Gigi Becali îl ironizează pe jucătorul care l-a refuzat: ”Să fie sănătoși el și mama lui, să meargă unde vor!”

Gigi Becali este patronul FCSB-ului Galerie foto (1 fotografii): Gigi Becali îl ironizează pe jucătorul care l-a refuzat: ”Să fie sănătoși el și mama lui, să meargă unde vor!”
Foto: Profi Media  |   Gigi Becali este patronul FCSB-ului

Laura Șoica   |   Publicat: 09.07.2024 13:26   |  Actualizat: 09.07.2024 13:26

Gigi Becali (66 de ani), patronul de la FCSB, l-a ironizat pe atacantul Denis Alibec (33 de ani), după ce a văzut ce a auzit declarațiile mamei acestuia.

Gigi Becali a recunoscut în trecut să îl vrea pe Denis Alibec la FCSB, însă atacantul l-a refuzat, iar patronul a fost deranjat de acest lucru.

Mama lui Alibec a afirmat că fotbalistul a refuzat oferta din cauza criticilor primite de la patron, iar latifundiarul din Pipera a fost iritat de declarația acesteia.

Gigi Becali: ”Să fie sănătos și el și mama lui, să meargă unde vor”

După ce a aflat declarația femeii, Gigi Becali l-a ironizat pe fotbalist pentru faptul că este influențat de mama sa la 33 de ani.

”Eu nu puteam să spun că se alintă, pentru că semipareza se vedea. Poate am zis că se alintă, dar nu cu semipareza, poate m-am referit la altceva. Acum, eu spun un lucru, e foarte bine că asculți de părinți și de mamă, dar, la 30 de ani, să îți spună mama ta unde să te duci și să joci fotbal eu zic că nu e în regulă.

”El are posibilitatea să joace în Champions League”

Eu ascult sfaturile mamei, dar dacă mama îmi spune să nu îl vând cu 5 milioane pe Florinel Coman, eu îl vând. El avea posibilitatea să vină la noi. Mie mi-a spus băiatul, eu nu am nimic cu Denis. El mi-a spus așa, a deschis geamul, mi-a făcut cu mâna. Am deschis și eu geamul și i-am zis: „Ce faci, mă, vii la mine?”.

Mi-a zis: „I-am promis Regelui!”. După aia, el a fost în cantonament cu jucătorii acolo și a zis „Băi, dacă îmi dă 20-25.000 mă duc”. Asta a fost discuția, dar nu e problemă.

El are posibilitatea să joace în Champions League. Când era la noi, avea greutatea pe care o avea. Acum, el e mult mai ușor și poate să își facă talentul lui, dar asta e, să fie sănătos și el și mama lui, să meargă unde vor”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.


Intră acum pe canalul iAM Sport de WhatsApp și afli instant toate știrile care contează!

Urmărește iAMsport.ro și pe Google News, Facebook sau YouTube. Zi de zi ai conținut de ultimă oră din lumea sportului.

Adaugă comentariu

Pentru a comenta, trebuie să fii logat. Dacă ai deja un cont, intră în cont aici. Daca nu ai cont, click aici pentru a crea un cont nou.

FC Botoșani, acuzată de un jucător că nu plătește salariile la timp: ”Nu a fost o experiență bună. Va trebui să iau măsuri legale și voi merge la FIFA”
FC Botoșani, acuzată de un jucător că nu plătește salariile la timp: ”Nu a fost o experiență bună. Va trebui să iau măsuri legale și voi merge la FIFA”
FC Botoșani, acuzată de un jucător că nu plătește salariile la timp: ”Nu a fost o experiență bună. Va trebui să iau măsuri legale și voi merge la FIFA”
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Andrei Nicolescu anunță noi transferuri la Dinamo: ”Vedem pe piața externă”. Ce spune oficialul despre meciul ”câinilor” cu CFR Cluj
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
”E clar vina lui Kopic!”. Antrenorul de la Dinamo este considerat principalul responsabil după colapsul de la Cluj
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
Gigi Becali a fost învins! Ce echipă din Superliga a câștigat licitația pentru Louis Munteanu: ”Ne-am pus de acord”
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul
S-a ținut cont de plângerile echipelor din Superliga! Au fost schimbate orele de disputare ale meciurilor din etapa 2. La ce oră sunt programate Slobozia - FCSB, Rapid - CFR sau Dinamo - Petrolul

Cele mai citite

Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Diverse  |  15 Iulie 2024, 09:41
1.
Gigi Becali a aruncat o sumă amețitoare pentru dedicații la nunta lui Ianis Hagi. Charalambous câștigă acești bani în 3 luni
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Diverse  |  15 Iulie 2024, 11:09
2.
Cât au costat rochia soacrei lui Ianis Hagi și cea a Kirei Hagi + Simona Halep, brățară de aproape 50.000 de euro
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Diverse  |  14 Iulie 2024, 12:43
3.
Soacra lui Ianis Hagi a întors imediat privirile la nunta lui Ianis cu Elena. Cum a fost surprinsă
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Ce recompensă uriașă oferă Putin pentru fiecare F-16 distrus. Rusia acuză că sunt ascunse în România
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Pensionat la 59 ani are 6100 lei pensie la recalculare. Cum îl ajută indicele de corecție și grupele
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Amenințări fără precedent la televiziunea rusă: Bucureștiul, lovit de rachete. De ce e nervos Putin?
Știri de ultimă oră din sport
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
SuperLiga   |  16 Iulie 2024, 18:30
Marius Șumudică îl taxează pe Costel Gâlcă, după neînțelegerile dintre el și Alex Mitriță: ”Nu mi se pare normal să vii și să spui că ești Dumnezeu”
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Stranieri   |  16 Iulie 2024, 18:09
Dennis Man rămâne! Salariul pe care îl va încasa românul la Parma
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Fotbal Internațional   |  16 Iulie 2024, 17:25
Răzvan Lucescu are planuri mari pentru PAOK în acest sezon: ”Visul meu este să joc în grupele Champions League”
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:32
Cum a fost surprins Maluma la finala Copa America. Cântărețul a răbufnit
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Champions League   |  16 Iulie 2024, 16:16
Piovaccari a spus care sunt cei mai buni jucători de la FCSB: ”Bun, tânăr”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:05
Ea este femeia din spatele campioanei naționale! Interviu emoționant pentru iAMsport: ”E greu, am două fete, dar n-am lipsit de la niciun antrenament al băieților, fie soare, fie ploaie!”
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
foto Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
Diverse   |  16 Iulie 2024, 16:00
Cum s-a afișat Denis Alibec la nunta lui Ianis Hagi. Fotbalistul nu și-a uitat ochelarii de soare
UEFA a anunțat cea mai bună echipă a Campionatului European! Un român a votat alături de nume precum Rafa Benitez sau Fabio Capello
UEFA a anunțat cea mai bună echipă a Campionatului European! Un român a votat alături de nume precum Rafa Benitez sau Fabio Capello