Ioan Varga nu s-a abținut după greșeala de arbitraj din Sepsi - CFR Cluj: ”Suntem luați de proști. Chiar nu știu de ce mai avem VAR”
![Foto 1/1](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2023%2F12%2F18%2F8058%2F170289422102b47470.jpg&w=960&h=640&c=1)
Daniela Nicolescu | Publicat: 18.12.2023 12:50 | Actualizat: 18.12.2023 15:36
Ioan Varga (64 de ani) a transmis un mesaj după faza controversată din meciul disputat între Sepsi și CFR Cluj. Patronul echipei din Gruia a declarat că nu este prima dată când fosta campioană este dezavantajată.
Sepsi și CFR Cluj s-au întâlnit în etapa cu numărul 20 a Superligii, într-o partidă încheiată în favoarea covăsnenilor, scor 2-1.
Președintele CCA, Kyros Vassaras, a recunoscut eroarea uriașă comisă de arbitrii în meciul disputat la Sfântu Gheorghe. La a doua reușită a gazdelor, cea a lui Damașcan, un coechipier al fotbalistului se afla în poziție de offside.
Ioan Varga: ”Suntem luați de proști”
Ioan Varga, patronul celor de la CFR Cluj, a ținut să transmită un mesaj prin care a criticat arbitrajul din Sepsi-CFR Cluj, aducând în discuție faptul că nu este prima dată când fosta campioană este dezavantajată.
”Îmi este lehamite, ce-aș mai putea să comentez, când a văzut toată lumea. Dacă era o fază complicată, mai pricepeam. Dar să stai 5 minute să analizezi un offside clar și apoi să nu anulezi golul, mi se pare ceva incredibil. Suntem luați de proști.
Nu este prima oară când suntem dezavantajați. Nu vreau să mă gândesc la altceva, nu este prima dată când suntem dezavantajați de arbitraj în acest tur, chiar nu știu de ce mai avem VAR.
Dacă nici când tragi linii nu vezi offiside, chiar nu știu ce să mai zic. O să facem o echipă puternică și o să ne batem cu toată lumea la titlu”, este mesajul transmis de Ioan Varga, pentru Fanatik.
”Nu este prima oară când în acest campionat suntem defavorizați”
Înfrângerea suferită de CFR Cluj pune în dificultate poziția lui Andrea Mandorlini, despre care se zvonește că ar urma să fie demis din funcție. Ioan Varga a vorbit și despre perioada modestă traversată de formația pe care o finanțează, dar și despre punctele pe care ardelenii le-au pierdut, pe greșelile de arbitraj.
”Gol din care noi pierdem 3 puncte. Faceți și dumneavoastră comparațiile, este un tur de campionat în care ne-am lovit de probleme de arbitraj aproape la fiecare etapă. Nu vreau să mă gândesc la absolut nimic altceva, vă las pe voi să comentați, lucrurile sunt extrem de clare.
Nu este prima oară când în acest campionat suntem defavorizați și nu mai înțeleg pentru ce este VAR-ul. Dacă nici cu linii trase nu vezi un offside clar la Rondon, apoi ce să mai comentez? Faceți analizele pe care le doriți, eu voi continua să investesc în CFR Cluj.
Le urez sănătate tuturor, dar e păcat de munca acestor băieți care, iată, rămân fără niște puncte pe care le-ar fi meritat. Sincer, nu știu ce sa mai zic, nu mai înțeleg nimic din ceea ce se întâmplă în fotbalul românesc”, a adăugat Ioan Varga, pentru sursa citată.
Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!
Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.
Adaugă comentariu
Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.
![Scandări xenofobe la Sepsi - Dinamo! Ce au putut să strige fanii ”câinilor” pe stadionul din Sfântu Gheorghe](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19451%2F1722109196d47fdb1a.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Sepsi - Dinamo București 1-0, ACUM, pe iAMsport.ro. Florin Ștefan deschide scorul pentru gazde după jumătate de oră!](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19417%2F1722109466ecf203c7.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Tony pune la îndoială prima victorie a Gloriei Buzău în acest sezon: "Cu tot respectul pentru ei..."](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19447%2F1722106941635fb0be.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Buzău a câștigat cu Poli Iași, dar Prepeliță tot nu e mulțumit: ”Am avut un discurs mai dur, nu-mi plac jucătorii care se complac”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19448%2Fc150-b319859a-17221060793413f70a.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Poli Iași - Gloria Buzău 1-2. Prima victorie de la revenirea în Liga 1 pentru echipa pregătită de Andrei Prepeliță!](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19419%2F1722098008fbdf70fa.jpeg&w=540&h=360&c=1)
![Un fotbalist de la Farul Constanța a cerut să fie lăsat să plece gratis în această vară. Reacția lui Ciprian Marica: ”Nu a înțeles asta”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19443%2F17221014618e714568.jpg&w=540&h=360&c=1)
Cele mai citite
![Utilizat rar de Hagi, Gică Popescu a vorbit cu fiul său despre retragerea din fotbal: ”Vreau să fii fericit!”. Decizia luată de Nicolas înaintea noului sezon și mesajul ”Regelui”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F24%2F19301%2F1721842748d4da9e5b.jpg&w=540&h=360&c=1)
![A fost lansată licitația pentru stadionul de 570.000.000 de lei din România. Unde va fi construită ”bijuteria” de 30.000 de locuri](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F26%2F19373%2F1721988805ad847751.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Câți spectatori au asistat, de fapt, la FCSB - Maccabi Tel Aviv. Avem numărul real! Gigi Becali, după ce asistența a fost ”umflată”: ”Ai ceva la cap?”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F25%2F19320%2F1721896727ed687d1d.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Care pensionari trebuie sa meargă la Casa de Pensii până la finalul lunii iulie? Ce pot pierde?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2F4yagphQbfbRAzWQiDaxmVhd-8wChSXHr0I-jF5dwSFQ%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2IyMzZmMDA0Njk4OWE5ZTc1ZjNmZGY0NzIwNDM0NmQ4LTMuanBn.jpg&w=540&h=360&c=1)
![România primește de la Coreea de Sud, în compensare, 736.000.000 $ pentru că a cumpărat tunuri K9](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FFyb9pg94bj-67fkHGX47dUNr3KLVOr6FE9Jth3pBdDM%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5L2RmNTExOWNhZmE0NDUyMTJkZmI0NmI2MWExZTk3NTczLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![ALERTĂ Încă 1.200.000 pensionari scapă de plata impozitului pe pensie în septembrie. Ce pensie au?](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fnewsweek.ro%2Fresize%2FPQGpZvv2F95B2VyjmObSSqH1xdQDi5exWEDloeZESFA%2Fresize%3Afit%3A800%3A600%3A0%2Fgravity%3Ace%2FaHR0cHM6Ly9uZXdzd2Vlay5yby9zdG9yYWdlL3N0b3JhZ2UvbWVkaWEvMjAyNC9KdWx5LzA4ZTQzZTg0MGQ5MjVmZDU3YWUyOTlhMGE5YjY5ZTcyLmpwZw.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Anamaria Prodan, atac dezlănțuit la adresa lui Laurențiu Reghecampf: ”Trăiește din rezilieri!” / ”Când găsește o femeie nouă, nu contează dacă e ok, pleacă cu ea!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19450%2F1722109942769c3a54.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Tony pune la îndoială prima victorie a Gloriei Buzău în acest sezon: "Cu tot respectul pentru ei..."](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19447%2F1722106941635fb0be.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Buzău a câștigat cu Poli Iași, dar Prepeliță tot nu e mulțumit: ”Am avut un discurs mai dur, nu-mi plac jucătorii care se complac”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19448%2Fc150-b319859a-17221060793413f70a.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Un fotbalist de la Farul Constanța a cerut să fie lăsat să plece gratis în această vară. Reacția lui Ciprian Marica: ”Nu a înțeles asta”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19443%2F17221014618e714568.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Gol din foarfecă într-o repriză nebună la Iași. Cine este autorul celei mai frumoase reușite a începtului de sezon](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19445%2Fc150-ad1b28d8-172210050188830363.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Surpriza vieții pentru sportivii români! Se uitau la filmul lui Arnold Schwarzenegger, iar actorul a apărut lângă ei: ”Nu pot să uit!”](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19433%2F172208506845eab022.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Mai are de așteptat pentru debut! Un nou-venit de la Dinamo încă nu prinde lotul. Detalii despre echipa pe care va miza Kopic cu Sepsi](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19440%2F17220964021a2cefed.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Continuă reacțiile de protest după parodierea Cinei cea de Taină: "Sǎ parodiezi, într-o tușă grobianǎ, o tainǎ biblicǎ, aşa cum este Cina din Joia spinoasǎ şi premergǎtoare răstignirii hristice, înseamnă a te dezbrǎca literalmente de Dumnezeu!"](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamsport.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2024%2F7%2F27%2F19442%2Fc150-3a367708-1722096934c60b3b54.jpg&w=540&h=360&c=1)
![Unde poţi vedea România-Olanda online, la TV sau în aer liber, meciul din optimile EURO 2024](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F30%252F223%252F17197744921ab9c700.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![BAC 2024. Încep probele scrise la examenul de Bacalaureat. Ce reguli noi trebuie să respecte candidaţii](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F28%252F221%252F1719609981505e748c.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)
![Alimentele care scad glicemia. Puţini ştiu cât de benefice sunt](https://iamsport.ro/img.php?u=https%3A%2F%2Fiamnews.ro%2Fimg.php%3Fu%3Dhttps%253A%252F%252Fiamnews.ro%252Fuploads%252Fmodules%252Fnews%252F0%252F2024%252F6%252F26%252F217%252F1719397594c01d451d.jpg%26w%3D300%26h%3D250%26c%3D1&w=540&h=360&c=1)