Fără dubii! Fostul mare fotbalist român a spus ce echipă va deveni campioana SuperLigii în sezonul viitor: ”Ea o să câștige sigur!”
Galerie foto(3) Galerie foto (3 fotografii): Fără dubii! Fostul mare fotbalist român a spus ce echipă va deveni campioana SuperLigii în sezonul viitor: ”Ea o să câștige sigur!”
Rareș Stamate | Publicat: 28.06.2026 20:00 | Actualizat: 28.06.2026 20:00
Emil Săndoi (61 de ani), fost mare fundaș român, a spus ce echipă ar urma să câștige titlul în sezonul următor al SuperLigii.
Nu rata știrile, emisiunile și cele mai tari clipuri iAMsport.ro
Sezonul trecut, pentru prima dată după 35 de ani, titlul a ajuns la Craiova. Universitatea a pus capăt seriei celor de la FCSB, care cuceriseră precedentele două campionate, iar acum își dorește să repete performanța.
Emil Săndoi: ”E convingerea mea că Universitatea Craiova o să câștige titlul”
Ajunsă în fruntea SuperLigii după mai bine de un deceniu de încercare, formația olteană ar urma să se mențină acum pe primul loc, consideră Emil Săndoi.

”Ai văzut, campionatul trecut am spus după primele etape că Universitatea Craiova este principala favorită la titlu. Îți zic și de acum, tot Craiova e favorită, înainte de startul sezonului. Nu că am jucat acolo, dar sigur o să câștige Craiova titlul acum!
Asta e convingerea mea. Uite, o spun acum, înainte de începerea campionatului. Eu sunt convins că se vor întări (n.r. și celelalte formații), dar Craiova mai are și omogenitate în cadrul grupului, are o echipă bună, trebuie să recunoaștem.

Din punctul ăsta de vedere, eu cred că tot Craiova va domina. Se pot face transferuri cu jucători și pe bani mai mulți, nu neapărat liberi, dar în momentul de față cred că va fi greu pentru ceilalți să detroneze Craiova”, a declarat Emil Săndoi, la Digi Sport.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.






Cele mai citite







