fără să am niciun fel de relaţie. Am băut o cafea cu el (n.r. Burleanu) în birou, i-am spus că nu o să fie (n.r. preşedinte al FRF), timpul a demonstrat că el este şi văd că e la o scară destul de ridicată.

Să fii în comisia FIFA, nu ştiu dacă am avut un român acolo. Să fii în comisia UEFA, au mai fost, dar nu la nivelul lui. Omul merită şi vor veni şi rezultatele şi mă bucur pentru rezultatele care o să apară” a spus Adrian Porumboiu la primasport.ro.

De asemenea, fostul mare arbitru a punctat că Burleanu are o influenţă foarte mare la UEFA şi la FIFA.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu

Cele mai citite

Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Diverse  |  19 Iulie 2024, 10:03
1.
Cum arată Ioan Niculae la 70 de ani. Are probleme grave după ce amanta l-a trădat ”pentru 10 milioane € cash”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
Special  |  20 Iulie 2024, 09:48
2.
Gică Popescu a lămurit zvonurile provocate de relația dintre Gică Craioveanu și fosta lui iubită: ”Cea mai mare minciună”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
Special  |  18 Iulie 2024, 19:08
3.
George Copos nu se dezminte nici în închisoare. Cum încerca fostul patron al Rapidului să ”fure” din pastele lui Gică Popescu: ”George, de ce sari peste mijlocași?”
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
RECALCULARE Ce se întâmplă cu 1.000.000 de pensii începând de luni? Șeful Casei de Pensii anunță
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
ACUZAȚII Pensionarii vor da bani înapoi după recalcularea pensiei. Cum răspunde ministrul Muncii?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
VIDEO Cum a ajuns un Boeing al lui Ceaușescu să alimenteze armata SUA? Unde a dispărut al doilea?
Știri de ultimă oră din sport
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
video ”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:45
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
exclusiv Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:31
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 16:23
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fotbal   |  21 Iulie 2024, 15:15
Neil Lennon a confirmat următorul transfer al Rapidului: ”Va aduce calitate lotului”
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
video Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 14:28
Fără titlu din 2003 în România, Rapid ar avea o singură contracandidată dacă ar juca în Scoția, conform lui Neil Lennon: ”Cu bugetul lor...”
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Premier League   |  21 Iulie 2024, 13:55
Kevin De Bruyne, aproape de plecarea de la Manchester City!
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
SuperLiga   |  21 Iulie 2024, 13:38
Ce lovitură a încercat Gigi Becali! Jucătorul care a impresionat la CFR Cluj, dorit de FCSB
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt
video ”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
SuperLiga   |  16:45
”Mini-revoluție” pregătită la Dinamo! Câți jucători mai vrea Zeljko Kopic la ”câini”: ”Mai căutăm!”
exclusiv Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
SuperLiga   |  16:31
Fotbalistul dorit de FCSB, făcut praf: "Un no-name. Vedetă peste noapte"
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
SuperLiga   |  16:23
Concluziile lui Victor Angelescu, după remiza dintre Rapid și CFR Cluj: ”Trebuie să vedem cum ne adaptăm la antrenor și staff”
exclusiv Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns...
SuperLiga   |  15:48
Șeful Petrolului dezvăluie care este situația financiară a ploieștenilor și discuțiile cu Mehmet Topal: "Nu i-am ascuns nimic, pentru că riscam!"
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după...
SuperLiga   |  15:42
Șumudică a dat verdictul despre parcursul lui Neil Lennon la Rapid. Cum va fi văzut noul antrenor de către suporteri după Rapid - CFR Cluj
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
SuperLiga   |  15:32
Ce transferuri pregătește CFR Cluj după egalul cu Rapid + "Adevărul" despre aducerea lui Louis Munteanu
exclusiv Se naște o nouă forță în România? Milionarul care e gata să devină acționar majoritar la un club de tradiție
Liga 2   |  15:19