exclusiv Fotbalistul Stelei s-ar fi urcat ”beat mort” la volan și a făcut accident: ”A plecat de la o petrecere la care am fost și eu”
Galerie foto(2) Galerie foto (2 fotografii): Fotbalistul Stelei s-ar fi urcat ”beat mort” la volan și a făcut accident: ”A plecat de la o petrecere la care am fost și eu”
Vlad Stoica | Publicat: 25.06.2026 19:01 | Actualizat: 25.06.2026 19:01
Invitat la podcastul iAM Ștucan, Dragoș Anghel, fiul lui Vasile Anghel, fost președinte la Dinamo în anii '80, a povestit cum a făcut accident cu mașina Lucian Măstăcan, un fost fotbalist al Stelei.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
- Ediția podcastului iAM Ștucan cu Dragoș Anghel este disponibilă ACUM pe canalul de YouTube iAMsport.ro.
Format în fotbal la Oțelul Galați, Lucian Măstăcan avea să ajungă la Steaua în 1988, la vârsta de 20 de ani.
Totuși, cariera sa avea să cunoască un regres un an mai târziu, după ce a fost implicat într-un grav accident de circulație.
Dragoș Anghel, despre accidentul de circulație a lui Lucian Măstăcan: "S-a făcut 'praf' în Drumul Taberei"
În cadrul podcastului iAM Ștucan, Dragoș Anghel, fiul fostului conducător de la Dinamo, Vasile Anghel, și apropiat al lui Gigi Becali și al fotbaliștilor din anii ’80-’90, a relatat cum s-ar fi produs accidentul lui Măstăcan.
Potrivit lui Anghel, fostul mijlocaș ar fi condus un autovehicul sub influența alcoolului în momentul respectiv. Măstăcan a părăsit Steaua în 1990 și ulterior a mai jucat trei ani pentru Dacia Unirea Brăila.
"Măstăcan a avut un accident nasol. De abia îl luase Steaua. S-a făcut 'praf' într-un accident în Drumul Taberei. A plecat de la o petrecere la care am fost și eu. Eu nu am vrut să îi dau cheile și nici Gică. I-am zis lui Gică: <<Vezi că e beat mort!>>. Până la urmă, a tăbărât pe Gică și a luat cheile. S-a dus și s-a făcut 'muci'.

Noi eram la o vilă în Otopeni și el stătea la Haiducului. A ajuns la Haiducului cu bine, s-a dus sus în cameră, dar nu a avut astâmpăr. A coborât la recepție și a sunat o gagică din cartier. Și a plecat în Drumul Taberei și s-a făcut 'muci'. Și-a făcut praf picioarele! Și erau trei mașini pe șosea, nu aveai cum să faci accident", a declarat Dragoș Anghel, la iAM Ștucan.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.






Cele mai citite







